שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אושרה רכישת רשת High-Q תמורת 3.3 מיליון שקל

  בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר את רכישת רשת High-Q על ידי חברת Global University System, הפועלת בבריטניה, אירלנד, קנדה וסינגפור. החברה החדשה תמשיך להפעיל את הקורסים הקיימים, תפתח קורסים חדשים ותשמר 90% מעובדי החברה, כמו כן, מחצית משכורות חודש מרץ ישולמו לעובדים

  ניצלה מסגירה ברגע האחרון: נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, אישר היום (א') את הצעת רכישת רשת High-Q, שמעבירה קורסים לימודיים בניהם קורסים פסיכומטריים בגרויות ואנגלית על ידי חברת GUS הבינלאומית. החברה תשלם 3.3 מיליון שקל ב-48 שעות הקרובות ותמשיך להעסיק 90% מהעבודים הקיימים.

   

  כתבות נוספות בערוץ הקריירה  

   

  צפו בדברי המנכ"ל המשותף בעקבות הרכישה שהצילה את הרשת:

  צילום: אבי מועלם

  צילום: אבי מועלם

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  לאחר שהרשת נקלעה לקשיים כלכליים ומונה לה מפרק זמני, אישר בית המשפט המחוזי בתל אביב, את הצעת רכישת הרשת על ידי חברת Global University System, הפועלת בבריטניה, אירלנד, קנדה וסינגפור. הקבוצה הוקמה בשנת 2003 על ידי רו"ח אהרון (ארקדי) אטינגן, ישראלי אשר עלה לישראל מרוסיה בשנות ה-90'. כיום החברה מלמדת 48,000 סטודנטים ברחבי העולם.

   

  על פי הבקשה, החברה תמכר בכ-3.3 מיליון שקל במזומן ותמשיך להעסיק כ-90% מעובדי החברה, כמו כן, קורסים קיימים וקורסים עתידיים שהובטחו לתלמידים צפויים להיפתח בימים הקרובים כצפוי. בנוסף, החברה תשלום באופן מידי מחצית ממשכורות חודש מרץ שלא שולמו לעובדים וכן תמורה לקופת הפירוק.

   

  בבית המשפט הוסבר מטעם המפרקת הזמנית, קרן רייכבך: "קיבלנו 6 הצעות שונות והגשנו בקשה מפורטת לאישור לחברה הזו. שוחחנו הבוקר עם המחלקה המשפטית של משרד החינוך וביצענו מהלכים מול הממונה להגבלים העסקיים. אם נקבל אישור נוכל להעביר את כל הפעילות לרוכשת".

   

   

  חיות גרינברג וקרן רייכבך (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
  חיות גרינברג וקרן רייכבך(צילום: אבי מועלם)
   

  החברה תמשיך לממש את כל ההתחייבויות

  לפי ההסכם, הרוכשת מתחייבת להמשיך את כל הסכמי השכירות הנוכחיים ואת ההסכמים מול התלמידים. בנוסף החברה תודיע על סניפים שהם מבקשים להשתחרר מהם בתוך 14 יום, "לפי ההצעה הרוכשת תמשיך להפעיל את הרשת תחת אותו מותג".

   

  עו"ד חיות גרינברג, המייצגת את עובדי היי קיו מסרה: "אני שמחה להודיע שאכן התחזית שלי התממשה ובית המשפט אישר הבוקר את בקשת המכר של פעילות הרשת. משמעות הדבר הוא פיתרון אופטימי ומלא לכלל עובדי הרשת ותלמידיה. העובדים צפויים לקבל את חוב שכרם עוד השבוע תוך הבטחת שימור מקום העבודה תחת הרוכשת. אנו שמחים מאוד מהתוצאה ומודים לכל הגורמים שלקחו חלק במאמץ".

   

  השופט אורנשטיין מסר כי "מדובר בחברה שנקלעה לחדלות פירעון שערב חג הפסח ניתן לה צו פירוק זמני במעמד הצדדים ומונתה מפרקת זמנית. על פי המפרקת נערכה התמחרות בין המציעים (לרכוש את החברה), והמציעה שנתנה את ההצעה המירבית היא חברה זרה. לפי הבקשה היא תשלם 3.3 מליון שקל תוך 48 שעות, תעסיק 90 אחוז מעובדי החברה ותמשיך את פעילות החברה– קורסים קיימים וקורסים עתיידיים להיפתח בימים הקרובים. אמנם עסקינן במכירה מהירה שנעשתה תוך ימים קצרים, אבל יש צורך לאשר את המכר המובקש".

   

  ולרי קיסילבסקי, מנכ"ל משותף של חברת GUS, אמר: "אנחנו שמחים ומודים לבית המשפט והמפרקת. הפוקוס שלנו כרגע הוא כמה שיותר מהר להיכנס לפעילות, לייצב את החברה ולתת מענה מיידי לכלל התלמידים ולעבוד בשיתוף פעולה עם צוות העובדים.

   

  המנכ"ל הזמני הנכנס, בועז ארבל אמר: "אנחנו מוכנים לקפוץ למים להבטיח את המשך הלימודים של הסטונדטים. העובדה שהתחייבנו להחזיק 90 אחוז מהעובדים לא אומר שנפטר איש בשלב זה אנחנו נכסים לתקופת למידה והחלטות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבי מועלם
  בועז ארבל וולרי קיסילבסקי
  צילום: אבי מועלם
  צילום: אבי מועלם
  חיות גרינברג וקרן רייכבך
  צילום: אבי מועלם
  מומלצים