שתף קטע נבחר

הכי באזזזז
  זירת הקניות
  הרימה ארגז כבד ונפצעה - סופר-פארם תפצה
  עובדת בסניף בחיפה נפגעה בכתפה ותבעה את הרשת ואת בעלת הקניון. אף שלא היו עדים לאירוע, בית המשפט קבע שהיא תקבל כ-245 אלף שקל
  בית משפט השלום בחיפה קבע לאחרונה שעובדת בסניף סופר-פארם במרכז חורב בעיר תפוצה בכ-245 אלף שקל על פציעה שנגרמה לה בכתף כשהרימה ארגז כבד במסגרת עבודתה. הפיצוי ישולם על ידי ביטוח לאומי, רשת סופרפארם ובעלת הקניון.

   

  מאז התאונה התובעת לא שבה לעבודה בסניף. ביטוח לאומי הכיר באירוע כתאונת עבודה, וקבע כי האישה סובלת מנכות נוירולוגית קבועה בשיעור של 20%. ב-2014 היא הגישה תביעה לפיצויים נגד שתי חברות – בעלת הקניון ורשת סופרפארם. לתאונה לא היו עדים והתובעת סיפרה שלאחר שהתבקשה להביא ציוד ממחסן הנמצא בקומה השנייה של המרכז המסחרי, היא הרימה קרטון כבד ונפגעה בכתף.

   

  "הרגשתי את כתף ימין, שזו היד הדומיננטית שלי, כאילו נתלשת החוצה, הצוואר נמתח לי, חשתי כאב מאוד מאוד חזק, כמעט ולא יכולתי לנשום", סיפרה בבית המשפט.

   

  הנתבעות העידו רוקחת מהסניף שציינה כי אין ולא היו יומנים המתעדים אירוע חריג במשמרת. לדבריה, נודע לה על התאונה רק לאחר מכן עקב תלונות של התובעת.

   

  השופטת איילת הוך-טל הסבירה שגרסת הרוקחת מבוססת על זיכרונה האישי בלבד, וזקפה לחובתה של סופרפארם את העובדה שלא נוהלו יומני עבודה או כל רישום המתעד התרחשות חריגה בסניף. היא קיבלה את גרסת התובעת להתרחשות התאונה, וציינה כי המסמכים מאמתים אותה לאורך כל הדרך: החל מהדיווח הראשוני למעסיק, דרך הפנייה לטיפול רפואי ראשוני ובמשך כל הטיפול שקיבלה לאחר מכן.

   

  "לעומת זאת", כתבה בפסק הדין, "הנתבעות לא טרחו לנהל רישום כלשהו ולתעד מקרים מסוג זה. לא נערכה כל בדיקה של הנסיבות גם לאחר שהוגשה התביעה, לא הובאו עדים רלוונטיים דוגמת מנהלת החשבונות. כך שכל הראיות הקיימות מזמן אמת הינן הטפסים שמולאו מטעם המעסיק או נשענים על גרסת התובעת עצמה. התנהלות זו של הנתבעות מהווה חיזוק, על דרך השלילה, לגרסת התובעת".

   

  השופטת הוך-טל הבהירה שהנתבעות נושאות באחריות כיוון שלא הדריכו את העובדת כיצד לעבוד עם משקלים. עם זאת היא ייחסה לתובעת 30% מן האשמה לתאונה – שיעור גבוה יחסית כשמדובר בתאונות עבודה – וזאת בנימוק שהרמת ארגזים היא פעולה שאדם מבצע מדי יום ביומו.

   

  לאחר שניתחה את הנזקים השונים שנגרמו לתובעת העמידה אותם השופטת על 350,500 שקל, בין היתר עבור הפסדי השתכרות ונזק לא ממוני.

   

  בניכוי אשמת התובעת ותשלומי המוסד לביטוח לאומי, חויבו לנתבעות לשלם לעובדת 49,850 שקל, בתוספת אגרת משפט, הוצאות משפט בסך 4,000 שקל ושכר טרחת עו"ד בסך 11,700 שקל.

   

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • שמות ב"כ הצדדים לא צוינו בפסק הדין
  • עו"ד יעקב מושקט עוסק בדיני נזיקין
  • הכותב לא ייצג בתיק

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הרימה ארגז כבד ונפצעה - סופר-פארם תפצה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים