שתף קטע נבחר

סמאר קיבלה את לבה של נילי דרוקר ששון: "אסירת תודה"

רגע לפני כניסת החג אמר מנהל יחידת ההשתלות בשיבא לסמאר תיתי, תושבת כפר בענא שבצפון, שסבלה שנים מאי ספיקת לב קשה ועברה אשפוזים רבים: "נמצא לך לב מצוין כבר בחג הקרוב". אתמול הושתל בגופה ליבה של מלכת היופי נילי דרוקר. "אנחנו אסירי תודה. כולנו - ערבים ויהודים, משפחה אחת", אומרת תיתי ל-ynet

"אני מתרגשת לחייך מחדש": כך אומרת הערב (שבת) סמאר תיתי (32), מושתלת הלב תושבת כפר בענא שבצפון, שקיבלה את ליבה של נילי דרוקר ששון שנפטרה בנסיבות טראגיות. בעלה של סמאר, זוהיר אומר ל-ynet: "אין לנו מספיק מילים להודות למשפחה האצילה".

 

צפו: סמאר ובעלה זוהיר מספרים הערב על התחושות לאחר ההשתלה

 

 

סמאר שסובלת מאי ספיקת לב ב-10 השנים האחרונות, הועברה לראש רשימת הממתינים להשתלת לב. ביום שישי בבוקר, היא קיבלה את הבשורה על מציאת הלב, הודות לתרומתה של משפחתה של נילי דרוקר ששון ז"ל. מתרומה זו הנצלו הלב, הריאות והכליות שהצילו חמישה ישראלים.

 

"לא העליתי בדעתי כמה מהר תתגשם הנבואה הקטנה שלי"

"בבוקר יום חמישי ביקרתי את תיתי בחדרה במחלקה, והיא כהרגלה פנתה אלי בתחינה, "נו, מתי כבר תמצא לב טוב בשבילי?" מספר פרופ׳ ג׳יי לביא, מנהל היחידה להשתלות לב בשיבא, שביצע את ההשתלה יחד עם ד"ר יגאל כסיף: "עודדתי אותה לא להתייאש ואמרתי, 'אינשאללה, נמצא לך לב מצוין כבר בחג הקרוב'. לא העליתי בדעתי כמה מהר תתגשם הנבואה הקטנה שלי. היא התאוששה מההשתלה במהירות מפתיעה וכבר נהנית מתרומת הלב הנפלא שזכתה בה.

 

מושתלת הלב סמאר תיתי כשלצידה בעלה וגיסתה (צילום: איתי גל) (צילום: איתי גל)
מושתלת הלב סמאר תיתי כשלצידה בעלה וגיסתה(צילום: איתי גל)
 

 

"השתלות איברים מצילות חיים, זו לא קלישאה כי מאחורי כל משפט כזה עומד אדם ומשפחה שלמה שמקבלת את מתנת חייה. היום זו אמא לשלושה ילדים קטנים שיקבלו בחזרה אמא צעירה, בריאה ומתפקדת, אחרי כמה שנים קשות עם אמא חולה. אני מקווה שמספר תרומות האיברים וההשתלות בעקבותיהם ילך ויגדל ובזכות כך נוכל להשיב עוד מטופלים רבים אל מעגל החיים".

 

"כולנו - ערבים ויהודים, משפחה אחת"

"אני מודה מקרב לב למשפחתה האצילה של נילי", אומרת ל-ynet מושתלת הלב סמאר תיתי, "כולנו - ערבים ויהודים, משפחה אחת. אני אוהבת לחיות".

 

דרוקר ששון הלכה לעולמה שלשום (ה') בבית החולים איכילוב בנסיבות טראגיות כשהיא בת 48. בנה מור מצא את מותו ביום הולדתו ה-19 בשנת 2007, בנסיבות דומות. משפחתה נענתה לפניית המרכז הלאומי להשתלות איברים, והסכימה לתרום את איבריה להשתלה.

 

במרתון השתלות בו השתתפו עשרות אנשי צוות, נתרמו מגופה לב, ריאות וכליות שהצילו את חייהם של חמישה ישראלים. לבה הושתל באם לשלושה, ערבייה.

נילי דרוקר ששון ז"ל בצעירותה ( ) ( )
נילי דרוקר ששון ז"ל בצעירותה
 

 

אחד מחבריה, נחום עסיס, ספד לה וכתב: "הותרת אותי ואת יתר האנשים, מלאי הערכה וכבוד כלפייך, משום שידעתי שכל מה שעשית זה רק משום שרצית בכך. כשאני מלא התפעלות מהדבר האחרון שעשית, וזה שתרמת איברים והצלת חמישה אנשים בהם אימא לשלושה ילדים. בכך הצלת את חייה. האימא הזו קיבלה לב של מלכה".  

נילי דרוקר ששון על שער "לאשה" לאחר הזכיה בתואר (ארכיון "ידיעות אחרונות") (ארכיון
נילי דרוקר ששון על שער "לאשה" לאחר הזכיה בתואר

 

דרוקר ששון נולדה בבאר שבע, וכונתה "ברוק שילדס הישראלית". בשנת 1986 ערב בחינות הבגרות, כשהיא בת 18, נבחרה למלכת היופי של ישראל. היא התגוררה בניו יורק שם למדה אמנות ולסירוגין גם בהונג קונג. דרוקר ששון היתה נשואה ליצרן הבגדים מוריס ששון.

 

לפנייה לכתב/ת
צילום: איתי גל
"כולנו משפחה אחת". סמאר תיתי
צילום: איתי גל
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים