שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מפחדים מקרינה בבית? חדש - מד קרינה ביתי

  חברת מיריון טכנולוגיות מקליפורניה החלה בשיווק מד שמאפשר לאתר קרינה ביתית מסוכנת. מחקרים מהעבר כבר הראו כי אצל חלק מהאנשים עלולה להיות רגישות לקרינה המביאה למגוון תסמינים הכוללים גם כאבי ראש, כאבי שרירים, פריחות ובעיות מערכת העיכול

  לא רואים אותה, לא מריחים אותה, גם לא שומעים אותה אך היא מסוכנת: אנחנו נחשפים לקרינה מייננת הנפלטת ממגוון עצום של מכשירים, וייתכן גם מהמים שאנחנו שותים.

   

  הקרינה המייננת עלולה להרוס את החומר התורשתית בגוף, לסכן אתכם ולגרום למגוון עצום של תסמינים. מד קרינה חדש מבטיח לגלות את רמת הקרינה אצלכם בבית ולהתריע מפניה.

   

  צפו: כך פועל מד הקרינה הביתי:

   

   

  קרינה לא מיוננת כוללת מיקרוגלים, קרינה מלווייינים אנטנות וגלי רדיו בתדירויות שונות. סוג קרינה זו היא בעלת אנרגיה המספיקה כדי להרעיד אלקטרונים באטום או במולקולה, אולם היא אינה מספיקה כדי להקפיץ אלקטרון מהאטום כדי ליינן אותו. חשיפה לארנגיה כזו ברובה נחשבת לבטוחה אולם במינונים גבוהים עלולה להיון מסוכנת.

   

  מנגד, חשיפה לקרינה מיוננת עלולה להיות מסוכנת יותר, משום שהיא בעלת אנרגיה מספיק גדולה כדי להזיז אלקטרון מתוך אטום – כלומר ליינן אותו.

   

  כלומר, יינון הוא תהליך בו אטומים מאבדים או לעתים מקבלים אלקטרונים ובכך הם הופכים להיות טעונים במטען חשמלי ונקראים בשם יונים. כאשר קרינה מייננת עוברת בחומר ומייננת אותו, היא מאבדת מעוצמתה.

   

   

  מקורות הקרינה

  האדם חשוף באופן טבעי לכמה מקורות של קרינה מייננת: קרינת אלפא, ביטא וגמא של היסודות הרדיואקטיביים הטבעיים כמו אורניום 238, תוריום 232, אשלגן 40 הנמצאים בקרקע, בחומרי בנייה, באוויר במים במזון ובגוף האדם, בגז הראדון הנמצא באוויר, ובקרינה הקוסמית המגיעה לכדור הארץ מהשמש ומהחלל.

   

  חשיפה לקרינה מייננת עלולה להוביל לנזק ל-DNA בגוף האדם, מה שמגביר את הסיכון למוון בעיות רפואיות. עם זאת, לרובנו אין כלל מושג לכמה קרינה מייננת אנחנו חשופים על בסיס יומי. לשם כך נוצר ה"דוזימטר".

   

  המדובר במכשיר ידידותי למשתמש המודד ומחשב את כמות הקרינה המייננת שאדם חשוף אליה במהלך היום. המתקן קטן, קל משקל ובצבע לבן, הוא מתחבר לכל מכשיר סמארטפון דרך וויפיי או בלוטות' ומודד את החשיפה לקרינה המייננת.

   

  דו"ח מלא על כמות הקרינה בבית ( ) ( )
  דו"ח מלא על כמות הקרינה בבית

   

  ה"דוזימטר" נחשב למתקן היברידי, כלומר הוא יכול לשמש בבית במקום קבוע על עריסה נטעת בחשמל, וניתן לשאת אותו צמוד אליכם. מד הקרינה יחשב את הקרינה המצטברת היומית, ויתן לכם דו"ח מלא של כמות הקרינה. כאשר רמת הקרינה עולה מעל המותר, התאורה תשנה את הצבע מירוק לכתום ולאדום במקרה של רמות קרינה גבוהות במיוחד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים