שתף קטע נבחר

תואר ראשון בבריאות הציבור: לא צריך להיות רופאים כדי לסייע

תחום בריאות הציבור לא עוסק בטיפול במחלות, אלא בעיקר במניעתן, ונועד לסייע לאוכלוסיות שונות לשפר את בריאותן או למנוע הידרדרות במצבן. אופציות התעסוקה בתחום מגוונות: רשויות מקומיות, משרדי ממשלה, קופות חולים, חברות תרופות ועוד. אנציקלופדיית הלימודים – תואר ראשון B.A. בבריאות הציבור, המכללה האקדמית אשקלון

*התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם המוסדות האקדמיים המציגים

 

 
במקום שבו נפגשים שניים מהעניינים המשמעותיים ביותר על סדר היום - הנושא החברתי ונושא הבריאות, נמצא תחום לימודים מרתק וחשוב - בריאות הציבור בו עוסקים במניעת מחלות שמאיימות על כולנו. "יש לנו שני קהלי יעד - אנשים אחרי צבא ללא רקע אקדמי שמעוניינים להיכנס למערכת הבריאות ולהשפיע ואנשים שמגיעים מתוך המערכת, שמעוניינים לפתח את עצמם ולהתקדם מקצועית", אומר דר' זהר מור מהמכללה האקדמית אשקלון.
 
המטרה של התואר היא להכשיר אנשים שיעבדו במוסדות בריאות, ברשויות מקומיות או בכל ארגון שיש בו התייחסות לבריאות. הם יעבדו עם המוסד על תוכנית התערבות שמטרת הגג שלה היא מניעת תחלואה. בשנה השלישית לתואר הסטודנטים נחשפים לעבודה בשטח במסגרתה הם עושים פרויקט שמקרב אותם גם לתכנים וגם לאנשי המפתח אשר נמצאים באותם הארגונים. מדובר בתוכנית ייחודית בארץ, שמתנהלת בכיתות קטנות ונבנית יחד עם הסטודנטים.

 


 

 

 

 

 


פורסם לראשונה 24/04/2017 14:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
צילום: shutterstock
המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון
מומלצים