שתף קטע נבחר

אישום נגד תוקפי ערבים: לבשו קפוצ'ונים ודקרו

על פי כתבי האישום שהוגשו נגד שלושה מהנאשמים בבאר שבע, הם התארגנו במטרה לפגוע באנשים ממוצא ערבי שהכירו נשים יהודיות. מטרתם הייתה לעורר בקרבם פחד ובהלה ולמנוע את הקשרים ביניהם

 

 

פרקליטות מחוז דרום (פלילי), באמצעות עו"ד יואב קישון, הגישה היום (א') לבתי משפט המחוזי והשלום בבאר שבע ארבעה כתבי אישום נגד שישה נאשמים, כולם תושבי באר שבע בני 20-17. כתבי האישום הוגשו במסגרת פרשה של תקיפת בני מיעוטים בעיר במהלך החודשים פברואר-אפריל 2017.

 

כתבי האישום שהוגשו לבית המשפט המחוזי נגד המעורבים המרכזיים בפרשה - רז עמיצור (תלמיד ישיבה), קורן אלקיים ותמיר ברטל - מייחסים להם מעורבות בכמה אירועים של תקיפת בני מיעוטים. התקיפות נעשו במסגרת התארגנות למעשה טרור מתוך מניע לאומני וכתבי האישום מייחסים לשלושה ביצוע עבירות המהוות מעשה טרור.

 

על פי כתבי האישום שהוגשו נגד שלושת הנאשמים, עולה כי הם התארגנו במטרה לפגוע באנשים ממוצא ערבי השוהים בחברת נשים יהודיות, במטרה לעורר בקרבם פחד ובהלה וכדי למנוע קשרים אישיים בין הערבים ליהודיות. כתב האישום שהוגש נגד רז עמיצור מייחס לו מעורבות בשישה אירועים שונים. החמור שבהם מייחס לעמיצור בלבד עבירה של חבלה בכוונה מחמירה והחזקת סכין, המהווים מעשה טרור. על פי כתב האישום, בפברואר השנה דקר עמיצור בן מיעוטים אשר שהה ברכבו יחד עם יהודייה בחנייה ליד אצטדיון "טרנר" בבאר שבע.

 

שלושה מהנאשמים בהארכת מעצרם, היום (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
שלושה מהנאשמים בהארכת מעצרם, היום(צילום: הרצל יוסף)
 

אישום נוסף מייחס לעמיצור, קורן וטמיר - יחד עם שלושת הנאשמים הנוספים - מעורבות בתקיפת בן מיעוטים בפארק ו' בבאר שבע בחודש מרס השנה..

 

שאר האישומים שהוגשו נגד עמיצור, קורן וטמיר מייחסים להם אירועים שונים בהם התארגנו לשם פגיעה באנשים ממוצא ערבי השוהים בחברת נשים יהודיות. לפי כתב האישום, במסגרת אירועים אלה תקפו שלושת הנאשמים כמה בני מיעוטים, וומיוחסות להם עבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות ותקיפה בנסיבות מחמירות, המהוות מעשה טרור. כך למשל, מיוחס לשלושת הנאשמים אירוע שבו תקפו כמה בני מיעוטים ששהו בפארק ד' בבאר שבע, לאחר שסברו שהיו יהודיות בקרבתם. בחלק מהאירועים הנאשמים תקפו בני מיעוטים כשראשיהם מכוסים בקפוצ'ונים על מנת שלא יזוהו.  

הנאשמים לבשו קפוצ'ונים כדי להסתיר את זהותם. אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
הנאשמים לבשו קפוצ'ונים כדי להסתיר את זהותם. אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

נגד שלושה מעורבים נוספים בפרשה, שרון דזאנשוילי, בגיר נוסף וקטין, הוגשו כתבי אישום בגין מעורבותם באירוע תקיפה אחד בלבד של בן מיעוטים (יחד עם שלושת הנאשמים הנוספים) בחודש מרס השנה בפארק ו' בבאר שבע. בד בבד עם הגשת כתבי האישום הוגשו בקשות למעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

 

עו"ד סימה כוכב.טוענת שנמנע ממנה לפגוש את הלקוח שלה  ()
עו"ד סימה כוכב.טוענת שנמנע ממנה לפגוש את הלקוח שלה
 

עו"ד אביחי חג'בי מטעם ארגון חוננו המייצג את אלקיים אמר כי "מצער לדעת שבמדינת ישראל 2017 יש שתי מילות קוד בגינן נרמסות כל זכויות החשודים- יהודים וערבים. רומסים את כל זכויות החשודים, הם לא נפגשו עם עורכי הדין שלהם, קשרו אותם. הם סבלו מפגיעות פיזיות וחקירות ארוכות מאוד. העצורים עברו חקירות מפרכות ואנחנו נבחן את החוקיות שלהם. נלמד את החומר ונשיב לחשדות בדרכים המקובלות. המדינה היחידה שמתהדרת בדמוקרטיה צריכה לחשוב על זה מחדש".

 

עו"ד אורי דייגי מייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את שרון דזאנשווילי: "מדובר בלוחם בחטיבת חי"ר. החייל מכחיש מעורבות או קשר לפרשה. בניגוד לפרסומים הוא לא חלק מהפרשה וכתב האישום שהוגש נגדו לבית משפט השלום מייחס לו אירוע בודד של תקיפה ולא מייחסים לו רקע לאומני אן גזעני. אנו ממתינים לקבל את חומרי החקירה ולאחר שנלמד אותם נגיב בבית המשפט".

 

עו"ד סימה כוכב המייצגת את תמיר ברטל אמרה: "מצער כי זכויות אדם וזכויות עפ"י חוק נסוגות אל מול שיקולים שלכאורה מתייצגים להיות כשיקולי ביטחון המדינה. מרשי שיתף פעולה למן היום הראשון, ויחד עם זאת נמנעה פגישתנו עמו בניגוד לחוק. מרשי חש שלא בטוב ואף שקל לשלוח יד בנפשו. יחד עם זאת גורמי החקירה לא בחלו באמצעים והותירו אותו בבדידות שלא לצורך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
שלושה מהנאשמים בהארכת מעצרם
צילום: הרצל יוסף
מומלצים