שתף קטע נבחר

היכן נתנדב השבוע?

לרגל יום הזיכרון לשואה ולגבורה, קיבצנו בקשות להתנדבות מעמותות בארץ שעוסקות לאורך כל השנה בסיוע לניצולי השואה

עמותת רוח טובה מחברת בין אנשים המבקשים להתנדב לבין עמותות וארגונים הזקוקים למתנדבים. רוח טובה מחזיקה במאגר ההתנדבויות הגדול במדינה, המציע יותר מ-11,000 הזדמנויות להתנדב ומייצרת לאורך כל השנה אלפי חיבורים בין מתנדבים מכל הארץ ומחו"ל לבין גופים הזקוקים להם.


 

התנדבות בכל הארץ:

מי? פרוייקט "בודד אבל לא לבד" של הקרן לרווחה לנפגעי השואה

איפה? כל הארץ

מה מחפשים? מתנדבים בגילאי 18+ לחונכות אישית לניצולי שואה. ההתנדבות כוללת: יצירת קשר אישי, מתן אוזן קשבת, עידוד, ליווי אישי ותמיכה לניצול - במטרה ליצור קשר קבוע. ניתן גם להדריך אותם ביישומי המחשב הבסיסיים.

מתי? אחת לשבוע בימים ובשעות גמישים, בתיאום מול הניצול - אך לא יאוחר מהשעה 20:00. בהתחייבות לשנה לפרוייקט. לפני תחילת ההתנדבות תינתן הכשרה אישית למתנדבים.

למי לפנות? אתר רוח טובה .

 

מי? עמך – עמותה המספקת תמיכה נפשית וחברתית בניצולי שואה והדור השני, ומסייעת להתמודד עם המצבים הקשים של ניצולי השואה במסגרת טיפול או פעילות חברתית.

איפה? כל הארץ

מה מחפשים? לעמותה דרושים לביקורי בית בבתי הקשישים שיסייעו לקשישים ניצולי השואה להפיג את בדידותם. ההתנדבות כוללת: יצירת קשר אישי, מתן אוזן קשבת, אפשרי לטייל עם הקשיש, לשמח אותו ועוד בהתאם לרוח המתנדב.

מתי? אחת לשבוע למשך שעה, שעה וחצי. ימים ושעות גמישים בהתאם ליכולת המתנדב ובתיאום מראש מול הקשיש והעובדת סוציאלית. בהתחייבות לשנה.

למי לפנות? אתר רוח טובה.

 


 

מי? עמך – עמותה המספקת תמיכה נפשית וחברתית בניצולי שואה והדור השני, וכן מסייעת להתמודד עם המצבים הקשים של ניצולי השואה במסגרת טיפול או פעילות חברתית.

איפה? כל הארץ

מה מחפשים? למועדון נדרשים מתנדבים לפרויקט העברת פעילות/ חוג/ סדנא / הרצאה בתחומים שונים, בהתאם לרוח המתנדב.

מתי? בימים א'-ה', בשעות הבוקר, בתיאום מראש עם רכזי המתנדבים.

למי לפנות? אתר רוח טובה.  

 

מי? ארגון "לתת" מעניק סיוע הומניטרי ישראלי וסיוע לאוכלוסיות במצוקה, בארץ ובעולם.

איפה? כל הארץ

מה מחפשים? תכנית "לתת סיוע לחיים" פותחה במטרה להוביל לשיפור איכות חייהם והקלה מיידית על מצוקתם של ניצולי שואה נזקקים, באמצעות סיוע פיזי וחברתי המאפשר חיים בכבוד, על ידי הפגנת אכפתיות, ערבות הדדית ודאגה למצבם. לפרויקט דרושים מתנדבים דוברי רוסית לחלוקת מזון לניצולי שואה. ההתנדבות כוללת חלוקת חבילת מזון וביקור חברתי בבית ניצול/ת שואה אחת לחודש.

מתי? בימים ושעות גמישות בהתאם לצרכי הניצול והמתנדב, ובתיאום עם רכזת ההתנדבות. בהתחייבות להתנדבות קבועה ורציפה במשך שנה לפחות.

למי לפנות? ליאנה במייל: yana@latet.org.il

 

התנדבות באזור הצפון:

מי? העמותה למען הקשיש מפתחת שירותים לטובת הקשיש בישוב שמטרתה שיפור באיכות חייהם ודאגה לרווחתם מבחינה חברתית, רגשית, וטיפולית.

איפה? קרית שמונה

מה מחפשים? למרכז יום דרושים מתנדבים להעברת הפעלה/ סדנה/ הרצאות לקשישים כגון: יצירות, עבודות יד, משחקי חברה, מוזיקה, שירה בציבור, ריקודים, אקטואליה, קריאת עיתון. המתנדבים יוכלו גם לשבת ולדבר איתם להאיר את פניהם של הקשישים.

מתי? המתנדבים יכולים להגיע בימים א'-ה' בין השעות 9:00-12:00 בתיאום מול רכזת המתנדבים.

למי לפנות? לשני במייל: shani494@gmail.com

 

התנדבות באזור השרון:

מי? מועדונים הפועלים במתכונת קפה אירופה מספקים לניצולי השואה מסגרת קבועה של ייעוץ, תמיכה הדדית בין חברי המועדון וחיזוק תחושת הערך העצמי.

