שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  השוק הדו-גלגלי: פחות כלים באפריל, יותר מתחילת השנה
  מתחילת השנה נרשמת מגמת עלייה רצופה במספר הכלים הדו-גלגליים שעולים על הכביש. בחודש אפריל נרשמה דווקא ירידה לעומת אשתקד

  מגמת השיפור בנתוני מכירת הרכב הדו-גלגלי נמשכת. מתחילת השנה נמכרו בישראל 5,984 קטנועים ואופנועים חדשים, שיפור של כ-5% לעומת ארבעת החודשים הראשונים של 2016 (5,633). כך עולה מדו"ח איגוד יבואני הרכב הדו-גלגלי. לפי הדו"ח, במהלך החודש האחרון נמכרו 1,133 כלים חדשים, ירידה לעומת חודש אפריל הקודם, בו נמכרו 1,311 כלים חדשים. הזינוק בחישוב השנתי גדול עוד יותר לעומת 2015, בה נמכרו בשליש הראשון של השנה 4,917 כלים בלבד (1,024 בחודש אפריל). יש לציין כי נתוני הדו"ח אינם מלאים, לטענת בכירים בענף.

   

   (בילי פרנקל)
  (בילי פרנקל)

   

  בחברת מטרו, יבואנית הקטנועים והאופנועים הגדולה בשוק, מציינים כי אפריל היה חודש מוצלח במיוחד עבור מותג ימאהה, אשר מסר 1,132 כלים והפך

  לשני בטבלת המסירות, אחרי מותג סאן יאנג המוביל באופן קבוע את השוק. לדברי מטרו, מגמת התחזקות קטגוריית אופנועי הכביש ממשיכה, ובמהלך החודשים הראשונים של השנה נמכרו 1,566 כלים בקטגוריה, לעומת 1,205 בתקופה המקבילה אשתקד. בסך הכל לדברי היבואנית, רבע ממכירות השוק הדו-גלגלי שייכות לאופנועים חדשים.

   

  לעומתה, בעופר אבניר טוענים כי נתוני איגוד יבואני הרכב הדו גלגלי אינם משקפים את מסירות החברה על מותגיה השונים בפועל, שכן "תקלת מחשבים הובילה לאי ספירת מספר מהכלים שנמכרו במהלך החודש". לדברי החברה, מותג קימקו מכר בפועל 91 קטנועים נוספים, מותג סוזוקי מכר 43 נוספים, מאופנועי השטח של הוסקווארנה נמכרו 11 יותר ומקטנועי פיאג'ו נמסרו עוד 5 כלים. בסך הכל, כך טוענים בעופר אבניר, לא נרשמו 150 כלים חדשים במהלך חודש אפריל.

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "השוק הדו-גלגלי: פחות כלים באפריל, יותר מתחילת השנה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים