שתף קטע נבחר

זיקוקים ואבנים בקטטה המונית בכפר מנדא: "אנשים ישנו במקלטים"

סכסוך בין שני תושבים בכפר שבגליל המערבי התפתח לקטטה לילית ולירי זיקוקים שנמשך כשעה וחצי. שניים נפצעו באורח קל ונזק נגרם לבתים ולכלי רכב. מספר תושבים עזבו את הכפר, אחרים ישנו במקלטים: "אין מי שיעצור את המשתוללים"

 

 

סכסוך בין שני תושבי כפר מנדא שבגליל המערבי הוביל בשעות הלילה המאוחרות לקטטה המונית. המעורבים השתמשו בזיקוקים ובאבנים, וגרמו נזקים לרכוש בתים ורכבים. בקטטה נפצעו שני אנשים באורח קל. כוחות משטרה הגיעו למקום, פיזרו את המתפרעים באמצעות רימוני הלם וגז מדמיע ועצרו שני צעירים.

 

האירוע גרם לפחד והלם אצל תושבי המקום. מספר משפחות נאלצו לעזוב את הכפר עד לתום הקטטה, שנמשכה כשעה וחצי. "התעוררנו מהרעש של הזיקוקים. הילדים שלי פחדו והתחילו לבכות. זה היה יותר גרוע ממלחמה", סיפר ל-ynet תושב הכפר. "לאחר שראינו שהקטטה מהווה סכנה, החלטתי לעזוב את הכפר יחד עם בני משפחתי וביליתי את הלילה אצל קרובי משפחה".

 

הזיקוקים בכפר מנדא, הלילה ()
הזיקוקים בכפר מנדא, הלילה

נזקי הקטטה, הלילה בכפר מנדא ()
נזקי הקטטה, הלילה בכפר מנדא


"לא מדובר בפעם הראשונה שמתרחשים אצלנו מעשים חמורים מהסוג הזה", הוסיף. "מדובר באנשים חסרי אחריות שלא צריך להיות מקום בכפר שלנו".

 

לפני מספר חודשים אירעה בכפר קטטה דומה שכללה שימוש בזיקוקים. אז המשטרה עצרה מספר מעורבים ובהמשך אף נערכה סולחה בין המסוכסכים, שהחליטו להרגיע את הרוחות ולא לחזור על אותם מעשים. אתמול בלילה אנשים הפרו את ההסכם ולא כיבדו את ההחלטות המכובדים.

 


 

 

מרים, תושבת הכפר, סיפרה: "אני גרה קרוב מאוד למקום הארוע. כל הלילה נשארתי יחד עם ילדיי בתוך המקלט כי הבית שלנו נפגע מהזיקוקים. גם היום אנחנו נישן במקלט כי בכל רגע המעשים עלולים לחזור ואין מי שיעצור את המשתוללים".

 

"אני לא מבינה מאיפה הם מביאים את כל הזיקוקים ומי מעביר להם את החומר הזה. אצלנו כל סכסוך קטן מסתיים בקטה המונית. במקום לפתור את הסכסוכים בצורה טובה ויפה, כולם משתמשים באלימות ואנחנו גם משלמים את המחיר".

 

כוחות המשטרה נמצאים משעות הלילה בכפר מנדא במטרה לשמור על השקט. "בשלב זה האירוע בחקירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הזיקוקים בכפר מנדא, הלילה
מומלצים