שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  69 עובדות הזויות ומשונות על סקס בישראל
  באיזו שנה נפתחה חנות הסקס הראשונה בתל אביב, מתי יצא הספר העברי הראשון שעסק בלסביות והומואים, ואיזו שחקנית פורנו התגיירה רק כדי להתחתן עם בן זוגה הישראלי? ישראל חגגה השבוע 69 שנים וזאת הזדמנות טובה להיזכר בכמה עובדות מוזרות שלא בטוח שידעתם על סקס בארץ הקודש

  1. ילדי הניינטיז עוד זוכרים את הקידומת המפורסמת 056 שסימלה שיחות ארוטיות ושיחות סקס למיניהן.

   

  2. ב-1987 יצא לאקרנים הסרט "בובה", בו שיחקה חני נחמיאס בסצנת מין וחשפה את שדיה.

   

  3. לא תאמינו אבל עד 1988 סקס אנאלי היה אסור בישראל מבחינת החוק, גם אם הוא נעשה בהסכמה.

   

  4. מתקופת המנדט הבריטי ועד 1952 הפלות לא היו חוקיות בישראל. ב- 1978 נכנס לתוקפו "החוק לתיקון דיני עונשין (הפסקת היריון) תשל"ז 1977", ובו הוחלט לאשר הפסקת היריון רק במקרים מסוימים.

  אני, את וכל הסקס הזה (צילום: Shutterstock)
  אני, את וכל הסקס הזה(צילום: Shutterstock)
   

  5. ב-2004 נחשף שלא פחות מ-36 שעות של שיחות ארוטיות ושירותי הימורים בוצעו מקווי קול ישראל. מביכוש.

   

  6. גם ב-2017, זוגות חד-מיניים לא יכולים להתחתן בישראל בחתונה דרך הרבנות, אבל הם כן יכולים להיות "ידועים בציבור".

   

  7. בעונה השלישית של האח הגדול, ליהיא גרינר ועתי שולברג הפכו לזוג הישראלי הראשון שצולם כשהוא עושה סקס בתוכנית ריאליטי.

   

  8. על פי סקר שנערך ב-2015 על ידי מכון TAK אסטרטגיות צמיחה, רק 55.2% מהישראלים השתמשו בקונדום בפעם הראשונה שהם קיימו יחסים.

   

  9. באוגוסט 2001 החליטה שופטת בית המשפט לענייני משפחה בבאר שבע, אסנת אלון-לאופר, לאשר הסכם זוגיות ראשון בין בנות זוג לסביות.

   

  10. זנות, כלומר מתן יחסי מין תמורת תשלום, אינה אסורה בישראל, אבל השידול לזנות אינו חוקי, כשעל הכוונת בשנים האחרונות עומדים גם לקוחות הזנות המכונים "זנאים".

   

  11. לפי נתונים עדכניים, לא פחות מ-80% מבני הנוער בישראל מעבירים אחד לשני תמונות בעלות תוכן מיני.

  עתי וליהיא. גם זה סוג של שיא
  עתי וליהיא. גם זה סוג של שיא
   

  12. ב-2017 גולשים שהזמינו את הסרט "חתונה מאוחרת" של דובר קוסאשווילי, הופתעו לגלות שסצנת הסקס הארוכה והמפורטת נחתכה משירות הסטרימינג של אמאזון.

   

  13. ב- 1968 פתח אמיר שרון את מועדון הלילה הראשון להומואים ולסביות, בדירה פרטית ברחוב יורדי הסירה בתל אביב.

   

  14. בסרט "דיזינגוף 99" של אבי נשר מ-1979, נולדה אחת מסצנות סקס הנועזות ביותר של אותה התקופה, סצנה שבה גם ראו לגלי עטרי את החזה. בראיונות מאוחרים יותר לתקשורת היא הודתה שהיא מתחרטת על הסצנה הזו.

