שתף קטע נבחר

גל נבו נגד התקנון: "שחררו אותי"

השחיין פנה ליו"ר האיגוד, סיימון דוידסון, במטרה להשתחרר מהאגודה הנוכחית שלו בלי להיכנס להסגר. על המכתב חתמו שחיינים בכירים נוספים כמו יעקב טומרקין, עמית עברי וגיא ברנע. דוידסון: "נעלה את ההצעה להצבעה – מאמין שהיא תעבור"

מספר שחיינים בכירים פנו היום (ה') במכתב ליושב ראש האיגוד סיימון דוידסון, וביקשו ממנו לשנות את התקנון בישיבה הקרובה, כדי ששחיינים יוכלו לעבור מאגודה לאגודה בלי להיכנס להסגר.

 

מי שארגן את המכתב הוא גל נבו, שמנסה להשתחרר מאגודתו הפועל ירושלים. על המכתב חתמו שחיינים רבים כמו יעקב טומרקין, עמית עברי, קרן זיבנר, אנדראה מורז, גיא ברנע, יהונתן קופלב, דוד גמבורג, זיו קלונטרוב ונוספים.

 

רוצה לעבור אגודה בלי להיכנס להסגר. נבו (אורן אהרוני) (אורן אהרוני)
רוצה לעבור אגודה בלי להיכנס להסגר. נבו(אורן אהרוני)

התיקון שמבקשים בתקנון יאפשר לשחיינים סוף סוף לא להיות משועבדים לאגודה שלהם וייתן להם לעבור אגודה במקרה של פגיעה בתנאים.

 

במכתב נרשם: "שחיינים מעל גיל 21 שלא שוחים במכללות לרוב מתפרנסים ומתקיימים משחייה. בלי פרנסה משחייה לא אפשרי לקיים קריירת שחייה רצינית אחרי גיל 21. לכן, אנחנו מבקשים שתקנוני איגוד השחייה יבהירו דבר אחד פשוט - שעבור כל שחיין מעל גיל 21 - אם קיים קשר כלכלי בין השחיין לאגודה, ואם האגודה מבקשת להפחית את התשלומים אליו או הפסיקה לשלם לו בפועל, השחיין חופשי באופן מידי לעבור לכל אגודה אחרת בלי צורך לחכות לשום שחרור ושום חלון העברות".

 

"מאמין שהשינוי בתקנון יעבור". דוידסון (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
"מאמין שהשינוי בתקנון יעבור". דוידסון(צילום: אורן אהרוני)

 

עוד נכתב: "אנחנו לא רואים שום סיבה או הצדקה ששחיינים ייאלצו להיות תחת כללים נחותים מכל אדם אחר במדינת ישראל שמתפרנס מהמקצוע שלו".

 

דוידסון סיפר: "אני ממש לא נגד. מי שרוצה צריך לקבל אישור להשתחרר במידה ונפגע כמו גל נבו, אבל אם האגודה השקיעה כספים בלימודים וטיסות, אז צריך להחזיר או לתת עוד תקופה ולהמשיך לשחות באגודה. יש לנו אסיפה כללית עם כל האגודות ב-8 בחודש. נעלה את זה ויהיה דיון, אגיד מה שאני חושב, ואז נעלה להצבעה ומאמין שזה יעבור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים