שתף קטע נבחר

התאגדות חדשה של עיתונאים במגזר הערבי

קבוצה של כ-200 עיתונאים מהמגזר הערבי הודיעה אתמול על התאגדותה. תפקידה לשמור על זכויותיהם של העיתונאים תוך מיגור ניסיונות להשפילם

עיתונאים מהמיגזר הערבי הקימו התאגדות עובדים חדשה, שתפקידה לשמור על זכויותיהם תוך מיגור ניסיונות להשפילם. האגודה, "אלדאכל- עמותה לקידום העיתונאים הערבים",  צפויה להגן על עיתונאים המסקרים את הזירה המקומית.

 

ההכרזה הרשמית על הקמת האגודה נעשתה אתמול במכללת "גרנאטה" בכפר כנא, במסגרת מפגש בהשתתפות עשרות כתבים נשים וגברים. 

 

יושבת ראש האגודה, סמירה חאג'י יחיא, המשמשת ככתבת רדיו אלשמס, אמרה: "אנו קבוצה של כ-200 עיתונאים ערבים, שחרטנו על דגלינו להקים ארגון גג, אשר יטפל, יטפח ויסייע לעיתונאים. היוזמה להקמת הארגון החלה לפני כשנתיים לאחר שנתגלה לנגד עינינו היעדרו של ארגון או גוף אשר יפעל לקידום את העיתונאים הערביים".

מפגש העיתונאים שנערך אתמול בכפר כנא ()
מפגש העיתונאים שנערך אתמול בכפר כנא

היא הוסיפה: "בחברה הערבית יש כתבים שאין להם את הכלים להגיע למטרות בגלל חוסר מקצועיות. התפקיד שלנו הוא להעביר הרצאות במטרה לתרום לכתבים ולשפר את עבודתם, הכל למען החברה".

 

העיתונאי עלאא שרקיה אמר: "הרבה כתבים סובלים מהיחס מצד גורמים רשמיים שמנסים להשפיל אותם. לא נעבור בשתיקה על יחס כזה. מעתה הכתבים הערבים יפעלו יחדיו עד שישיגו את כל מטרותיהם".

 

בסוף דבריו אמר: "קיבלנו תגובות טובות מכתבים אחרים שהודיעו לנו שהם מעוניינים להצטרף לאגודה. זה משמח אותנו מאוד ומצביע על כך שאנו הולכים בדרך הנכונה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים