שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  נעילה מעורבת בוול סטריט; IBM צנחה ב-5% לאחר הדוחות
  דאו ג'ונס נחלש ב-0.6%, S&P 500 ירד ב-0.2% ונאסד"ק הוסיף לערכו 0.2%; הנפט איבד 3.8% ומתקרב ל-50 דולר; IBM פספסה את צפי ההכנסות בסיכום הרבעון, מורגן סטנלי עלה ב-2% לאחר הדוחות; שר האוצר של ארה"ב: "אין ספק שטראמפ לא מנסה להחליש את הדולר"
  המסחר בוול סטריט ננעל הערב (ד') במגמה מעורבת. מדד דאו ג'ונס נחלש ב-0.6%, מדד S&P 500 ירד ב-0.2% ואילו מדד נאסד"ק הוסיף לערכו 0.2%. מניית חברת המחשבים IBM צנחה ב-5% לאחר הדוחות המאכזבים.

   

  ברקע למסחר

  מחיר הנפט צנח היום בשיעור של 3.8%. מחיר חבית נפט מסוג WTI נקבע הערב בבורסת הסחורות של ניו יורק על 50.44 דולר.

   

  השכר בארה"ב מטפס, אך לא ממש מגביר את האינפלציה, כך לפי ספר הבז' שמפרסם הערב הפדרל ריזרב. הספר הוא בעצם כינוי לאסופת תובנות כלכליות על מצב המשק האמריקאי שמקובצות יחדיו בטרם מחליט הבנק הפדראלי על שינוי בריבית. לפי הפד, הלחצים המופעלים על המחירים נותרו יציבים. בנוסף, מספר הולך וגדל של חברות בארה"ב דיווחו על תחלופה גבוהה של עובדים ועל הקושי לשמרם, בעוד שכמה מחוזות ציינו כי מחסור בעובדים ועלויות עבודה גבוהות מרסנים את הצמיחה בתעשייה, בתחבורה ובבנייה. עם זאת, למרות הלחצים הללו, נכתב, האינפלציה צנועה והמחירים עלו רק במעט. גורם שהוזכר בכמה מחוזות כסיבה לאיפוק בפעילות העסקית הוא חוסר הוודאות לגבי מדיניות המס וההוצאות.

   

  ישראליות בוול סטריט: איתוראן עולה ב-1%, אלביט מערכות מתחזקת ב-2% ואבן קיסר מוסיפה 2.6% לערכה. בצד השלילי נמצאת אודיוקודס שיורדת ב-0.6%.

    

  הבורסות באירופה חתמו את היום במגמה מעורבת: מדד דאקס הגרמני וקאק הצרפתי עלו ב-0.1% ו-0.3% בהתאמה. מדד פוטסי הבריטי איבד 0.5% מערכו וכך מחק את כל העליות של 2017.

   

  "אין ספק כי טראמפ לא מנסה להחליש את הדולר", כך אמר שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוחין, בראיון ל"פייננשל טיימס". לדבריו, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ "בפירוש לא" מנסה להשפיע על חוזקו של הדולר האמריקאי.

   

  איגוד הבנקים למשכנתאות האמריקאי פרסם כי שיעור הבקשות למשכנתאות חדשות ירד ב-1.8% במהלך השבוע שחלף. בשבוע שקדם לו נרשמה עלייה של של 1.5% בשיעור הבקשות.

   

  מאקרו אירופה: המאזן המסחרי של גוש היורו מול שאר העולם חזר בחודש פברואר לצד הפלוס, לאחר גירעון נדיר שנרשם בינואר. 19 המדינות החברות בגוש יצאו בחודש פברואר סחורות בהיקף של 170.3 מיליארד יורו למדינות מחוץ לגוש המטבע. היבוא מהעולם למדינות הגוש עמד על 152.6 מיליארד דולר. המאזן המסחרי הציג עודף של 17.8 מיליארד דולר. בינואר נרשם במאזן המסחר גירעון ראשון מזה 3 שנים, בסכום גבוה של 600 מיליון יורו.

   

  מניות מובילות

  דוחות מורגן סטנלי (Morgan Stanley): הבנק סיים את הרבעון הראשון עם רווח של 1.93 מיליארד דולר או 1 דולר למניה, לעומת 1.13 מיליארד דולר או 55 סנט למניה ברבעון המקביל. ההכנסות עלו ל-9.75 מיליון דולר, בהשוואה ל-7.79 מיליארד דולר ברבעון המקביל. התוצאות התעלו על ציפיות האנליסטים, שעמדו על רווח של 88 סנט למניה והכנסות של 9.27 מיליארד דולר.

   

  IBM ירדה ב-4.5% בטרום מסחר לאחר פרסום התוצאות אמש בתום הנעילה. הרחברה רשמ ברבעון הראשון הכנסות של 18.16 מיליארד דולר, בהשוואה ל-18.7 מיליארד דולר ברבעון המקביל ומתחת לציפיות שעמדו על 18.4 מיליארד דולר. הרווח הנקי עמד על 1.75 מיליארד דולר או 1.85 דולר למניה, בהשוואה ל-2 מיליארד דולר או 2.09 דולר למניה ברבעון המקביל. הרווח המתואם עמד על 2.38 דולר למניה - ציפיות השוק עמדו על רווח של 2.35 דולר למניה.

   

  יאהו (Yahoo) עלתה ב-0.3% בטרום לאחר שדיווחה אמש לאחר המסחר עם רווח של 99.4 דולר ברבעון הראשון, או 10 סנט למניה, על הכנסות של 1.33 מיליארד דולר. בניכוי השפעות חד פעמיות ההכנסות עמדו על 833.8 מיליון דולר ורווח של 18 סנט למניה - מעל הציפיות שעמדו על הכנסות של 812 מיליון דולר ורווח של 14 סנט למניה. זהו הדוח הרבעוני האחרון שפרסמה יאהו כחברה עצמאית - לאחר הודעתה הקודמת על סגירת עסקת המכירה לוריזון(49.130.18%) ברבעון השני עדכנה אתמול החברה כי העסקה תצא לפועל בחודש יוני.

     

  הייניקן (Heineken) דיווחה על עלייה ברווח ברבעון הראשון: חברת הבירות השנייה בגודלה בעולם (במכירות) סיימה עם הרבעון עם רווח של 293 מיליון יורו - עלייה של 11% בהשוואה לרבעון המקביל. מכירות הבירה האורגניות (בנטרול אירועים חד פעמיים ושערי מטבע) עלו ב-0.6%, בעוד שהתחזיות עמדו על ירידה של 0.5%.

   

  רשת האופנה הבריטית ברברי (Burberry) סיימה את המחצית השנייה של השנה הפיסקאלית עם הכנסות של 1.607 מיליארד ליש"ט. ההכנסות בחנויות הזהות עלו ב-3%

  .

  ענקית הצבעים והכימיקלים ההולנדית אקזו נובל (Akzo Nobel) סיימה את הרבעון הראשון (שהסתיים ב-20 במרץ) עם רווח של 240 מיליון יורו, בדומה לרבעון המקביל. ההכנסות עלו ב-7% ל-3.67 מיליארד יורו. החברה צופה לשנה הנוכחית עלייה של 100 מיליון יורו ב-EBITDA בהשוואה ל-2016 (שהסתיימה עם רווח לפני מס של 1.6 מיליארד יורו). במקביל לדוחות פרסמה אקזו נובל תוכנית חדשה לעידוד צמיחה, במטרה לחזק את ההתנגדות לעסקת הרכישה העוינת שהגישה המתחרה PPG בהיקף של 24 מיליארד יורו.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נעילה מעורבת בוול סטריט; IBM צנחה ב-5% לאחר הדוחות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים