שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "סקס אינו המתכון לאושר. זה המגע שאחרי"

  סדרת ניסויים חדשה ביקשה לבדוק את עוצמת הקשר בין סקס לאושר, ומצאה שהסקס עצמו אינו מספיק כדי להפוך אתכם למאושרים. המרכיב החשוב ביותר הוא דווקא המגע שאחרי

  חושבים שלהשיג סקס זאת המטרה? תחשבו שוב. מחקר חדש שנערך בשבדיה מצא שעבור רובנו סקס הוא בעצם אמצעי למטרה, ולא המטרה עצמה. אז מהי המטרה? לפי החוקרים מסתבר שאנחנו מחפשים חיבה ולא סיפוק מיני פיזי וחייתי בלבד. כשהחוקרים משתמשים במילה 'חיבה', הם מתכוונים לחיבוקים, ליטופים, נשיקות ומגע שלא נועד לסיפוק פיזי אלא בעיקר לסיפוק רגשי.

   

  על פי ההיגיון הזה, יחסי מין הם פעילות מהנה במיוחד אשר מאיצה בנו רצף של תחושות חיוביות. אותן תחושות תורמות לחיבור הרגשי והמנטאלי שאנחנו יוצרים עם האדם איתו אנחנו שוכבים, ולא רק ברגעים שאחרי הסקס אלא למשך השעות והימים שאחרי. כדי להוכיח זאת, יזמו החוקרים סדרת ניסויים שביקשו לגלות מה אנחנו באמת מקבלים מהאקט המיני מעבר להנאה הפיזית. בניסוי אחד התמקדו במחקר שבדק את עוצמת הקשר בין סקס לאושר. מחקרים קודמים כבר הצביעו על קשר ישיר בין סקס לתחושות של אושר, בייחוד כאשר זוגות עשו סקס לפחות פעם אחת בשבוע. אולם הפעם התחושות החיוביות שהתקבלו אחרי המגע המיני היו תוצאה ישירה של אלמנט החיבה, כלומר של החיבוקים, הליטופים והנשיקות שהגיעו במהלך ואחרי המגע המיני, ולא של הסקס עצמו. 

  תתחבקו, תגעו ותלטפו זה את זו. זה ישתלם לכם (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  תתחבקו, תגעו ותלטפו זה את זו. זה ישתלם לכם(צילום: Shutterstock)
   

  בניסוי נוסף ביקשו החוקרים מ-200 זוגות נשואים לנהל יומן אישי, ולציין בו כמה פעמים הם עושים סקס בשבוע, עד כמה הם חשים תחושות ארוטיות, מתי הם חוו סקס עם חיבה שנשען על יותר נגיעות ומגע אינטימי, ומתי הם חוו סקס ללא רגש בכלל עם בן או בת הזוג שלהם. גם הפעם נמצא קשר ישיר בין תחושות חיוביות לגבי הסקס ובין כמות החיבה והמגע האינטימי שהוא כלל. בניסוי האחרון 60 זוגות התבקשו לתעד בטלפון החכם שלהם את רמת החיבה שהם מגלים אחד כלפי השנייה במשך היום, מרגע שהם קמים בבוקר ועד לרגע לפני שהם הולכים לישון. הניסוי הראה שאנשים שדיווחו על רמות גבוהות של חיבה מיד אחרי הסקס, תיעדו גם תחושות גבוהות של אושר במשך השעות שאחריו. כלומר, הענקת החיבה המשיכה מעבר לחוויה המינית עצמה. כך הם מצאו למעשה שסקס וחיבה מהווים טריגר לתחושות של אושר בטווח המיידי וגם בשעות שאחרי כן. 

   

  הניסויים הללו אומנם לא הצליחו להוכיח קשר ישיר בין סקס לאושר כאמצעי להשגת חיבה, אבל הם כן הצליחו להצביע על קשר נסיבתי מעניין ביותר. נדמה שסקס אשר נעשה מתוך אהבה וחיבה משמש כדבק למערכות יחסים, ומחזק קשרים רומנטיים מבחינה רגשית ומנטאלית גם יחד. "גילינו שסקס מועיל לבני הזוג לא רק בגלל היתרונות הפסיכולוגים והפיזיולוגים שלו, אלא גם בגלל שהוא מקדם קשר אינטימי חזק וחיובי עם בן או בת הזוג", סיכמו החוקרים.

   

  אם כן, לא מספיק שתשכבו אחד עם השנייה פעם בשבוע כדי לשמר רמה חיובית של אושר ואהבה בזוגיות שלכם. חשוב גם שתכניסו למיטה שלכם קצת יותר מגע, חיבה, נשיקות, ליטופים, חיבוקים חושניים ואינטימיות שלא קשורה רק לעונג המיני שלכם. לא רק שזה ישפר את חיי המין שלכם, זה גם יחזק את הקשר ביניכם ויעזור לכם לשמר אותו למשך תקופה ארוכה יותר. ומי לא רוצה זוגיות חזקה ואוהבת יותר בימינו?

   

  חג שמח!

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  סקס פעם בשבוע זה לא מספיק
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים