שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מטפלת גנבה רכוש מניצולת שואה שנפטרה, אך התיק נגדה נסגר

  בני משפחת הקשישה טוענים שפרט לרכוש שגנבה ואותר בנמל אשדוד רגע לפני שליחתו לסרי לנקה, ארץ מוצאה, היא גנבה גם תכשיטים. המשטרה: לא נמצאו ראיות לכך, פרטיה הועברו לרשות ההגירה לבחינת הרחקתה מישראל

   

  תועדה במצלמות גונבת רכוש (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
  תועדה במצלמות גונבת רכוש(באדיבות המשפחה)
  מטפלת זרה מסרי לנקה שוחררה לאחר חקירתה - אף שנחשדה בגניבת רכוש ותכשיטים מבית הקשישה שבה טיפלה. כך נודע היום (ב') ל-ynet. הרכוש שגנבה מבית הקשישה לאחר שזו נפטרה, אותר בנמל אשדוד רגע לפני שליחתו לארץ מוצאה, ומשפחת הקשישה טוענת כי המטפלת גנבה גם תכשיטים, אך אלה לא נמצאו. השבוע קיבלה המשפחה הודעה כי התיק נסגר.

   

  ניצולת השואה חביבה לזר, בת 83 מנתניה, הלכה לעולמה ב-1 במרס השנה, לאחר שהייתה מאושפזת בבית החולים. בשנתיים האחרונות טיפלה בה מטפלת זרה מסרי לנקה. "היא טיפלה יפה באימא. כאשר אימא נפטרה היא בכתה איתנו לאחר מותה, ובהלוויה. הצענו להיות איתנו בשבעה אך היא אמרה שהיא מעדיפה להישאר בבית של אימא", סיפרה רונית רוסו, בתה של לזר.


   (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
  (באדיבות המשפחה)

   (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
  (באדיבות המשפחה)
   

  לדבריה, בתום השבעה הגיעו בני המשפחה לבית האם והופתעו לגלות שרכוש רב נעלם משם. "בדקנו במצלמות בבית, שעליהן המטפלת ידעה. ראינו אותה אורזת רכוש של אימא ושמה בארגזי קרטון. בדקנו וראינו שחסרים בבית גם בגדים של אימא, כלי מטבח, מכונת התפירה, מוצרי מזון ואפילו התרופות של אימא נעלמו. אם היא הייתה מבקשת, היינו נותנים לה את הרכוש הזה. מה שהיה חשוב לנו זה התכשיטים, שהם המזכרת מאימא, ובהם גם טבעת הנישואים שלה. ידענו שאימא הסתירה אותם במכונת התפירה שכאמור נעלמה".

   

  המשפחה פנתה למשטרת נתניה והתלוננה על הגניבה. במשטרה פתחו בחקירה והצליחו במהירות לאתר את החשודה. השוטרים גילו כי הרכוש שנגנב מהבית נמצא בארגזים בנמל אשדוד, לפני העברתו לסרי לנקה. "זיהינו את הרכוש שנתפס כרכוש של אימא", סיפרה רוסו. 

   

  אך כשבדקו בני המשפחה את מכונת התפירה לא מצאו בתוכה את תכשיטי האם, מה שעורר את חשדם ולפיו המטפלת ידעה איפה הם וגנבה אותם. המטפלת עוכבה לחקירה והודתה בגניבת הרכוש, אך היא הכחישה בתוקף שגנבה את התכשיטים.

   

  "היא עשתה מעשים שאסור לעשותם. קיבלה מאיתנו יחס טוב אבל התנהגה אלינו בצורה נבזית ביותר. אם היא הייתה מבקשת היא הייתה מקבלת את מה שהיא גנבה, אין לנו מה לעשות בזה. אחרי שקיבלנו את הרכוש הגנוב תרמנו אותו", סיפרה רוסו.  

   

  במשפחה גם כועסים על המשטרה בעקבות החלטתה לסגור את התיק בטענה שנסיבות העניין אינן מצדיקות המשך החקירה. "הופתענו לקבל את הודעת המשטרה על סגירת התיק עוד לפני מציאת התכשיטים וגם מכך שהחשודה לא תועמד לדין. ערערנו על ההחלטה אבל נדחינו", אמרה רוסו. לדבריה, "גילינו שהמטפלת פנתה לקו לעובד וטענה שאנחנו חייבים לה כסף. אנחנו לא מכחישים ומוכנים להפקיד את הכסף בנאמנות, אבל שתחזיר לנו קודם את התכשיטים".

   

  ממשטרת ישראל נמסר כי בני המשפחה הגישו תלונה בחשד לגניבת תכשיטים ורכוש נוסף מביתה של המנוחה. "בחקירתה של החשודה לא נמצאה כל ראייה לגניבת תכשיטים על ידי העובדת. היא הודתה שלקחה מהבית מזון, תרופות וביגוד ושלחה למשפחתה בסרי לנקה, משלוח שאותר על ידי משטרת ישראל והושב למשפחה. בעקבות זאת הועברו פרטי העובדת לרשות האוכלוסין לבחינת הרחקתה מישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים