שתף קטע נבחר

לראשונה בישראל: אישה תנהל בי"ח ממשלתי

ד"ר אסנת לבציון-קורח נבחרה לנהל את בית החולים אסף הרופא: "מודה על האמון". ליצמן: "בחירה מצוינת"

עוד תקרת זכוכית נופצה: משרד הבריאות הודיע היום (ג') על בחירתה של ד"ר אסנת לבציון-קורח למנהלת בית החולים על שם יצחק שמיר (אסף הרופא), והיא צפויה להיות האישה הראשונה שתנהל בית חולים ממשלתי-כללי במדינה.

  

ד"ר לבציון-קורח, מומחית ברפואת ילדים ובמנהל רפואי בעברה, כיהנה כעוזרת מנכ"ל בית החולים הדסה, פרופ' שלמה מור יוסף, כסגנית מנהל בית החולים אסף הרופא מ-2008 עד 2012, וכמנהלת בית החולים הדסה הר הצופים מיוני 2012 עד היום. ד"ר לבציון –קורח, בת 49 תושבת ירושלים וירושלמית במקור, נשואה למנתח לב בבית החולים הדסה עין כרם ואם לארבעה.

ד"ר אסנת לבציון-קורח (צילום: ענת אורן) (צילום: ענת אורן)
ד"ר אסנת לבציון-קורח(צילום: ענת אורן)
 

לבציון-קורח היא האישה הראשונה שתכהן כמנהלת בית חולים ממשלתי. בעבר מעט נשים שימשו מנהלות בתי חולים פסיכיאטריים, גריאטריים ובתי חולים לא ממשלתיים, וכיום מכהנים 23 גברים מנהלים ורק אישה אחת - מנהלת בית חולים העמק. ד"ר לבציון-קורח תחליף בתפקידה את ד"ר בני דוידזון שמנהל את בית החולים מאז שנת 2002. 

 

שר הבריאות הרב יעקב ליצמן מסר עם בחירתה: "אני מברך על בחירת ד"ר אסנת לבציון-קורח למנהלת בית החולים ע"ש יצחק שמיר (אסף הרופא), ומאחל לה הצלחה בתפקידה החשוב. מדובר בבחירה מצוינת לאור הניסיון הרב שצברה במהלך השנים, במקצועיות ובמסירות".

 

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן-טוב אמר: "אני מברך את ד"ר אסנת לבציון-קורח על בחירתה לניהול בית החולים. בפני בית החולים ניצבים בשנים הקרובות אתגרים עצומים הנובעים בין היתר מהשינויים הדמוגרפיים באזור. במסגרת זו נוצרות הזדמנויות לצמיחה והתפתחות מקצועית של בית החולים. ד"ר לבציון-קורח מביאה עימה ניסיון ניהולי עשיר והיכרות מעמיקה עם בית החולים, בו כיהנה כסגנית בעבר.

 

"מעבר לכך", הוסיף בר סימן-טוב, "זו הפעם הראשונה שבה אישה תנהל בית חולים כללי בישראל, זוהי עוד עדות להשתלבות נשים בדרגות הניהול הבכירות ביותר במערכת הבריאות ואני גאה על כך".

 

ד"ר לבציון-קורח אמרה עם בחירתה: "אני נרגשת ובטוחה שעם הצוות הנפלא והמסור של בית החולים נוכל להגיע להישגים נפלאים ולהמשיך את עבודתו המצוינת של ד"ר בני דוידזון. אני מודה לצוות בית החולים הדסה הר הצופים על תקופה נפלאה ולפרופ' רוטשטיין על האמון והשותפות. אני מודה לשר הבריאות ולמנכ"ל משרד הבריאות על האמון. החזון שמוביל את דרכי הניהולית הוא אהבת האדם, יצירת תרבות שירות ושותפות רבה תוך יצירת ערך מרבי למטופל ולמטפל - שנמצאים במרכז".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ענת אורן
ד"ר אסנת לבציון-קורח
צילום: ענת אורן
מומלצים