שתף קטע נבחר

מחאת החוטיני עקב החשד לאונס בהרצליה: "כמו לבקש מגופה להעיד על הרצח"

בת ה-17 שהתלוננה על אונס קבוצתי נדרשת להעיד נגד החשודים, ששוחררו למעצר בית. הגולשת שירי כהן יזמה מחאה נגד הפרקליטות ופיזרה תחתונים בכניסה למשרדיה: "כתב ההגנה בתקשורת כלל את המילים 'היא הצטלמה בחוטיני'"

 

 

הפרקליטות אמנם הבהירה היום (א') שלא תסגור את התיק נגד שלושת החשודים באונס הקבוצתי של בת 17 בהרצליה, אבל בינתיים נמשכת המחאה נגד ההתנהלות של גורמי אכיפת החוק בפרשה. עובדי הפרקליטות שהגיעו הבוקר למשרדיהם הופתעו לגלות תחתוני חוטיני מפוזרים במקום – יוזמה של קבוצה שבראשה עומדת שירי כהן.

 

היא מוחה על כך שלטענתה נדרשת המתלוננת להתייצב לעימות מול החשודים. כהן בחרה בחוטיני בשל השימוש שההגנה עושה בכך שברשתות החברתיות פרסמה הצעירה תמונות שלה בחוטיני.

 

תחתוני חוטיני ליד משרדי הפרקליטות:
בראיון לאולפן ynet הסבירה כהן: "כתב ההגנה על פי התקשורת כלל את המילים 'היא הצטלמה בחוטיני'. כאילו זה שבבחורה יש מיניות, או זה שהיא בחרה להשתמש בלבוש מסוים או לעשות משהו מסוים, זה מאפשר לאנוס אותה. זה חרה לי נורא. הטיעון הזה חייב להיפסק.

 

"הפרקליטות מתעקשת על עדות מהנאנסת והדבר הזה לא הגיוני. זה כמו לבקש מגופה להעיד על זה שהיא נרצחה".

 

- צריך להגיד שקורבן המעשה נמצאת במצב נפשי מאוד רע.

"זו בדיוק הנקודה. אונס גורם לקורבן למצב שבו היא לא יכולה לדבר. זאת הסיבה שבגללה לוקח לנשים כל כך הרבה שנים להתלונן. אפשר להפסיק עם הדרישה שמתלוננת תצטרך לעמוד מול מי שאנס אותה כי זה דרישה שהיא לא הגיונית. אני לא יודעת אם הפרקליטות צריכה לעשות את השינוי, אני לא יודעת אם חברי כנסת צריכים לעשות את השינוי, קטונתי. אני אומרת שבתור אישה יש כאן בעיה".

 

האירוע התרחש לפני כשלושה שבועות בביתו של אחד משלושת החשודים בהרצליה. מהחקירה עלה כי הנערה, שהכירה את אחד מהם, הגיעה עמו לביתו, שם שהו שני חבריו. לפי החשד, הם אנסו אותה בזה אחר זה במשך שעות ארוכות. ביום רביעי האחרון שוחררו השלושה בתנאים מגבילים. גורמים המעורים בחקירה מסרו כי ייתכן שבשל קשיים ראייתיים הם לא יועמדו לדין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תחתוני חוטיני ליד משרדי הפרקליטות
מומלצים