שתף קטע נבחר

חיפושים אחר שני נעדרים שנסחפו בכנרת

שני נערים נכנסו עם מזרון ים בחוף חלוקים והוא התפוצץ. רוכב אופנוע ים חילץ את אחד מהם וחיפושים נערכים אחר חברו שנסחף. אותו רוכב חילץ קודם לכן צעירה שהייתה על מזרון שנסחף יחד עם בן זוגה וחיפושים נערכים אחר בן הזוג. בשני המקרים מדובר באזורים ללא שירותי הצלה

 

 

חיפושים נרחבים אחר שני נעדרים בכנרת: המשטרה הימית מחפשת אחר נער שנעדר בכנרת לאחר שנסחף היום (ד') לעומק האגם בעת שהיה עם חברו על מזרון ים שהתפוצץ. במקביל, נערכים חיפושים צעיר כבן 21 שהיה על מזרון ים עם בת זוגו, שחולצה על-ידי רוכב אופנוע ים, באזור חוף חלוקים.


שני הנערים, בני 17, היו במי הכנרת בחוף לבנון סמוך לשעה 11:00 על מזרון ים שהתפוצץ. אחד מהם חולץ על-ידי אותו רוכב אופנוע ים וחיפושים נערכים אחר חברו. בשני המקרים מדובר באזורים לא מוכרזים וללא שירותי הצלה.

 

לדברי המשטרה, הסיבה להיסחפות נבעה מרוחות עזות שהפכו את השהייה בעומק המים למסוכנת. בנוסף, הדגישו במשטרה כי כניסה למים על סירות גומי ומזרני ים יכולים להביא לסכנת חיים. "אנו קוראים לציבור הנופשים בחופי הכנרת להישמע להוראות שירותי ההצלה ולהימנע מכניסה למים בחופים ללא שירותי הצלה", אמרו במשטרה.

בשל תנאי מזג האוויר ורוחות מזרחיות קיצוניות הוחלט ברשות הכינרת והמשטרה על סגירה של חניון חלוקים-כורסי לבנון. ציבור הנופשים המעוניין להגיע לכינרת מתבקש לפנות לחופים אחרים. בנוסף, הוחלט להאריך את שעות הפעילות של המצילים בחופים עד השעה 19:00 על מנת לתת מענה לנופשים. ברשות מבקשים שלא לרחוץ בחופים שאינם מוכרזים. לא להיכנס למים לאזור העמוק ולא השתמש במזרונים ובגלגלי ים.

החיפושים בכנרת (צילום: רשות הכנרת) (צילום: רשות הכנרת)
החיפושים בכנרת(צילום: רשות הכנרת)
  

אוהלים של נופשים בחוף הכנרת. הגיעו כ-50 אלף מטיילים (צילום: רשות הכינרת) (צילום: רשות הכינרת)
אוהלים של נופשים בחוף הכנרת. הגיעו כ-50 אלף מטיילים(צילום: רשות הכינרת)

מזג האוויר ההפכפך לא הרתיע עשרות אלפי מטיילים שיצאו לשמורות הטבע ולגנים הלאומיים. תנועה ערה במיוחד מורגשת בגן הלאומי קיסריה, שם עורכת רשות הטבע והגנים את פעילות "רוכבים על הזמן", עם מופעי סוסים בהיפודרום הגדול. כמו כן מטיילים רבים הגיעו לגן הלאומי גן השלושה (הסחנה), לגן הלאומי מצדה, לשמורת הטבע עיינות צוקים ולשמורת הטבע עין גדי. בנוסף, נרשמת תנועה ערה של מטיילים גם בשמורת הטבע תל דן והבניאס ובגן לאומי אשכול. על פי הערכה, מדובר בכ-50 אלף מטיילים.

מטיילים בגן הלאומי אשכול (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
מטיילים בגן הלאומי אשכול(צילום: רועי עידן)

ארוחת פסח על גדות הירדן (צילום: גבי חותם) (צילום: גבי חותם)
ארוחת פסח על גדות הירדן(צילום: גבי חותם)

 (צילום: גבי חותם) (צילום: גבי חותם)
(צילום: גבי חותם)

קיאקים בנהר הירדן, היום (צילום: גבי חותם) (צילום: גבי חותם)
קיאקים בנהר הירדן, היום(צילום: גבי חותם)

פסטיבל פיסול במעלות-תרשיחא (צילום: סטודיו A) (צילום: סטודיו A)
פסטיבל פיסול במעלות-תרשיחא(צילום: סטודיו A)

המטיילים הרבים ברחבי הארץ פוקדים עשרות תחנות מידע והדרכה (ללא תשלום) שהציבה רשות הטבע והגנים בשטחים הפתוחים. בתחנות המטיילים מקבלים הכוונה למגוון רחב של מסלולים בטבע, מידע על כללי הטיול הנכון ושמירה על ניקיון הסביבה.

 

בשל מזג האוויר ההפכפך בחול המועד ממליצה רשות הטבע והגנים להתעדכן באופן שוטף בתחזיות מזג האוויר, לתכנן את הטיול בטבע ובגנים הלאומיים בהתאם ולהישמע להנחיות הפקחים בשטח ולהוראות הבטיחות. כמו כן יש להיערך עם שתיה, כובעים ונעליים מתאימות להליכה בשטח. חלק מהפעילויות של רשות הטבע והגנים בדרום עודכנו בהתאם למזג האוויר. שוק הלילה בגן הלאומי ממשית שתוכנן ליום חמישי נדחה למוצאי שבת. יום הנשר בגן הלאומי עבדת יתקיים ביום שישי במקום בחמישי. השוק הנבטי בגן הלאומי ממשית מתקיים במהלך היום ובימים הקרובים כרגיל.

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)
מטיילים בגן הלאומי ירקון (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
מטיילים בגן הלאומי ירקון(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

למרות גשמים שיורדים לעיתים ברחבי הצפון, יצאו נופשים רבים לאתרי הטבע. סביב הכנרת נמסר בצהריים על קרוב ל-50 אלף נופשים. בחלק גדול מהחופים מופעלות כבר תחנות הצלה. איגוד ערים כנרת מקיים הדרכות ללא תשלום בשביל סובב כנרת. כמו כן מופעל אוטובוס המסיע נופשים בחינם ממרכז גליל סנטר לחופי האגם. על גדות הנחלים בגליל העליון הייתה תנועה מעט דלילה של מטיילים, ככל הנראה מכיוון שהנופשים ממתינים להתייצבות במזג האוויר.

 

מאות מטיילים מבקרים היום בפארק רכבת העמק ההיסטורית באל-רואי הצמודה לקריית טבעון. במקום יש מסלול הליכה ואתר היסטורי בתוואי הרכבת. הכניסה וההדרכות במקום בחינם.

 

בפסטיבל הפיסול "אבן בגליל", הנערך על גדות אגם מונפורט במעלות-תרשיחא, ביקרו מאז הבוקר כ-8,000 איש. במקום פועלים 14 פסלים מ-10 ארצות וכן אמן בלונים הבונה מיצג מ-30 אלף בלונים על האגם. במקום נערכיםהפנינג, אטרקציות והופעות. הפסטיבל יימשך עד יום שישי.

 

בגן הלאומי עין חמד נוצר עומס מטיילים בשעות הצהריים ומפנים את המטיילים למקומות אחרים, בהם מערת הנטיפים, גן לאומי נבי סמואל או גן לאומי בית גוברין.

 

הכניסה לחניוני גני יהושע בתל אביב נסגרה היום בשעות הצהריים מכל הכיוונים. קיימים עומסי תנועה כבדים ברחוב רוקח וציבור הנהגים מתבקש להשתמש בדרכים חלופיות.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רשות הכנרת
החיפושים בכנרת
צילום: רשות הכנרת
מומלצים