איפה? גבעת אולגה

 


מה מחפשים? למועדון ניצולי השואה בגבעת אולגה דרושים מתנדבים להעברת הפעלות לניצולי השואה. ההתנדבות כוללת העברת הפעלות בנושאים שונים כגון: הרצאה, סדנאות מוזיקה, שירה, משחק וכדומה. גם למי שלא יודע להפעיל הרכזת תעזור לו.

מתי? בימי ד' בין השעות 16:00-18:00 למשך שעה בלבד.

למי לפנות? לזיוה במייל: zivaattia123@gmail.com

 

התנדבות באזור המרכז:

מי? "קפה בריטניה" - תוכנית עבור ניצולי שואה הפועלת בבתי קפה שונים ברחבי הארץ.

איפה? רמת גן

מה מחפשים? למועדון דרושים מתנדבים להעברת הפעלה/הרצאה לניצולי שואה/דור שני/גמלאים. במסגרת ההתנדבות, המתנדבים יעבירו הפעלה בתחומים מגוונים, כדוגמת: שירה בציבור, תנועה, הפעלה באומנות וכן הלאה, או הרצאות בנושאים מגוונים כדוגמת: סיפור חיים, הרצאה בתזונה ועוד.

מתי? בימים ראשון ושלישי, בין השעות 10:00-11:15.  

למי לפנות? לטובה במייל: krupnik1@012.net.il

 

מי? בית ותיקים - בית אבות סיעודי לקשישים.

איפה? בני ברק

מה מחפשים? מתנדבים עבור השתתפות ולקיחת חלק בטקס יום הזכרון. לטקס דרושה קבוצת מתנדבים (עדיפות חיילים או מכינות) שתקח חלק פעיל בבניית הטקס, השתתפות וסידורו.

מתי? ביום הזיכרון ה-1.5.17 בין השעות 9:30-11:30 מתקיים טקס לחללי מערכות ישראל.

למי לפנות? לחבצלת במייל: havaofeer@gmail.com

 

מי? בית אבות שלוה 

איפה? גבעתיים

מה מחפשים? מתנדבים לחונכות אישית לקשישים. ההתנדבות כוללת : מתן אוזן קשבת, תמיכה, ליווי למקומות, הקראת עיתונים, יציאה לטיול באזור וכו'.

מתי? בימים א'-ש' בין השעות 09:00-12:30,16:00-18:30 .בהתחייבות לחצי שנה.

למי לפנות? לסיון במייל: shalva36@bezeqint.net או sivan_f1@walla.co.il . 

 

התנדבות באזור ירושלים:

מי? עמותת עידן מעניקה שירותים קהילתיים לכ-1,000 קשישים בירושלים לשיפור חייהם.

איפה? ירושלים

מה מחפשים?

  • מתנדבים לפרויקט "אמץ סבא", ביקורי בית, וליווי קשישים עריריים בביתם. ההתנדבות כוללת: להוות חברה לקשישים, יערכו שיחות פרטניות ויצרו קשר אישי. בנוסף, יש אפשרות לטיול קצר ופעילות משותפת. ההתנדבות מתקיימת אחת לשבוע בימים ושעות גמישים בתיאום מול הקשיש/ה. ההתחייבות לפרויקט הינה לחודש ומעלה.

 


 

  • מתנדבים מגיל 14 ומעלה לפרויקט של "תיעוד סיפורי חיים של קשישים וניצולי שואה". ההתנדבות כוללת ישיבה עם קשיש/ניצול, הקשבה לסיפור החיים ותיעוד התכנים באמצעים שונים, כמו: כתיבה/הקלדה במחשב, הקלטה, צילום ועוד. ההתנדבות מתקיימת בחלקה בבית האבות פרט לעריכת התכנים, אשר יכולה להתבצע מבית המתנדב/ת. ניתן להגיע לבית האבות בימים ראשון עד חמישי, 8:00-20:00 למעט שעות הצהריים 14:00-16:00 ובימי שישי, בין השעות 9:00-12:00, בתיאום מראש מול רכז ההתנדבות.

     
למי לפנות? לליאורה במייל: stavrotem@walla.co.il . 

 

התנדבות באזור הדרום:

מי? יד שרה היא אגודת מתנדבים גדולה המעניקה מגוון שירותים לטיפולי בית לסיפוק צרכים המיוחדים של הפרט המתמודד עם קשיים תפקודיים

איפה? באר שבע

מה מחפשים? לעמותה דרושים מתנדבים אחראיים ומסורים לביקורי בית ל: קשישים, ניצולי שואה, אנשים עם מוגבלויות, מרותקים לבית. ההתנדבות כוללת: מתן אוזן קשבת, סיוע וייעוץ לנתמך בכל מה שהוא צריך, יצירת קשר אישי, העברת הזמן יחד בנעימים ועוד.

מתי? בימים ובשעות גמישים בתאום של המתנדב עם הנתמך, אחת לשבוע למשך כשעה וחצי.

למי לפנות? לכרמלה במייל: carmelak@yadsarah.org.il .

 

  • רוצים למצוא התנדבות בהתאמה אישית? לחצו כאן וצוות רוח טובה ימצא את הפעילות המתאימה עבורכם.
  • עמותה או יוזמה פרטית הפועלת לטובת הכלל וזקוקה לסיוע של מתנדבים באופן חד פעמי, המעוניינים לפרסם את צרכיכם במדור פנו לדוא"ל: meital@ruachtova.org.il.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים