שתף קטע נבחר

הכי קרובה לשלמות: מכונת הגילוח של פיליפס

עד היום הוא לא ממש התחבר לגילוח ועשה את זה רק כי היה חייב, אבל אז הגיעה המכונה החדשה שהפכה את הבוקר שלו לחוויה ששווה לחכות לה. הנסיין שלנו בדק את מכונת הגילוח החדשה של פיליפס וחי בשביל לספר

אני לא מאלו שאוהבים להתגלח - וזאת בלשון המעטה. תמיד הנושא הזה היווה בעיני מטרד שצריך לעשות אותו מידי פעם. טוב לא ממש מידי פעם, אלא לפחות שלוש פעמים בשבוע. למזלי אני לא מאלה שברגע שצד אחד מגולח ואני עובר לשני, צריך לחזור שוב על הראשון כי השיער כבר הספיק לגדול. לפחות בת הזוג יודעת להחמיא לי אחרי גילוח טוב שדרש ממני ריכוז, עוד לפני הקפה של הבוקר.

 

אוטוטו אני סוגר 30 שנות גילוח. התחלתי להתגלח במכונה כבר בגיל 14 עם מכונת גילוח פשוטה בעלת שני ראשים שאבא הוריש לי אותה - אלוהים יודע מאיפה. ולמרות שמאז השתדרגתי כמה פעמים במכונות חדשות, טובות יותר או פחות, אני זוכר את הגילוח הראשון שלי כאילו היה אתמול. אגב, אם תשאלו כל גבר מתי הוא השתמש לראשונה במכונת גילוח, הוא יידע את המקום ואפילו את השעה. ממש כמו אהבה ראשונה.

 

אבל כמו כל דבר, עם הזמן, כשהגילוח הופך לצורך תלת שבועי במקרה הטוב, או יומיומי במקרה הפחות סימפטי, העמידה מול מראה כל פעם מחדש, בבקרים של לחץ וגם בימים רגועים יותר, לא הופכים את המשימה הזו למשהו שאפשר להתענג עליה, קצת כמו הצלצול של השעון המעורר. על גילוח ברכב בדרך לעבודה אין על מה לדבר. הספיק לי פעם אחת, אי שם לפני יותר מעשור כשמצאתי את עצמי מגלח תוך כדי גם את הפגוש של המכונית שנסעה לפני - יחד עם כמה אלפי שקלים מחשבון הבנק שלי.

 (צילום: יח"צ פיליפס) (צילום: יח
(צילום: יח"צ פיליפס)

הייתה גם תקופה שניסיתי עם סכין גילוח, אבל או שזה הידיים השמאליות שלי, או אולי סתם לא התחברתי, אבל חתכים מידי פעם, עור אדמומי, ועקצוצים אחרי כל גילוח הביאו אותי מהר מאוד למסקנה כי זהו גורלי וכך זה יישאר עד שהזקן שלי יפסיק לגדול או שאתחיל לגדל זקן.

 

שלא תבינו לא נכון, הייתה גם תקופת גידול זקן למשך כמה חודשים, עם סידור קליל מידי פעם בעזרת מספריים ומכונת תספורת שעד היום מאופסנת אי שם במחסן. אבל כמו בכל מרד לא יוצלח גם אני נכנעתי בסוף. אם זה בזכות בת הזוג והבנות שלי שהתחילו להתרחק ממני בכל פעם כשבאתי לנשק אותן, מה שהביא אותי להרים דגל לבן, אבל לא רק הן. אפילו החברים נשמו לרווחה כשהבינו שהפרק הזה נגמר ולא הפכתי להם להיפסטר אי שם בתחילת המילניום, כשזה עדיין לא היה באופנה.

 

אבל, כל זה היה נכון עד לפני קרוב לחודש. איכשהו מאז אני מוצא את עצמי מחכה לבוקר כמו ילד שמחכה לארטיק, ואם תהיתם זה ממש לא בגלל איזו עבודה חדשה. בטח תשאלו אותי מה קרה, אז האמת שזה די פשוט, התנסיתי בספינת הדגל של מכונות הגילוח של פיליפס - סדרה 9000 דגם S9711..

 

מה הופך את Philips S9711 למושלמת? המשפט של אבא "שכשקונים בזול משלמים ביוקר", הפך לאחד מהדברים שעיצבו לי את החיים. אני מאלה שקונים את ה-הכי טוב שיש בחנות וכן, משהו במכונה הזו גרם לי להתאהב בה עוד כשהייתה על המדף בחנות מכל הסיבות הנכונות. וכעת לאחר שימוש לא מבוטל אני יכול לומר שהמכונה הזו שונה מכל מה שהכרתי עד היום.

 (צילום: יח"צ פיליפס) (צילום: יח
(צילום: יח"צ פיליפס)

סדרת9000 היא הסדרה הגבוהה של מכונות הגילוח מבית פיליפס, והמכונה הזו שנחשבת כאמור למכשיר הדגל היא בעלת עיצוב גמיש במיוחד של ראש הגילוח, המתכוונן ל-8 כיונים שונים, ומנחה את השיער קרוב ככל האפשר לסכין ללא משיכות - גם במקרה של זיפים בני שלושה ימים ויותר, ולאחד כמוני שמחפש כמה שפחות להתגלח זוהי לא פחות מבשורה מחממת לב. בנוסף יש כאן את האפשרות לבחירה בין גילוח יבש או רטוב גם בתוך המקלחת, ראש חלופי המשמש כמעצב זקן ב-5 דרגות אורך- מעצב הזקן הטוב ביותר שהשתמשתי בו עד היום, ועמדת טעינה ושטיפה יוקרתית, וזה עוד לא הכול.

 

הדגםS9711 הדגם היקר והמתקדם ביותר בסדרה. אך כדאי לדעת שאם לא נחוץ לכם מסך דיגיטלי מפורט, ברירת עוצמות גילוח וערכת שטיפה, תוכלו לרכוש את הדגמים הזולים יותר בסדרה שבבסיסם זהים למכונה המושלמת הזו.

 

הכי קרובה לגילוח סכין

כשמדברים על ראש גילוח גמיש מתכוונים למכונה הזו, ראש הגילוח של ה- S9711אכן גמיש להפליא. המכונה מגלחת היטב כאשר העור יבש, נוסעת בקלילות על תווי המתאר של הפנים - גם באזורים הזוויתיים כמו מתחת לסנטר - ומותירה את העור חלק למדי - תחושה הכי קרובה לגילוח בסכין. הראשים עצמם מסוגלים לנוע בתוך התושבות שלהם לכל כיוון אפשרי, מה שמשפר את הנגישות של הסכינים לעור, לגילוח חלק אך ללא עקצוצים ואדמומיות, שלא מעט מכונות מתחרות - אפילו מהמתקדמות גורמות לעור רגיש. אציין ואומר מניסיון, שבגילוח יבש המכונה עבדה בצורה מושלמת. כאשר ניסיתי להתגלח עם עור רטוב זה לקח מעט יותר זמן.

 

גם מנגנון הפתיחה והפירוק של ראשי הגילוח שונה בתכלית מהמכונה הקודמת שהייתה לי. עד היום אני זוכר את הבוקר שהתעוררתי מאוחר ולפני הגילוח גיליתי שאני צריך לרוקן את השאריות מהגילוחים הקודמים. רגע של חוסר תשומת לב ואחד מראשי הגילוח נפל לשירותים בדיוק כשהורדתי את המים. תשלימו את הסיפור לבד. במכונה הזו, במקום שכל אחד משלושת הראשים ייפתח בנפרד, כאן פשוט מסירים בבת אחת את היחידה העליונה שכוללת את שלושת ראשי הגילוח, וכך ניתן לנקות בקלות רבה את מיכל איסוף השיער שמתחת תחת זרם מים בכיור, תוך כדי המקלחת וגם בעמדת השטיפה היוקרתית המצורפת למכונה. אליה נגיע עוד מעט.

 

בגזרת ההטענה, Philips מבטיחה ואף מקיימת - 50 דקות עבודה או 17 גילוחים (לפחות) עם הסוללה שבמכשיר. גם אין סיכוי שתשכחו להטעין, המסך הדיגיטאלי מציג בכל רגע נתון את אחוזי הסוללה כך שלא יהיו הפתעות. בנוסף, כשתגיעו ל-10% סוללה המכונה תצפצף מספר פעמים כתזכורת בכל פעם שתפעילו אותה. הסוללה נטענת במהירות ונדרשת לה שעה בלבד להגיע לטעינה מלאה.

