שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  9 סימנים שאת אובססיבית על האקס שלך
  אובססיה רומנטית מפעילה מחשבות לא הגיוניות שמסתמכות על מחשבה הגיונית אחת, ומתפתחות לכדי התנהגות לא ראויה ולא מכבדת - במקרה הטוב, ומסוכנת עד כדי פלילית - במקרה הרע. נטלי להב עם נורות אזהרה שיעזרו לך לפקוח עיניים, ובתקווה גם ימנעו את הנפילה
  לאחרונה הגעתי להבנה המצמררת שהייתי אובססיבית לבחור האחרון שיצאתי איתו, ולא בקטע טוב. בזבזתי שלוש שנים על אובססיה לא הגיונית, מתוך אמונה שגויה ש"אנחנו חייבים להיות ביחד". שלוש שנים של מחשבות מטרידות ובלתי פוסקות, חלומות על עתיד משותף שבחיים לא יתגשם, שלוש שנים של התעקשות בלתי מוסברת על בחור שבסופו של דבר, לא היה שווה את זה. הבעיה היא שהבנתי שהייתי אובססיבית אליו רק בדיעבד.

   

  כשהייתי בתוך מערבולת המחשבות הבלתי פוסקות, המחשבה על כך שאני אובססיבית מעולם לא עלתה על דעתי, ובדיוק ככה אובססיה עובדת. היא מפעילה מחשבות לא הגיוניות על בסיס מחשבה אחת קטנה הגיונית, ומתפתחת בסופו של דבר להתנהגות לא ראויה או מכבדת במקרה הטוב, עד כדי פלילית ומסוכנת - במקרה הרע. בפסיכולוגיה יש לזה אפילו שם רשמי, Limerence - מצב של התאהבות חזקה עד כדי אובססיה. מאז שהבנתי את טיב התנהגותי, חקרתי וקראתי על הנושא, ומצאתי כמה סימנים מוקדמים שיכולים לשמש כנורות אזהרה חשובות לנשים שמזהות את עצמן במצב הזה. בתקווה שאם נהיה מודעות אליהן, נוכל לעצור את ההתנהגות שלנו רגע לפני הבושות הצפויות.

  חבל על הבריאות הנפשית שלך (צילום: Shutterstock)
  חבל על הבריאות הנפשית שלך(צילום: Shutterstock)
   

  1. את לא מצליחה להפסיק לחשוב עליו

   בזמן שאת עובדת, מבלה עם חברות או סתם יושבת בבית לצפות בסדרת טלוויזיה. אם הבחור לא יוצא לך מהמחשבות 24 שעות ביממה, וכל מה שאת מצליחה להתעסק בו - זה הוא, מאוד יכול להיות שאת מתחילה לפתח אובססיה.

   

  2. את מציגה אותו כחסר פגמים

  את מגזימה בתיאור שלו בפני חברות שלך, הופכת אותו למושלם בצורה שאינה אנושית, ומתרצת התנהגויות שלא מתיישבות עם המושלמות הזאת, רק כדי להרחיק ממך את החסרונות.

   

  3. את עוקבת אחריו ברשתות החברתיות ובחיים

  אם את מוצאת את עצמך הולכת לאותם המקומות שאת יודעת שהוא הולך אליהם, רק בשביל הסיכוי הקטן לראות אותו; נכנסת כמה וכמה פעמים ביום לפייסבוק ולאינסטגרם שלו; אם את יושבת מול הווטסאפ ומחכה שהוא יהיה אונליין; אם את מנסה ליצור קשרים חבריים עם החברים והידידות שלו רק כדי להתקרב אליו, או אם אתם מוצאת כל הזמן סיבות לבלות עם החבורה שלו, כנראה שאת אובססיבית.

  אם המצב רוח שלך משתנה בהתאם ליחס שלו, כנראה שאת מפתחת אובססיה (צילום: Shutterstock)
  אם המצב רוח שלך משתנה בהתאם ליחס שלו, כנראה שאת מפתחת אובססיה(צילום: Shutterstock)
   

  4. אתם כבר לא ביחד, אבל את לא יוצאת עם גברים אחרים

  אם את לא יוצאת עם גברים אחרים מהתקווה שבסוף את ובחיר ליבך תחזרו, ואפילו מרגישה בליבך שאתם ביחד לנצח והפרידה הזאת זמנית, אף על פי שהוא הבהיר לך שהיא סופית.

   

  5. תחושת הערך העצמי שלך משתנה בהתאם ליחס שלו אליך

  אם את מרגישה יותר טוב עם עצמך כשהוא מתייחס אליך יפה, ומנגד גם פחות אוהבת את עצמך כשהוא לא מתייחס אליך בכלל, כנראה שיש כאן בעיה.

   

  6. ניסית לשנות את עצמך כדי שהוא ירצה אותך יותר

  אם מצאת את עצמך משנה את עצמך, את ההתנהגויות שלך, את האופי שלך, את הדברים שאת אוהבת ולא אוהבת, והכל רק כדי להתאים לו וכדי לגרום לו לרצות אותך יותר, כנראה שיש לך אובססיה. זכרי שאת לא צריכה לשנות את עצמך בשביל אף אחד. מי שיאהב אותך יעשה זאת בזכות מי שאת, ומי שלא, יכול ללכת לחפש מישהי אחרת. כל עוד את אוהבת את עצמך, כל השאר זה בונוס.

   

   

  7. את בדיכאון כשאת לא איתו

  מערכת יחסים לא אמורה להיות תלותית או להשפיע על מצב הרוח שלך עד כדי כך. אם את נכנסת לדיכאון כשאתם לא בקשר או כשהוא לא לידך, יש סיכוי גבוה שפיתחת כלפיו תלות רגשית שמאפיינת התנהגות אובססיבית. זכרי שהאושר הפנימי שלך תלוי רק בך, ואין סיבה שתהיי בדיכאון רק בגלל שמישהו לא נמצא לידך.

   

  8. החברות שלך הביעו דאגה למצבך

  אם גם החברות שלך מתחילות לזרוק הערות לכיוונך על כך שאולי את קצת אובססיבית כלפי הבחור, אולי כדאי להקשיב להן. הן הרי אוהבות אותך ורוצות בטובתך, ולפעמים לאנשים מבחוץ קל יותר לראות את הדברים האלה. מה שנקרא: "אורח לרגע רואה כל פגע".

   

  9. הוא זרק אותך מספר פעמים ואת עדיין רוצה אותו

  הסעיף הזה הוא משהו שהבנתי בעצמי רק לאחרונה, אבל אם הוא זרק אותך כמה פעמים, אמר לך שהוא לא רוצה להיות איתך והסיבה היחידה שאתם חוזרים כל פעם זה רק בגלל שאת יוזמת את זה, יש מצב שפיתחת כלפיו אובססיה.

   

  הכתבה כתובה בלשון נקבה אך מיועדת לכל המגדרים כמובן.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "9 סימנים שאת אובססיבית על האקס שלך"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  לעצור את האובססיה לפני שהיא מידרדרת
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים