שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  11 חודשי מאסר לתושב אילת שגרם כוויות לכלבים
  בית משפט השלום באילת גזר 11 חודשי מאסר בפועל ושבעה חודשי מאסר על תנאי על תושב אילת, בגין השלכת חומר לא מזוהה שגרם לכוויות לארבעה כלבים שנבחו בבניין מגוריו. הנאשם נקנס ב-8,000 שקלים, שחלקם ישמשו לפיצוי בעל הכלבים ופעילה למען בע"ח בגין הוצאות הטיפול בכלבים הפצועים. "הקולות והצווחות של הכלבים, לצד התמונות, אינן יכולות להימחק וצרובות בזיכרוני", כתב השופט בהחלטתו

  בית משפט השלום באילת גזר היום (ה') עונש של 11 חודשי מאסר בפועל על אלכסיי גרייז, תושב אילת (34) שנעצר לפני כתשעה חודשים בגין עבירות של התעללות בבעלי חיים.

   

  מגזר הדין עולה כי "הנאשם שפך מחלון ביתו, הנמצא מעל בית המתלונן, בעל הכלבים, חומר שטיבו אינו ידוע שגרם לכוויות קשות בכלבים שונים, לנשירת פרווה ולקילוף העור עד לחשיפת בשרם, תוך שהם סובלים מכאבים עזים".

   

  הכלבים שחולצו עם כוויות    (צילום: אילת אנימלס)

  הכלבים שחולצו עם כוויות    (צילום: אילת אנימלס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  על הנאשם נגזרו 11 חודשי מאסר בפועל, 7 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים מיום שחרורו בגין עבירות אלימות, 4 חודשי מאסר על תנאי באם יבצע עבירות בהן הורשע. כמו כן, הנאשם נקנס בסך של 4,000 שקלים וכן יפצה את דניאלה אורטנר, מנהלת עמותת "אילת אנימלס" ב-2,000 שקלים ובסכום דומה את בעל הכלבים בגין ההוצאות הטיפול הווטרינרי בכלבים.

   

  אורטנר יחד עם מתנדבי העמותה חילצו ביום האירוע שלושה כלבים שנפגעו ולמחרת עוד 15 כלבים עם דרגות כוויה שונות. לדבריה, הכלבים הזדקקו לטיפול יומי של משככי כאבים, רחיצה ומריחת משחות. "כל הזמן הם צורחים, מנסים לברוח וסובלים מחרדות קשות", כך סיפרה בבית המשפט וציינה כי הוצאות הטיפול בכלבים הוערכו בכ-10,000 שקלים. 18 כלבים שנאספו מתוך קבוצה של 25 כלבים שחיו בדירה וסבלו מכוויות, שוקמו לאחר ששהו בביתה של דניאל ובבתי מתנדבים. בתום תקופת השיקום נמצא עבורם בית מאמץ באילת ובמרכז הארץ.

   

  ארבעת הכלבים שחולצו בקיץ שעבר (צילום: אילת אנימלס) (צילום: אילת אנימלס)
  ארבעת הכלבים שחולצו בקיץ שעבר(צילום: אילת אנימלס)

   

  השופט: "מעשי הנאשם מלמדים על אכזריות והתעללות קשה"

  השופט גל שלמה טייב ציין בהחלטתו כי "הקולות והצווחות של הכלבים, לצד התמונות שהוגשו אינן יכולות להימחק וצרובות בזיכרוני ויש לתת להם ביטוי בעונש מוחשי בדמות מאסר בפועל לצד ענישה מרתיעה ורכיבים כספיים משמעותיים". 

   

  השופט ציין כי הנאשם, ללא עבר פלילי, פנה למשטרה ולעירייה בגין התנהגות הכלבים. הוא טען במהלך עדותו בבית המשפט, כי פעולת הגופים לקתה בחסר וכי היה צורך להוציא את הכלבים מהבית ולהפסיק את המטרד.

   

  השופט כתב בהחלטתו כי "מעשיו של הנאשם היו מתוכננים ובוצעו מתוך שיקול דעת. על אף העובדה כי אין מדובר במעשה בודד, יש בה כדי ללמד על שיקול הדעת שהופעל ע"י הנאשם, קודם לביצוע מעשיו וזאת מעבר לחומרה שיש לייחס לכך כי פגע במספר כלבים". עוד ציין השופט כי "הנאשם לקח את החוק לידיו לאחר שלא קיבל מענה משביע רצון מבחינתו ופעל לפגוע בכלבים".

   

  השופט הדגיש כי מעשי הנאשם "מלמדים על אכזריות והתעללות קשה כלפי אותם כלבים. שפיכת הנוזלים, פעם אחר פעם, על אף הצווחות הנוראיות של הכלבים, מלמדים על אכזריות, המבטאת 'אטימות לב' מצד הנאשם". 

   

  על פי גזר הדין, הנאשם שלא הודה בעבירות המיוחסות לו, הורשע במהלך החודשים האחרונים בביצוע עבירות של התעללות בבעלי חיים. הוא זוכה מחמת הספק בביצוע סדרת עבירות נוספות בבעלי חיים ומעבירה של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

   

  "השופט איפשר לי לייצג את הכלבים כי אין להם קול ונתן לי להציג את כל התמונות של הכלבים השרופים מול הנאשם. הוא דרש ממנו להסתכל על הכלבים ועל הקורבנות. זה עונש תקדימי. השופט הבין כי הצלקות הגופניות והנפשיות שנותרו אצל הכלבים, יישארו איתם לכל החיים", היא סיכמה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "11 חודשי מאסר לתושב אילת שגרם כוויות לכלבים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אילת אנימלס
  הכלבים טופלו ומצאו בתים מאמצים
  צילום: אילת אנימלס
  מומלצים