   

  15. בתחילת ימי ערוץ 2, ד"ר רות וסטהיימר, ניצולת שואה והסקסולוגית המפורסמת בעולם, הנחתה בישראל תכנית בנושאי ייעוץ מיני יחד עם המגיש ערד ניר.

   

  16. בישראל פועלים כמה ארגונים של הומוסקסואלים דתיים שמנסים לקיים אורח חיים דתי מבלי להתכחש לנטייה המינית שלהם.

   

  17. מנובמבר 2013 גיל הנישואים בישראל הוא 18 שנה, אבל הגיל החוקי בישראל ליחסי מין הוא 16 שנים, אבל רק כאשר הבועל מבוגר לכל היותר בשלוש שנים מהקטינה.

   

  18. רון יוסף היה הרב האורתודוכסי הראשון בישראל לצאת מהארון במסגרת תכנית התחקירים "עובדה" ב-2009, שעסקה בטיפולי המרה.

  אוהבים אותך! ד"ר רות וסטהיימר (צילום: ירין שקט)
  אוהבים אותך! ד"ר רות וסטהיימר(צילום: ירין שקט)
   

  19. תפוצת נגיף האיידס בישראל נמוכה מאשר ברוב מדינות מערב אירופה, ועומדת על יחס של 52.8 נשאים וחולים חדשים למיליון ישראלים בשנה.

   

  20. איסור על הטרדה מינית בעבודה נקבע בשנת 1988 בחוק שוויון ההזדמנויות בעבודה, ובמסגרתו הופיע לראשונה המושג "הטרדה מינית" בחוקי מדינת ישראל.

   

  21. ביולי 2010 חתמו עשרות רבנים אורתודוכסים מישראל ומארצות הברית, על מסמך העוסק ביחס ההלכתי והחברתי הראוי כלפי להט"בים יהודים דתיים.

   

  22. סקס עם גויים אסור בתורה, למרות שבית הדין לא ייתן לכם עונש על כך.

   

  23. בישראל הופיעה הפרקטיקה של חדירה אנאלית של אישה לגבר לראשונה בטלוויזיה בסדרה "ג'וני ואבירי הגליל", בכיכובו של אושרי כהן. בכלל הסדרה הכניסה שורה של סצנות סקס לוהטות ולא שגרתיות בנוף הטלוויזיה הישראלית.

   

  24. בשנות ה-60 הופצו בישראל ספרי הסטאלג, ספרי כיס פורנוגרפיים שעסקו במערכות יחסים סאדו-מאזוכיסטיות בין שבויים לסוהרות נאציות.

   

  25. ב-2001 הרב שלמה אבינר הקים את ארגון "עצת נפש" שמסייע לנערים בהתמודדות עם אוננות וחטא "הוצאת זרע לבטלה".

   

  26. סיביל ראוך היא שחקנית שהיתה בעברה גם כוכבת פורנו גרמניה, והיא הפכה לסנסציה בישראל כששיחקה את פרידה הנימפומנית ב"שפשוף נעים", הסרט השלישי בסדרת סרטי "אסקימו לימון".

  אומרים שפעם היה פה שמח. דיזינגוף 99
  אומרים שפעם היה פה שמח. דיזינגוף 99
   

  27. ב-2003 פורסמו "הקלטות הלוהטות" של מיכל ינאי, כוכבת הילדים הגדולה בישראל, שבהן היא מדברת על סמים, סקס ואורגיות. ינאי טענה מנגד שתמלילי השיחות שנחשפו היו מבוימים.

   

  28. עד 1977 קיום מגע מיני עם בעלי חיים נחשב לעבירה שעונשה הוא עשר שנות מאסר לפי סעיף 351(2) לחוק העונשין.

   

  29. יחסי סאדו-מאזו אינם מוגדרים כעבירה על החוק בישראל, כל עוד הם נעשים בין בגירים בהסכמה.

   

  30. הפרמטר המקובל בישראל להבחנה בין סטייה מינית שמוגדרת כעבירה לזו שאינה מוגדרת כך, הוא האם זה פוגע בזולת.

   

  31. בשנת 2013 פוטרה מורה בבית ספר תיכון לאחר שהוצגה בטלוויזיה כמארחת במועדון הדאנג'ן, כשהיא לבושה בבגדי עור צמודים ומבצעת מעשים בעלי אופי מיני.

   

  32. "צעדת השרמוטות" הראשונה התקיימה בפועל בתל אביב ב-22 במרץ 2012, אחריה התקיימו צעדות גם בירושלים, חיפה ובאר שבע. הצעדה ממשיכה להתקיים מדי שנה ומספרי המשתתפות והמשתתפים נמצא בעלייה.

   

  33. בשנת 2000 החלו לשדר בישראל ערוצי פורנו בתשלום (כמקובל בעולם המערבי), בהזמנה אישית של הערוצים.

   

  34. ב-2016 ענבל ביבי, מי שהתפרסמה הודות לסדרת הטלוויזיה "האקס פקטור", חשפה ב"צעדת השרמוטות" שהיא נאנסה בעברה על ידי גבר מוכר מתעשיית הבידור.

   

  35. ג'נה ג'יימסון הנחשבת לשחקנית הפורנו המפורסמת בעולם, התגיירה ב-2015 כדי להתחתן עם בן זוגה, היהלומן הישראלי ליאור ביטון.

  כבר ב-1968 נפתח מועדון הגייז הראשון (צילום: Shutterstock)
  כבר ב-1968 נפתח מועדון הגייז הראשון(צילום: Shutterstock)
   

  36. היחס לאוננות של אישה מתון יותר בהלכה. ולמרות זאת, הרב יוסף חיים והרב משה פיינשטיין אוסרים על אוננות בקרב נשים ומשווים אותה לאוננות של גבר, אולם הדעה הרווחת ביהדות היא שלאישה מותר לאונן, כי אין אצלה את העניין של "הוצאת זרע לבטלה".

   

  37. ב-2016 הופצו תמונות עירום של מאמנת הכושר המפורסמת ענת הראל. בתגובה היא פרסמה פוסט אמיץ ופמיניסטי, על זכותה להצטלם איך שבא לה ועל הצורך בהגברת הפרטיות בקרב מפורסמים בישראל.

   

  38. באותה השנה הופצו גם סרטוני הסקס של שחקן הכדורסל גילי מוסינזון, שגם הודה בכך שהוא דו-מיני ונמשך גם לגברים.

   

  39. בני סלע היה עבריין מין הראשון בישראל שקיבל 35 שנות מאסר בשנות 2000. ב-2006 הוא ברח מהכלא ונתפס שבועיים אחרי זה. בריחתו עלתה לו בארבע שנים נוספות בכלא.

   

  40. ב-2009 גבריאל תורג'מן עקף אותו כשקיבל 45 שנות מאסר. הכינוי שלו בתקשורת היה "הפדופיל החמקן".

   

  41. סקר שנערך ב-2014 חשף ש-25% אחוזים מבני ה-15-18 בישראל מקיימים יחסי מין באופן קבוע, חלק גדול מהם ללא אמצעי מניעה. בתל אביב עושים יותר סקס עם 31% מבני הנוער לעומת 23% מבני הנוער של ירושלים, ורק 20% מבני הנוער של דרום הארץ.

   

  42. ביולי 2001 אושר חוק שהוצע על ידי ח"כ יגאל ביבי מהמפד"ל, האוסר על שידורי פורנו בטלוויזיה.

   

  43. יס והוט עקפו את החוק הזה על ידי שידור סרטים בודדים בשיטת "שלם וצפה".

   

  44. בתגובה, יזם ח"כ ביבי חוק נוסף שאסר על שידורי פורנו גם במתכונת זו, ואושר ביוני 2002. כתוצאה מכך אין כיום שידורי פורנו "אמיתיים" ביס ובהוט.

   

  45. באוקטובר 2016 ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה לקריאות הבאות את תיקון סעיף 4ט לחוק התקשורת המורה לכל ספקי האינטרנט בישראל לחסום את אתרי האינטרנט הפורנוגרפיים. החוק לא עבר.

  הוגבל מבחינת גיל הצפייה בו. אסקימו לימון
  הוגבל מבחינת גיל הצפייה בו. אסקימו לימון
   

  46. הספר העברי הראשון שעסק בלסביות ובהומואים, "הדווקאים", יצא לאור בישראל ב-1960 ופורסם תחת שם עט.

   

  47. מאז שהפוסטינור נכנסה לישראל ב-2002, נצפתה ירידה ניכרת במספר ההפלות שנעשות בישראל.

   

  48. ב-1993 התרחשה פרשת "הקלטת הלוהטת" של ביבי נתניהו, אשר קבוצת אנשים איימה עליו שיסיר את מועמדותו או שהם יפרסמו קלטת סקס לוהטת עם אישה שאינה שרה. נתניהו התוודה וסיפר "היה לי קשר קצר עם אישה, שהסתיים", ביקש את סליחתה של שרה ולא נפגע מהתקרית מבחינה פוליטית.

   

  49. בנובמבר 1970 נפתחה בתל אביב החנות הראשונה למכירת אביזרי מין שנקראה "בוטיק המין". פתיחת החנות לוותה בהתנגדות שכנים ואנשי ציבור, וגרמה להוצאת צווי סגירה למקום.

   

  50. ביוני 1972 נפתחה חנות ראשונה בירושלים לאביזרי מין וספרות פורנוגרפית, שנקראה "ארוס", ועוררה תסיסה בחוגים דתיים. החרדים הפגינו בשבוע הראשון לפתיחתה.

   

  51. ב-1999 אושרה הצעת החוק של חבר הכנסת חנן פורת, שהגבילה את הכניסה לחנויות לאביזרי מין מגיל 17, והגבילה את המערך הפרסומי לחנויות מסוג זה.

   

  52. ב-2011 הצלם הבינלאומי ספנסר טוניק הצליח לצלם בים המלח אלף מתנדבים בעירום, ישראלים לצד תיירים.

   

  53. ב- 2004 רשת סיסטרס הייתה חנות הסקס הראשונה בארץ לתת מענה מקיף לנשים בלבד.

   

  54. העיתון הראשון שהודפס עבור הקהילה הלהט"בית היה "הזמן הורוד" שפורסם לראשונה ב-1996 ושרד על פני 12 שנה.

  הסכם זוגיות ראשון בין לסביות אושר ב-2001 (צילום: Shutterstock)
  הסכם זוגיות ראשון בין לסביות אושר ב-2001(צילום: Shutterstock)
   

  55. מצעד הגאווה של תל אביב הוא הגדול ביותר במדינת ישראל, במזרח התיכון ובכל יבשת אסיה, ומשתתפים בו מדי שנה עשרות אלפי אנשים מכל רחבי העולם.

   

  56. תל אביב גם הייתה העיר הראשונה שאירחה בישראל מצעד הגאווה ב-1998, אך הדיבור על כך החל כבר ב-1976. אבי אנג'ל, ראש ועד אגודת ההומואים והלסביות דאז, ניסה ליזום מצעד דומה כבר אז, אך נתקל בהתנגדות.

   

  57. נכון ל-2016, כמעט 130 אלף נשים בנות 20 עד 45, הוטרדו מינית במקום העבודה שלהן לפחות פעם אחת, אם לא יותר. השיעור הגבוה ביותר של נשים שהוטרדו נמצא בענף האירוח וההאכלה, ועומד על 21% לעומת 9% בתחום החינוך.

   

  58. וזה לא קורה רק במקום העבודה - 17% מהנשים והנערות בארץ הוטרדו מינית, לפחות פעם אחת בחייהן ברחוב.

   

  59. חברות היי-טק ישראליות רבות מוכרות טכנולוגיה שמשמשת אתרי פורנו ברחבי העולם, כמו למשל חברת חברת קולוויז'ן הישראלית. בתחקיר של עובדה מ-2014 הראו את התנאים הבעייתיים של הנשים שעובדות באתר שהיא הפעילה באותם ימים ונקרא ImLive.

   

  60. דודו כהן יצא מהארון בשידור חי בבית האח הגדול ב-2016.

   

  61. הנציגה הלסבית הראשונה בכנסת הייתה מרשה פרידמן, שנבחרה לכנסת השמינית ב-1974. מיכל עדן הייתה הלסבית הראשונה שנבחרה למועצת העיר תל אביב.

   

  62. בשנת 2000 צ'יצ'ולינה שהיתה פוליטיקאית ושחקנית פורנו איטלקייה, הופיעה בתוכנית של דודו טופז. הוגשה תלונה לנציב תלונות הציבור של הרשות השנייה על ההופעה שלה, בטענה שהייתה וולגרית ולא מתאימה לשעת השידור. בתגובה, "קשת" הסבירה שצ'יצ'ולינה באמת חרגה מההסכם שנערך אתה והפתיעה אפילו את דודו טופז. "קשת" נקנסה בביטול 2.5 דקות פרסומת בשווי 45 אלף דולר.

  קשת נקנסה בגללה. צ'יצ'ולינה (צילום: ג'רמי פלדמן)
  קשת נקנסה בגללה. צ'יצ'ולינה(צילום: ג'רמי פלדמן)
   

  63. ב-2016 רשת מלונות פתאל פרסמה פוסט בפייסבוק המצטט מחקר לפיו "נשים בחופשה רוצות יותר סקס". בפרסומת נכתב "אם נמאס לכם מ'כאב הראש' שמופיע לה בכל ערב - הזמינו חופשה". בעקבות פנייה של אתר ynet הפוסט הוסר והרשת התנצלה.

   

  64. הסרט "אסקימו לימון" בבימויו של בועז דוידזון, היה הסרט הישראלי המצליח ביותר מבחינה מסחרית מאז ומעולם, והיו בו לא מעט סצנות סקס שנחשבו לנועזות מאוד לתקופה. המועצה לביקורת סרטים ומחזות הגבילה את גיל הצופים ל-16 שנים בשל המיניות המפורשת שהוצגה בו, אבל העיתונות בכל זאת דיווחה על מספרים גדולים של בני-נוער שהצליחו להסתנן להקרנות.

   

  65. בסקר שנעשה ב-2008 על ידי מגזין לאישה גילו ש-45% מהנשים בישראל לא מאוננות, לעומת 90% מהגברים. עוד נתונים מעניינים מהסקר: 57% מהנשים מזייפות אורגזמה, ו-74% חושבות שהגודל כן קובע.

   

  66. מועדון הבורסה היה המועדון הראשון שייסד את תרבות מסיבת הרווקים והחשפניות בישראל, והוא נפתח ב- 1992. אין היום בחקיקה בישראל הסדרה מקיפה של התחום כמו שיש במדינות אחרות בעולם.

   

  67. מיטל דוהן שיחקה ב-1995 בסרט "טהרה", שבו היא שיחקה ישראלית שמתאהבת בבחור מוסלמי והם מצולמים בכמנה סצנות סקס לוהטות במיוחד. מה מירי רגב הייתה אומרת על זה?

   

  68. ב-1999 נבחרת ישראל בכדורגל שיחקה מול דנמרק במוקדמות אליפות אירופה שנערכה באצטדיון רמת גן. אבל הסיפור המעניין יותר התרחש במלון, שם אירחו השחקנים נערות ליווי בפרשה שהתפרסמה ברחבי הארץ בשם "פרשת נערות הליווי". הם הפסידו במשחק, אגב, 5-0.

   

  69. גריינדר, אפליקציית ההיכרויות מבוססת המיקום שמיועדת לקהילת הלהט"בים, הושקה בעולם ב-2009 והגיעה לישראל ב-2010. תוך כמה חודשים היו לה יותר מ-200 אלף רשומים ישראלים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "69 עובדות הזויות ומשונות על סקס בישראל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים