שתף קטע נבחר

למנוע את הרצח הבא: פייסבוק תעסיק עוד 3,000 אנשים שידווחו על סרטונים

מייסד הרשת החברתית מארק צוקרברג פרסם פוסט, ובו הודיע כי הוא נוקט צעדים משמעותיים במטרה למנוע ניצול לרעה של פיצ'ר הווידאו בפייסבוק. זאת בעקבות אירועים קשים שעלו לכותרות לאחרונה, בהם אלה של רצח, התאבדות ואונס ששודרו בשידור חי

"בשבועות האחרונים אנחנו עדים לאנשים שפוגעים בעצמם ובאחרים בפייסבוק - בשידורים החיים או באמצעות סרטונים שמועלים בדיעבד. זה שובר את הלב". במילים אלה פתח מארק צוקרברג, מייסד הרשת החברתית, פוסט פייסבוק שבאמצעותו הכריז על אמצעים קונקרטיים שבהם מתכוונת לנקוט הרשת החברתית כדי להילחם בתופעה.

 

 

 

שידורים חיים של אלימות באמצעות פייסבוק הם לא תופעה חדשה: רק בחודשים האחרונים נחשפנו למקרים בהם הועברו בשדור חי ברשת החברתית אונס קבוצתי של נערה, רצח של עובר אורח ו רצח של תינוקת שהסתיים בהתאבדות האב. מקרים אלה מצטרפים אל מגמה הולכת וגוברת של תיעוד מעשי אלימות קשים ושיתוף ברשתות החברתיות.

 

"זה שובר את הלב". מארק צוקרברג ()
"זה שובר את הלב". מארק צוקרברג

 

היום, צוקרברג פירסם בעמוד הפייסבוק שלו הצהרה לפיה בכוונת החברה להעסיק 3,000 עובדים שיסייעו בניטור תוכן אלים שמועבר באמצעות וידאו - בסרטונים חיים או בסרטונים שמועלים בדיעבד. אלה לדבריו, יצטרפו אל 4,500 העובדים הקיימים שכבר עוסקים במלאכה. בנוסף, הודיע כי פייסבוק עומלת על שיפור אופני הדיווח של משתמשים - כדי לקצר את זמן התגובה וגם להצליח לפעול. לטענתו, המטרה היא לא רק לנקות את הרשת החברתית מתכנים אלימים, אלא גם להצליח להגיש עזרה למי שזקוק לה.

 

שינויים אלה יתרחשו בהדרגה במהלך השנה הקרובה. צוקרברג הוסיף כי "רק בשבוע שעבר קיבלנו דיווח על אדם שהודיע כי הוא רוצה ליטול את חייו בשידור חי בפייסבוק. פנינו אל רשויות החוק באופן מיידי, והם הצליחו ליצור איתו קשר ולמנוע ממנו לפגוע בעצמו. במקרים אחרים, המזל לא היה לצידנו ולא הצלחנו להגיב בזמן".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
רצח בשידור חי
צילום: רויטרס
מומלצים