שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הגדלת נקודות הזיכוי במס להורים עובדים עולה לאישור הממשלה

  השרים ידונו בהגדלת נקודות הזיכוי במס להורים עובדים, במסגרת תכנית "נטו משפחה" של שר האוצר משה כחלון. לפי האוצר, שווי נקודת הזיכוי הוא 215 שקלים בחודש, כך שהגידול בהכנסה הפנויה של בני זוג עם ילדים צפוי להסתכם באלפי שקלים בשנה

  הגדלת נקודות הזיכוי במס להורים עובדים, במסגרת תכנית "נטו משפחה" של שר האוצר משה כחלון, תעלה היום (ד') לאישור הממשלה. התוכנית מגדילה את נקודות הזיכוי להורים עובדים לילדים עד גיל 6, ומעניקה זכויות שוות לגברים ולנשים. לאחר אישור הממשלה תידרש התוכנית לאישור הכנסת.

   

  לפי התוכנית, אב ואם עובדים לילדים עד גיל שנה יקבל 1.5 נקודות זיכוי במס. הורים עובדים לילדים בני שנה עד 6 יקבלו 2.5 נקודות זיכוי.

   

  כיום גברים זכאים לנקודות זיכוי בעבור ילד מיום היוולדו באופן מדורג עד לשנה שבה מלאו לילד 3 שנים. נשים זכאיות כיום לחצי נקודה מיום הלידה ול-2 נקודות מגיל שנה ועד לשנה שבה ימלאו לילד 5 שנים.

   

  לפי האוצר, שווי נקודת הזיכוי הוא 215 שקלים בחודש, כך שהגידול בהכנסה הפנויה של בני זוג עם ילדים צפוי להסתכם באלפי שקלים בשנה.

   

  שר האוצר כחלון אמר: "בדיוק כפי שהתחייבנו אנחנו עובדים בשיא המרץ בכדי להוציא את התכנית לפועל ולסייע למעמד הביניים ולמשפחות העובדות בהקדם האפשרי. האזרחים חיכו מספיק שנים בכדי לקבל את מה שמגיע להם מהמדינה. יישום תכנית משפחה נטו בכלל, והעלאת נקודות הזיכוי בפרט, תכניס אלפי שקלים נוספים בשנה לכל משפחה, אשר יוחזרו למשק בצריכה. ההורים יראו את הכסף הנוסף בנטו כבר בזמן הקרוב מאוד".

   

  תוכנית נטו משפחה הוצגה בידי שר האוצר לפני כשבועיים, מבלי שראש הממשלה בנימין נתניהו עודכן מראש בנושא. במסגרת התוכנית יינתן גם סבסוד צהרונים לילדי כיתות א' וב'. הסבסוד יהיה בסך של לפחות 150 שקלים בחודש לילד, וגובהו ייקבע לפי מצבה הסוציו-אקונומי של הרשות המקומית.

   

  כמו כן, מענק העבודה (מס הכנסה שלילי) יינתן למשתכרים עד 5,000 שקלים (במקום עד 4,800 כיום) ויעמוד על 495 שקלים - הן לגבר והן לאישה. בנוסף, יבוטלו מכסים על ייבוא בגדי תינוקות ונעליים, ויבוטל מס הקנייה כל מכשירי סלולר.


  פורסם לראשונה 02/05/2017 19:40

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  כחלון במסיבת העיתונאים בה הוצגה התוכנית
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים