שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כתובות נאצה רוססו בפארק בירושלים, תושבים הפגינו למען סובלנות
  תושבי שכונת בקעה בירושלים נחרדו למראה כתובות "ערבים הביתה" שרוססו בפארק המסילה המחבר בין שכונות יהודיות לשכונה הערבית בית צפאפא. הכתובות נמחקו, ותושבים הגיעו להפגין תמיכה בדו-קיום. תושבת השכונה: "אנחנו רוצים לחיות בשלום ובשלווה עם השכנים שלנו"

  כתובות נאצה בפארק המסילה בירושלים
  כתובות נאצה בפארק המסילה בירושלים

  תושבי שכונת בקעה בירושלים נחרדו לגלות אתמול (יום ד') בבוקר כתובות גזעניות בנוסח "ערבים הביתה" ו"כהנא צדק" שרוססו סמוך לפארק המסילה - שמחבר בין השכונה הערבית בית-צפאפא לשכונות היהודיות בקעה והמושבה הגרמנית. מאז הקמת פארק המסילה לפני כמה שנים, האתר הפך למקום בילוי משותף ליהודים ולערבים ולסמל של דו-קיום.

   

  התושבים ההמומים דיווחו על הכתובות לעירייה, שמיהרה לדאוג למחיקתן. התושבים מצידם לא הסתפקו בכך. הם הגיעו לפארק, יחד עם ילדיהם שנמצאים בחופשת פסח, והכינו שלטים גדולים וצבעוניים שנושאים מסר הפוך לכתובות שרוססו.

  מתנגדים לגזענות: מכינים שלטי תמיכה בדו קיום
  מתנגדים לגזענות: מכינים שלטי תמיכה בדו קיום  אילנה נלסון, תושבת השכונה, שהכינה עם ילדיה שלט שעליו נכתב: "אנחנו אוהבים את השכנים", סיפרה: "המסר שלנו, של התושבים, הוא שאנחנו לא סובלים גזענות. אנחנו רוצים לחיות בשלום ובשלווה עם השכנים שלנו. רק אתמול הייתי בפארק עם בעלי וראיתי זוג נחמד, ערבי מוסלמי ואישה עם חיג'אב, שביקשו מזוג דתי-לאומי לצלם אותם. חשבתי שאנחנו חיים בעולם נורמלי חיים נורמליים - ואז קמנו וזה מה שראינו". בנה של נלסון, שלומד בבית הספר הדו-לשוני בירושלים, כתב בשלט את המסרים גם בשפה הערבית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כתובות נאצה רוססו בפארק בירושלים, תושבים הפגינו למען סובלנות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים