שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחקר: שחקני "פוקימון גו" מאושרים יותר
  בניגוד לדימוי הרווח, שלפיו אנשים שמעבירים את זמנם במשחקי מחשב ובטלפונים חכמים נוטים להיות מבודדים ובעלי חרדה חברתית כלשהי, מחקר חדש מדגים כי שחקני "פוקימון גו" הם דווקא שמחים וחברותיים בהשוואה לאחרים

  שיגעון הפוקימון אולי כבר מאחורינו, אבל עכשיו מתחילים להגיע הריקושטים המחקריים: לפני פחות משנה, ביולי 2016, הושקה אפליקציית המציאות הרבודה "פוקימון גו" והפכה ללהיט מיידי מסביב לעולם. היה ברור שזה יקח קצת זמן, והנה אכן מתחילים להתפרסם מחקרים שנוגעים לתופעה, כמו זה שנעשה באוניברסיטת וויסקונסין-מדיסון שבארצות הברית, ומצא כי שחקני "פוקימון גו" הם אנשים מאושרים וחברותיים יותר, וכן - גם בכושר גופני יותר טוב.

  פוקימון גו - למרחקים ארוכים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עם למעלה מ-650 מיליון הורדות של האפליקציה, וכ-65 מיליון משתמשים פעילים בחודש (המספרים צנחו בהדרגה אחרי ההשקה ההיסטרית), "פוקימון גו" הפכה למושא מחקר מרתק במיוחד. הפופולריות של האפליקציה חצתה גיל, מגדר ומצב סוציו-אקונומי, והרחובות נמלאו באנשים שמחפשים פוקימונים ופניהם קבורים במסכי הטלפון החכם.

  מאושרים, חברותיים, ובכושר מצוין. שחקני פוקימון גו
  מאושרים, חברותיים, ובכושר מצוין. שחקני פוקימון גו

   

  החוקרים ביקשו לבחון את ההשפעות של משחקי מציאות רבודה על אנשים - וכולם פשוט שיחקו ב"פוקימון גו". "יש איזו דעה רווחת, שלפיה לשחק במשחקי מחשב ולהשתעבד למסך הטלפון החכם הופך את האנשים למבודדים יותר, וגורם להשפעות חברתיות שליליות", מסביר ג'יימס אלכס בונוס, סטודנט לתואר שני שסייע במחקר, "למרות זאת, עד כה לא הייתה אפשרות לבחון את זה עם קבוצה גדולה מספיק של אנשים".

   

  כשלושה שבועות לאחר ההשקה הרשמית של "פוקימון גו", קבוצת החוקרים החלה לראיין כ-400 אנשים על מצבם הרגשי, החברתי, וכן על מצבם הגופני. הסתבר כי למעלה מ-40 אחוזים מהנשאלים שיחקו ב"פוקימון גו", ודווקא קבוצה זו הראתה סימנים חיוביים יותר, דיווחה על מצב פיזי טוב יותר ועל רגשות של שמחה. בנוסף, הנחקרים הפגינו זיקה מסויימת לנוסטלגיה, ופתיחות גדולה יותר ליצירת קשרים חברתיים חדשים.

   

  "כלל הנחקרים שיתפו מגוון של חוויות חיים", מספר בונוס, "אבל מי ששיחקו במשחק נטו לשתף בתפישה חיובית יותר של החיים באופן כללי, הם היו יותר שבעי רצון והפגינו כושר עמידות רב מול אירועים שליליים".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מחקר: שחקני "פוקימון גו" מאושרים יותר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים