שתף קטע נבחר

הנשיא ריבלין על המאמר ב"הארץ": "דברי בלע"; "הארץ": "המסר לגיטימי"

נשיא המדינה הגיב למאמר ב"הארץ" בו נכתב כי "הדתיים הלאומיים מסוכנים יותר מחיזבאללה". לדבריו מדובר ב"דברי בלע החושפים שנאה תהומית". ב"הארץ" הגיבו: "המסר, אף שנוסח בבוטות, הוא לדעתנו לגיטימי"

נשיא המדינה ראובן ריבלין הגיב למאמר שפורסם ב"הארץ" בו כתב עיתונאי "הארץ" יוסי קליין כי "הדתיים הלאומיים מסוכנים יותר מחיזבאללה". לדברי ריבלין, "דבריו של יוסי קליין הם דברי בלע החושפים שנאה תהומית שמקעקעת כל אפשרות לשיח או ביקורת. הציונות הדתית היא בשר מבשרה של הארץ הזאת, איכותית יותר ושורשית יותר מכל מלעיזיה".

 

בעיתון "הארץ" אמרו היום בתגובה רשמית כי "המאמר משקף את דעת כותבו. המסר, על אף שנוסח בבוטות, הוא לדעתנו לגיטימי".

המאמר ב"הארץ" ()
המאמר ב"הארץ"

 

קליין כתב במאמר: "הדתיים הלאומיים מסוכנים. מסוכנים יותר מהחיזבאללה, יותר מנהגים דורסים וילדות עם מספריים. את הערבים אפשר להרוג, אותם לא. מה הם רוצים? להשתלט על המדינה ולנקות אותה מערבים. אם תשאלו, הם יכחישו. הם יודעים, שמוקדם מדי להיות כה גלויים. אל תאמינו להכחשות שלהם".

 

הדברים עוררו סערה במערכת הפוליטית. שרת המשפטים, איילת שקד מהבית היהודי, כתבה: "בזמן ש'עיתונאי' כותב דברי בלע, קיבלתי את הסמס הזה מחגית ריין אמו של רס״ן בניה ריין ז״ל, שנהרג במלחמת לבנון השנייה: 'לא מכירה את הכתב הגזען מעיתון הארץ, אם את מכירה אותו מסרי לו בשמי שהבן שלי רס"ן בניה ריין מתנחל.. נהרג על ידי החיזבאללה, כשהתנדב למלחמה להציל את תושבי הגליל וכל עם ישראל כולל אותו, כדי שיוכל להמשיך להיות עיתונאי...'". שקד הוסיפה: "ואני אומרת לעיתון הארץ, תתנצלו בפני חגית והסירו את החרפה".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "המאמר ב'הארץ' מביש והזוי. הם איבדו את זה לגמרי".

  

‏יו״ר יש עתיד, יאיר לפיד, טען ש"הטקסט בהארץ נגד הציונות הדתית הוא טקסט אנטישמי צרוף" וכתב: "רועי קליין ז"ל מסוכן? ח"כ שטרן והרב פירון מסוכנים יותר מחיזבאללה? מה לגבי עמנואל מורנו ז"ל?".

 

ח״כ תמר זנדברג ממרצ כתבה: "הייתי מתרגשת יותר מהזעזוע הלאומי מקליין אם בנט או ביבי - יודעים מה - בוז'י או שלי - היו מצייצים כשקוראים לשמאל בוגדים או זבל עופות".

 

מו"ל "הארץ" עמוס שוקן כתב בטוויטר: "לא מצליח להבין את ההתרגשות (הפבלובית, אני חייב לומר) ממאמרו של יוסי קליין שבסה"כ אמר דבר דומה למה שאמרתי לפני שש שנים".

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן כתב: "אני קורא לכל אזרחי ישראל להפסיק לרכוש ולהפסיק לקרוא את עיתון הארץ באופן מיידי. עיתון הארץ הפך כבר מזמן לפלטפורמה הנותנת ביטוי נרחב לעמדותיהם של שונאי ישראל, אך פירסום מאמרו של יוסי קליין, עיתונאי מתוסכל וחסר-חשיבות שנכשל גם כעורך, חצה את כל הקווים האדומים".

 

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) עקץ אותו וכתב: "אני שמח על הצעת ליברמן לבטל מנוי להארץ. מציע שתתחיל אצלך: תודיע מיד על ביטול המנויים של כל קציני צה״ל לעיתון הארץ".

 

מ"הארץ" נמסר בתגובה: "המאמר משקף את דעת כותבו. המסר, על אף שנוסח בבוטות, הוא לדעתנו לגיטימי. הקריאות להחרים את 'הארץ', מעידות על כך שיש לנו כחברה דרך ארוכה לעשות עד שיתקיים בה חופש ביטוי מלא ופלורליזם מחשבתי. אנו מזמינים כותבים שרוצים לפרסם מאמר המביע עמדה שונה מזו של יוסי קליין, לשלוח אותו למערכת. נשקול ברצינות כל מאמר רהוט שראוי לדפוס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דתיים לאומיים מסוכנים יותר מ חיזבאללה יוסי קליין גזענות
מומלצים