שתף קטע נבחר

הממונה על המשמעת בנציבות שירות המדינה הודח מטיפול בהטרדות מיניות

פרסום ראשון: נציב השירות משה דיין הדיח את אסף רוזנברג שמקיים קשר רומנטי עם עובדת אחרת בשירות. השניים סירבו לשנות תפקיד כדי להימנע מניגוד עניינים. בעקבות ההדחה צפויה הפרקליטות לטפל בתיקו של אורי קורב

נציב שירות המדינה משה דיין הדיח הערב (יום ד') את אסף רוזנברג, הממונה על המשמעת בנציבות שירות המדינה והממונה על הטיפול בהטרדות המיניות בשירות המדינה, מטיפול בהטרדות מיניות. בעקבות כך הטיפול בתחום יועבר מעתה לפרקליטות המדינה.

 

ההדחה אירעה על רקע יחסים אישיים קרובים שניהל הממונה על המשמעת עם פרקליטה בכירה הכפופה לו. לפני כשנה הוצע לשניים שלא להמשיך לעבוד יחד, אך הם סירבו בטענה כי הם סובלים מהתנכלות.

 

להחלטת הנציב תהיה בין השאר משמעות נוספת - תיקים משמעתיים של הטרדות מיניות של בכירים בשירות המדינה, ובהם של הפרקליט הבכיר בפרקליטות אורי קורב, שהיו "תקועים" עד כה במערכת המשמעת, יועברו לטיפול בפרקליטות.

 

במכתבו טען דיין עוד כי העובדה ששני בעלי משרות בכירות ביותר באגף המשמעת שאמורים להקרין דוגמה אישית לכל פקידי המדינה, מסרבים לפנות את מקומם, גורמת לניגוד עניינים ולהקרנה גרועה של דימוי הנציבות כלפי הציבור.

 

לדבריו, בעצה אחת עם פרקליטות המדינה החליט כי מעתה הטיפול בתחום ההטרדות המיניות ויחסי המרות בשירות המדינה יוצא מידיו של רוזנברג והפרקליטות תעבוד ישירות עם אגף החקירות בנציבות שירות המדינה. הנציב גם דורש מרוזנברג להעביר את כל התיקים שבטיפולו לגורמים בפרקליטות ללא כל עיכוב.

 

מטעמו של אסף רוזנברג נמסר בתגובה כי "כחלק מהניסיון להחליש את אגף המשמעת, קיבל נציב שירות מדינה החלטה שערוריתית להוציא את הטיפול בתחום ההטרדות המיניות מהממונה על המשמעת וסגניתו. אנו בוחנים צעדינו בעניין".

 

בעקבות הפרסום ב-ynet אמרו גורמים משפטיים כי העברת הסמכויות לפרקליטות היא זמנית, ונועדה לספק פתרון עד להשלמת הליך הפיטורין של רוזנברג, שעדיין מתנהל. באשר לפרשת הפרקליט אורי קורב מסרו הגורמים כי ההחלטות בענין לא יתקבלו על ידי הפרקליטות. לדבריהם, "פרקליטה צבאית מונתה לליווי פרשה זו והיא גם תלווה חקירה משמעתית - אם וככל שתהיה כזו". במכתב ששיגר דיין הוא הבהיר כי קיבל את החלטתו לאחר התדיינויות משפטיות, והדגיש כי בית הדין האזורי לעבודה אישר את ההדחה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות משרד המשפטים
נציב שירות המדינה משה דיין
צילום: דוברות משרד המשפטים
מומלצים