שתף קטע נבחר

בן 3 מת לאחר שנחנק מחול בגן ילדים

צוות מד"א העניק טיפול רפואי לילד שהתמוטט בגן בקריית גת. נבדק אם נכנס לפיו חול במהלך משחק. הוא פונה לביה"ח תוך כדי ביצוע החייאה, אולם שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. ארבע עובדות ומנהלת המקום עוכבו לחקירה ונשלחו למעצר בית

 

 

טרגדיה בקריית גת: פעוט בן 3 מת בצהריים (יום א') לאחר שככל הנראה נחנק מחול במהלך משחק בגן ילדים בעיר. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול ראשוני, והוא פונה לבית החולים ברזילי באשקלון - שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

 

המשטרה עיכבה לחקירה את צוות העובדות במקום (ארבע מטפלות ומנהלת המקום) והן מסרו את גרסתן לאירוע. בסיום חקירתן הראשונית הן שוחררו בתנאים מגבילים למעצר בית מלא למשך לחמישה ימים.

 

מטפלות בגן הבחינו בפעוט בחצר כשהוא סובל מקשיי נשימה לאחר שהתמוטט. הוא פונה כאמור לבית החולים תוך כדי ביצוע פעולות החייאה.

 

שוטר בחצר גן הילדים שבו נחנק הילד, היום (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
שוטר בחצר גן הילדים שבו נחנק הילד, היום(צילום: בראל אפרים)

ניידת משטרה ליד גן הילדים שבו אירע האסון (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
ניידת משטרה ליד גן הילדים שבו אירע האסון(צילום: דוברות המשטרה)

בשלב מסוים הפעוט החל לבלוע חול. הוא הרגיש מחנק, ורץ מהחצר לתוך הגן והכחיל. הגננת ניסתה להוציא את החול מפניו ושטפה אותם במים, אך הילד התמוטט.

 

אייל מור יוסף וקרן סלובדניק, פרמדיקים של מד"א, סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו פעוט כבן 3 מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה לאחר שנחנק מחול. הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות תוך כדי שאנחנו מוציאים לו חול מהפה והוא פונה במצב אנוש תוך כדי המשך פעולות החייאה לבית החולים".  כוח משטרה ממרחב לכיש הגיע למקום והחל לחקור את נסיבות האירוע.

 

ממשטרת ישראל נמסר כי המשטרה פתחה בחקירת נסיבות מותו של הילד. ארבע עובדות ומנהלת המקום עוכבו לחקירה. "אנו בוחנים את כלל כיווני החקירה בשלב זה".

 

עוד נמסר מהמשטרה כי "לקראת השעה 15:00 התקבל דיווח במוקד המשטרה על האירוע ולמקום הוזעקו ניידות משטרה. מבירור ראשוני עולה כי הילד, וילדים נוספים, שהו בחצר הגן ובשלב מסוים הבחינה העוזרת כי פניו מלאות בחול. לדבריה, היא הכניסה את הילד אל תוך הגן ובסיוע עובדת נוספת החלו לשטוף את פניו ופיו של הילד, אך זה איבד הכרתו. צוות מד"א שהוזעק למקום פינה את הילד במצב קשה מאוד תוך פעולות החייאה לבית החולים, ובהמשך נמסר כי מאמצי ההחייאה לא צלחו. חוקרי משטרה שהגיעו לגן החלו בחקירת נסיבות המקרה תוך גביית עדויות. בשלב זה אנו חוקרים את נסיבות המקרה הטראגי תוך איסוף עדויות וחקירת צוות העובדות במקום. לא ניתן להצביע בשלב זה מה גרם למותו של הילד".

 

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים מסרה כי "המקרה הטרגי שהתרחש היום ממחיש את החשיבות הקריטית להשגחה של מבוגר בזמן משחק של תינוקות ופעוטות. בעבר כבר קרו מקרים שבעקבות חוסר השגחה מספקת, ילדים נפצעו ואף מתו. אנו מפצירים בהורים, בצוותי הגן ובסייעות למנוע מקרים מסוג זה: תמיד להשגיח על תינוקות ופעוטות, לבדוק כי הילדים אינם מכניסים עצמים קטנים לפיהם ולוודא כי הסביבה שלהם בטוחה".

 

מנתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים עולה כי מאז 2008 מתו 89 ילדים בישראל עקב חנק. רוב מקרי התמותה היו של פעוטות בגילאים 0-4 (כ-80% מהמקרים) והתרחשו בבית ובחצר הבית (כ-68% מהמקרים).

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
חצר גן הילדים שבו נחנק הילד
צילום: בראל אפרים
מומלצים