 

טרימר שיכול להחליף את מכונת התספורת

Philips S9711 אינה כוללת טרימר מובנה, אלא הוא מגיע כחלק נפרד, המתלבש במקום ראש הגילוח לאחר הסרתו מהמכשיר בצורה קלה ביותר. הטרימר נכנס לנרתיק המכונה כך שהוא ליווה אותי גם בנסיעה קצרה לחו"ל. היתרון הגדול בו ניכר כבר בגילוח הראשון. הטרימר התגלה כיחידה מושלמת לעיצוב זקן הכולל מסרק המתכוונן ל-5 אורכים שיכול להחליף לאלו הנוהגים להסתפר קצוץ או קרחת, אפילו את מכונת התספורת הביתית. למרות שהטרימר רחב בהרבה מזה המובנה בדגמים ותיקים יותר בזכות המסרק המתכוונן ניתן היה לעשות גם תמרונים וטיפול עדין בפאות ובזקן ללא חשש גזירת שיער לא רצויה.

 

עיצוב גברי, סקסי ויוקרתי

ל-Philips S9711 עיצוב גברי טיפוסי בדומה למכשירי הסדרה כולה. הצורה שלו מעניקה אחיזה נוחה ליד, ובעלת חלק אחורי בגימור דמוי-גומי מחורץ ונעים לאחיזה. מקדימה יש הרבה מתכת כסופה ואזורים שחורים מבריקים והמסך הדיגיטאלי שנותן למכשיר מראה יוקרתי במיוחד.

 

בקדמת המכונה נמצא לחצן הפעלה וכיבוי גדול ונוח, ומצדדיו זוג לחצנים המכוונים את העוצמה בה תרצו להתגלח. אלו מיועדים לבעלי עור רגיש במיוחד שמעדיפים לשלוט גם על מהירות הגילוח.

 

מסך דיגיטאלי וחיישן תנועה

מתחת ללחצנים נמצא המסך הדיגיטלי, עליו כתבתי קודם. בנוסף לכך שהמסך מציג בספרות לבנות את עוצמת הסוללה באחוזים וחיווי על עוצמת הגילוח הנבחרת, הוא מתריע כאשר הראש מלאה בשאריות שיער והגיע הזמן לנקות את המכונה. המכונה אף מצוידת בחיישן תנועה, ומדליקה את המסך ברגע שמרימים את המכונה - ללא צורך להפעילה קודם.

 

ערכת ניקוי שתתן למכונה להרגיש חדשה

הבטתי שאגיע לערכת הניקוי. לא שכחתי. בערכה מצורף מעמד השטיפה והטעינה. מדובר ביחידה שבתוכה מציבים את המכונה כשראשה למטה, ולוחצים על כפתור מגע. מכאן מתחיל מחזור של שטיפה, שימון וייבוש שנמשך לא מעט זמן, ועל הדרך המכונה גם נטענת. עם המכשיר מגיעה גם תמיסת הניקוי הייחודית של פיליפס. איכות הניקוי מצוינת והמכונה נראתה חדשה בסיום הפעולה. ואגב מצורף גם כבל הטענה הדומה למטען סלולארי, מה שמאפשר ניידות מקסימאלית ללא צורך לסחוב מעמד גדול ומגושם איתכם לטיולים.

 

אז איך מסכמים את המכונה הזו בלי להיכנס לסופרלטיבים מוגזמים? כנראה שאי אפשר לברוח מזה. אבל בחיים כמו בחיים, לכל אחד מאיתנו יש את הרגעים הקטנים - אלו שהופכים את היום שלו למושלם. זה יכול להיות הקפה של הבוקר, צהריים עם חבר שלא פגשתם הרבה זמן, ארוחת ערב עם בת הזוג כשהילדים לא מפריעים או סתם בהייה בטלוויזיה עם רגליים על הספה. זה יכול להישמע קצת מוזר, אבל אצלי המכונה הזו נחשבת לרגע כזה – ובאמת שמגיע לה.

 

רוצים עזרה בבחירת קוצץ זיפים המתאימה ביותר עבורכם? באתר החדש של פיליפס תוכלו לענות על שאלון התאמה קצר ולקבל מידע למציאת המכונה המושלמת עבורך.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים