שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עלו שלב: עמוס עוז ודויד גרוסמן בשישייה הסופית לפרס מאן בוקר

  הסופרים הם בין ששת המועמדים הסופיים לפרס הספרות היוקרתי מאן בוקר בקטגוריה הבינלאומית. הזוכה יקבל פרס של 50 אלף ליש"ט וספרו יזכה בתואר הרומן הטוב ביותר שתורגם לאנגלית. עוז מועמד על "הבשורה על פי יהודה", וגרוסמן על "סוס אחד נכנס לבר"

  שמחה כפולה הלילה: דויד גרוסמן ועמוס עוז נבחרו לרשימה המצומצמת (shortlist) של ששת המועמדים הסופיים לפרס מאן בוקר הבינלאומי – מפרסי הספרות היוקרתיים בעולם. כך נודע הערב (ה').

   

  גרוסמן מועמד על ספרו "סוס אחד נכנס לבר" (שבעברית יצא בסדרת הספרייה החדשה), ואילו עוז מועמד על ספרו "הבשורה על פי יהודה" (שבעברית יצא לאור בהוצאת כתר). הפרס לזוכה הוא 50 אלף ליש"ט (64 אלף דולר) - והוא יחולק שווה בשווה בין המחבר לבין המתרגם.

  "הבשורה על פי יהודה", מאת עמוס עוז (כריכת הספר "הבשורה על פי יהודה") (כריכת הספר
  "הבשורה על פי יהודה", מאת עמוס עוז(כריכת הספר "הבשורה על פי יהודה")

  פרס מאן בוקר מוענק אחת לשנתיים, ובתהליך בחירת הזוכה, נעשה קודם כל צמצום של הרשימה מ-13 מעומדים לשישה מועמדים סופיים. הזוכה יוכרז בטקס שייערך בלונדון ב-14 ביוני.

   

  זו לא הפעם הראשונה שעוז מועמד לפרס היוקרתי - גם לפני עשור, ב-2007, התחרה הסופר על הפרס. ספרו, "הבשורה על פי יהודה", שכאמור מתמודד כעת, יצא ב-2014 ועוסק בהתחקות אחר דמותו המקוללת של יהודה איש קריות.

   

  גרוסמן מועמד כאמור על ספרו "סוס אחד נכנס לבר", שיצא לאור אף הוא ב-2014, ועוסק בסטנדאפיסט שנותן את הופעת חייו וחושף בפני הקהל את סודותיו הכואבים.

  ספרו של דויד גרוסמן, "סוס אחד נכנס לבר" (כריכת הספר "סוס אחד נכנס לבר") (כריכת הספר
  ספרו של דויד גרוסמן, "סוס אחד נכנס לבר"(כריכת הספר "סוס אחד נכנס לבר")

  ארבעת המועמדים האחרים לפרס הם סמנתה שוובלין מארגנטינה (שזהו ספרה הראשון), מתיאס אנאר מצרפת, רוי ג'קובסן מנורווגיה ודורת'ה נורס מדנמרק. מי שלא נכנס לרשימה הסופית הוא הסופר והמשורר האלבני איסמעיל קדארה, שכבר זכה בפרס בשנת 2005 ואף זכה בפרס ירושלים ב-2015

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דויד גרוסמן, עמוס עוז. גאווה כפולה
  לאתר ההטבות
  מומלצים