שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אודי e-tron ספורטבק - 500 ק"מ על חשמל

  מותג היוקרה של קונצרן פולקסווגן מסתער במרץ על הנעה חשמלית, ועומד לשגר מגוון גדול של דגמים נקיים מזיהום. והפעם: רכב פנאי עם המון כוח, טווח של 500 ק"מ ועלייה לכביש ב-2019

  אודי חושפת בתערוכת שנחאי את ה-e-tron ספורטבק, אב-טיפוס לרכב פנאי קומפקטי חשמלי אשר צפוי להגיע לכביש בגרסה סדרתית כבר ב-2019. עוד לפני כן, כנראה במהלך השנה הבאה, צפויה היצרנית להשיק את ה-e-tron קוואטרו, רכב הפנאי חשמלי שנחשף לראשונה ב-2015.

   

   

  ל-e-tron ספורטבק צללית המזכירה את ה-A7 הגדולה והמוחצנת ולמרות שיחידת ההנעה אינה מחייבת פתחי אוורור כלשהם, אודי בחרה לשמור על סבכה קדמית מזוהה. כמקובל כיום, יחידות תאורת הלד מלפנים דקות במיוחד ואילו מאחור הן מכסות את רוחב כל דלת תא המטען. כמתבקש יש גם פסי הגנה כהים סביב המרכב וחישוקי "23 ענקיים שלא יגיעו למכונית הסדרתית אבל מייצרים כעת את האפקט הוויזואלי הדרוש..

   

   

  תא הנוסעים מציע ארבעה מושבים ומתאפיין בעיצוב מינימליסטי עם לוח מחוונים דיגיטאלי, מסך תצוגה גדול במרכז הקונסולה הפונה לכיוון הנהג ומסך תצוגת נתונים צר לרוחב הקונסולה מול פני הנוסע. תפעול המערכות מתבצע באמצעות מתגי מגע חלקים בקונסולה המרכזית ועל גלגל ההגה, ובכך נפרדת - לפחות במקרה זה - אודי מחוגת MMi שהפכה בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מדגמיה העדכניים.

   

   

  ה- e-tron ספורטבק מתבסס על פלטפורמת MLB (המשותפת ל-Q7) ולא על פלטפורמת MEB של הדגמים החשמליים בקונצרן, אם כי בסיס הגלגלים שלה עומד על 293 ס"מ, בס"מ פחות מרכב הפנאי הגדול של היצרנית. שימוש נרחב באלומיניום וקרבון מסייע למשקל עצמי של כשני טון "בלבד" בעוד מצברי לתיום-יון 95kWh ממוקמים בתחתית בין הציר הקדמי לאחורי, ומסייעים למרכז כובד נמוך וחלוקת משקל כמעט שווה (48-52 לפנים-אחור).

   

   

  יחידת הכוח כוללת מנוע חשמלי אחד המחובר לגלגלים הקדמיים, וצמד מנועים המחוברים לגלגלים האחוריים ומפיקים יחדיו 435 כ"ס או 503 כ"ס במצב "בוסט". הזינוק ל-100 קמ"ש אורך 4.5 שניות וטווח הנסיעה המוצהר עומד על כ-500 ק"מ בטעינה אחת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים