שתף קטע נבחר

אף שהביע "חרטה עמוקה": אילן בן עמי ערער על הרשעתו ברצח פרודתו

נגן להקת "הברירה הטבעית" ערער לבית המשפט העליון על הרשעתו ברצח פרודתו דפנה בר ציון. בן עמי, שנידון למאסר עולם, אמר לאחר הרשעתו: "סליחה גדולה על הכאב הגדול"

 

 

אילן בן עמי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אילן בן עמי(צילום: מוטי קמחי)

אילן בן עמי, שהורשע ברצח פרודתו דפנה בר ציון, הגיש ערעור על הרשעתו לבית המשפט העליון. בן עמי הורשע ברצח בר ציון ז"ל לאחר שהלם בראשה באמצעות פטיש ונגזר עליו מאסר עולם.

 

השופט גלעד נויטל שהרשיע אותו בבית המשפט המחוזי אמר עליו: "הנאשם לא עורר ספק סביר. אין אינדיקציה שהיה תחת השפעת חומר משכר בעת שרצח את המנוחה. הנאשם נראה בלתי אמין ומניפולטיבי, עדותו בחלקים מהותיים בלתי מהימנה".

 

בסוף ינואר הורשע בן עמי ברצח וכן באיומים ובשיבוש מהלכי משפט. בן עמי ובר ציון נישאו ב-2012 וגרו יחדיו בתל אביב. אחרי חצי שנת נישואים החל בן עמי להתנהג כלפיה באופן אובססיבי. הוא סבל מהתפרצויות קנאה, התבטא באלימות מילולית חריפה, סבל מהתקפי זעם, שבר חפצים ואיים לפגוע בה ובשמה הטוב. בין היתר שלח לה כמות גדולה מאוד של מסרונים מאיימים שבהם קילל אותה, השפיל אותה ואיים עליה.

 

בר ציון חששה מפניו והוציאה צו הרחקה נגדו, שהוארך מעת לעת. היא נותרה בדירתם והוא עבר להתגורר ברחוב בן עטר בתל אביב. ב-14 באוגוסט 2014 הגיעה בר ציון לדירתו לבקשתו. בין השניים פרץ ויכוח על רקע רצונה לסיים את הקשר ביניהם. היא סירבה להצטרף אליו לבילוי משותף בצפת ואז הוא החליט לרצוח אותה. הוא לקח פטיש ברזל במשקל קילו וכשהיא פנתה לדלת הכניסה - הלם בראשה בחוזקה פעמיים, עד שנפלה. כשהיא על הרצפה הוא כיסה את ראשה בבגד והלם בה שוב עד שמתה. אז החביא את הפטיש ונמלט, ולאחר שהסתתר כמה ימים - נעצר.

 

דפנה בר ציון ז"ל ()
דפנה בר ציון ז"ל

בחודש מרס, לקראת גזר הדין, ביקש בן עמי להביע חרטה על מעשיו. "למילים שאגיד אין הרבה משקל וערך, אבל זו הפעם הראשונה שאוכל להשמיע את דבריי. אני מבקש להביע התנצלות עמוקה", אמר.

 

 

בן עמי הוסיף: "אני מביע חרטה עמוקה בפני נטע בר ציון, בתה של המנוחה, ומשפחתה. סליחה גדולה על הכאב הגדול, על חורבן הבית ועל הריקנות בחיים. אני הולך לשלם על זה בחיים שלי וזה דבר שהוא לא קל. החיים שלי עפו לעזאעזל. זה באמת מחיר שאצטרך לשלם כל החיים. היא הייתה אהבת חיי ואני מקווה שלזה יהיה מי שיאמין".

 

רונית, אחותה של דפנה ז"ל, אמרה ל-ynet לאחר אותו דיון: "אנחנו לא מאמינים לאף מילה שלו, מבחינתנו אלו מילים נבובות חסרות משמעות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אילן בן עמי ודפנה בר ציון ז"ל
צילום: מוטי קמחי
מומלצים