שתף קטע נבחר

תיעוד הפיגוע בתל אביב: הדקירה, העימות - והנטרול

הצעיר הפלסטיני בן ה-18 נכנס לגלריה במלון ברחוב הירקון בתל אביב, דקר את המוכרת ונמלט. אז החל עימות בינו לבין אדם נוסף כשאדם שלישי רודף אחר המחבל שבורח החוצה. בתמונות שהגיעו לידי ynet נראה המחבל על רגליו כשהאדם מעליו. המוכרת שנפצעה: "שאלתי מה הוא רוצה, הוא היכה אותי - וברח"

 

רגעי הדרמה של פיגוע הדקירה בתל אביב : בסרטון ניתן לראות את הצעיר הפלסטיני, בן 18 משכם, דוקר עוברי אורח במלון ברחוב הירקון בתל אביב, ואת המרדף שהתרחש אחריו רגעים ספורים לאחר מכן. תמונות נוספות שהגיעו לידי ynet מציגות את המחבל על הקרקע כשגבר עומד מעליו ועומד לבעוט בו. המחבל נתפס לבסוף לאחר שדקר ארבעה עוברי אורח. מצבם של הפצועים הוגדר קל.

 

בתיעוד הדרמטי נראה הצעיר מתהלך לאטו בלובי של בית המלון, נכנס לגלריה ואז דוקר את המוכרת ז'קלין ואת בעלה שנכח בסמוך אליה. בהמשך נראה המחבל נמלט מהחנות לעבר הלובי בריצת אמוק ואז דוקר בגב גבר נוסף ששהה במקום. כמו כן מתועד המרדף שנערך אחר המחבל בלובי.

 

המחבל מתהלך בלובי המלון ()
המחבל מתהלך בלובי המלון

דוקר אישה וגבר בחנות במלון ()
דוקר אישה וגבר בחנות במלון


המרדף אחר המחבל בלובי ()
המרדף אחר המחבל בלובי

אחת הפצועות היא ז'קלין שעובדת במלון. "היינו עם הבעל שלי ולקוחה. אז נכנס מישהו, שהסתכל עליי במבט כזה. שאלתי אותו מה הוא רוצה ושנייה אחרי הוא הרביץ לי באוזן עם משהו וברח. הבעל שלי רדף אחריו ותפס אותו בחוץ עד שהשוטרים באו ולכדו אותו. המחבל חתך אותי עם כלי חד".

המחבל (מסומן בעיגול) רגע לפני שנוטרל (צילום: ע.מן) (צילום: ע.מן)
המחבל (מסומן בעיגול) רגע לפני שנוטרל(צילום: ע.מן)

המחבל על הקרקע מוחזק לפני מעצרו (צילום: ע.מן) (צילום: ע.מן)
המחבל על הקרקע מוחזק לפני מעצרו(צילום: ע.מן)

הפיגוע אירע סמוך לשעה 14:30. זמן קצר לאחר הפיגוע התקבלה במשטרה הערכה ראשונית כי מדובר בפיגוע ולאחר מכן נקבע כי אכן מדובר באירוע טרור. החשוד הועבר לחקירת השב"כ.

 

מפקד מרחב ירקון, נצ"מ שלומי שגיא, אמר בתדרוך כי צוות המלון ושוטרים השתלטו עליו והוא במעצר. "לא ברור כיצד הוא נכנס לישראל. מאחר שהיינו פרוסים במקום הוא נעצר תוך שניות. שוטרי משטרת ישראל היו ערוכים גם לפני החג למנוע אירועים כאלה", אמר שגיא. בין היתר נבדקת האפשרות שלמחבל היה אישור כניסה יומי לישראל.

 

למפגע היתר כניסה חד יומי לצורך ביקור בישראל לבקשת ארגון NPT, ארגון ישראלי שפועל לקידום יחסים בין ישראלים לפלסטינים. ההיתר ניתן בהתאם לקריטריונים של כלל גורמי הביטחון. מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, הנחה להקפיא את ההיתרים לצורכי ביקור בישראל הניתנים למוסדות וארגונים עד לסיום תחקיר והפקת לקחים.

ז'קלין שנדקרה ע"י המחבל: "הוא הרביץ לי עם משהו באוזן וברח" (צילום: דוברות איכילוב) (צילום: דוברות איכילוב)
ז'קלין שנדקרה ע"י המחבל: "הוא הרביץ לי עם משהו באוזן וברח"(צילום: דוברות איכילוב)
 

זירת הדקירה בתל אביב ( צילום: תיעוד מבצעי מד"א) ( צילום: תיעוד מבצעי מד
זירת הדקירה בתל אביב( צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

 ( צילום: תיעוד מבצעי מד"א) ( צילום: תיעוד מבצעי מד
( צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

שוטרים מבצעים סריקות באזור הדקירה ( צילום: דנה קופל) ( צילום: דנה קופל)
שוטרים מבצעים סריקות באזור הדקירה( צילום: דנה קופל)

 ( צילום: דנה קופל) ( צילום: דנה קופל)
( צילום: דנה קופל)

 

 

חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח איכילוב ארבעה פצועים במצב קל, בהם שני גברים ואישה כבני 50 מהזירה סמוך למלון הרודס, וגבר כבן 70 מכיכר אתרים.

 

כונן מד"א על אופנוע מד"א, חובש רפואת חירום ערן כרמל, טיפל בפצועים סמוך למלון הרודס: "כשהגעתי לרחוב שוטרים שהיו בזירה הובילו אותי לשלושה פצועים, שני גברים ואישה בשנות ה-50 כשהם בהכרה מלאה וסובלים מחבלות בראש ובגפיים. הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני שכלל חבישה וקיבועים והם פונו במהירות לבי"ח כשמצבם קל ויציב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחבל דוקר אזרח במלון בת"א
מומלצים