שתף קטע נבחר

כחלון עונה: "התוכנית תאושר במלואה"

בסביבת נתניהו - שלא עודכן בפרטי תוכנית שר האוצר להקלה על הורים עובדים - אמרו ש"ההצעות ייבחנו בגישה חיובית". הבוקר כחלון מבטיח: "התוכנית תעבור אז-איז". ח"כ יואב קיש לאולפן ynet: "כנראה שלמישהו יש בעיית אגו"

 

 

קרב המילים בקואליציה סביב תוכנית כחלון ומידור נתניהו נמשך: "אף אחד לא באמת מתנגד לתוכנית שכל כך מטיבה עם מעמד הביניים". כך אמר היום (ד') שר האוצר משה כחלון בתגובה לכעס בליכוד על כך שלא עדכן את ראש הממשלה בנימין נתניהו על הצגת התוכנית הכלכלית להורים עובדים.

 

בסביבתו של נתניהו אמרו אמש כי "ההצעות שהוצגו ייבחנו בגישה חיובית", ויו"ר הקואליציה דוד ביטן איים כי לא יועברו תקציבים, "עד שלא תיפתר בעיית הנכים". כחלון, שהגיע לטקס הקמת "מגדל תגליות הבריאות" בקמפוס בית החולים רמב"ם בחיפה בשיתוף עם אוניברסיטת חיפה הבהיר: "התוכנית תעבור אז-איז, במלואה. מי שכועס על כך שנותנים הטבות והקלות לאנשים שמחכים לזה כל כך הרבה שנים, הכעס שלו לא במקום".

 

קודם לכן תקף יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יואב קיש (הליכוד) את שר האוצר בראיון לאולפן ynet.  "זו לא דרך התנהלות נכונה", האשים קיש. "אני חושב שכנראה שלמישהו יש בעיית אגו כזו או אחרת וכחלון החליט לפעול בדרך שבחר. זו תוכנית טובה, אבל בסופו של דבר זה לא שכחלון הוא בעל הבית של הכספים של המדינה. יש ממשלה והוא מנהל בתפקידו כשר האוצר, אבל כל החלטה משמעותית כזאת צריכה לקבל אישור ממשלה וניהול תקציבים לפי מדיניות הממשלה".

 

 

אתה אומר שכחלון לא אחראי על הכספים של המדינה. אולי זה ניסיון לגרום לכולם להבין מי מנהל כאן את הממשלה באמת?

"ברור לכולם מי מנהל את הממשלה. מי שמנהל את הממשלה זה ראש הממשלה נתניהו וזה ברור לכולם והוא נושא גם באחריות, גם להצלחות וגם לכישלונות, או לדברים שעוד צריך לטפל בהם. בעניין הזה זה ברור לכולם. רה"מ עובד בשיתוף פעולה עם כל השרים וראוי שכך ינהגו גם השרים האחרים".


נתניהו וכחלון (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
נתניהו וכחלון(צילום: עמית שאבי)

קיש התייחס לעתיד הקואליציה ואמר כי הוא לא רואה איום על קיום הממשלה, אך הבהיר כי צריך לשאול לאן הולכים מכאן. "זה ברור שאם הכיוון יהיה להחרפת היחסים וליצירת משברים אז יכול להיות שאנחנו נמצא את עצמנו בבחירות".

 

ומשהו כזה מלבה את האש הזאת?

זה לא תורם להרגעת הרוחות, אבל אני יכול גם להבין את כחלון שכנראה חש פגוע בעקבות ההתנהלות בתאגיד. דרך אגב, לדעתי הוא עשה הרבה טעויות בעניין הזה. בכלל שהוא נכנס להתערב בתחום של משרד התקשורת, אבל הוא בחר לעשות את זה. אני לא רואה לנכון לקחת את זה להמשך מאבקי אגו. צריך לשים את זה מאחורינו".

 

קיש מתח גם ביקורת על היעדר פתרונות בתוכנית של כחלון בכל הנוגע להעלאת קצבאות הנכים. "אין ספק שזה נושא מהותי לליכוד. אני יכול להגיד בצורה הכי ברורה שאותי זה קצת מדאיג שכחלון יוצא עם תוכנית כזו לפני שהוא מציג את הפתרון להעלאת קצבאות הנכים".

 

יו"ר ועדת הכנסת התייחס גם לסערה נוספת שעשויה לחזור בשבוע הבא כשחוקי התאגיד יעלו להצבעה במליאת הכנסת. "אין ספק שכל המהלך הזה יהיה טיפה מותח. אני מאמין שנעבור את זה בהצלחה וזה יהיה מאחורינו".


פורסם לראשונה 19/04/2017 08:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים