שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הקרב על הפריפריה: משרד התרבות מודיע על הפקה עצמאית של ירידי שבוע הספר

  אחרי סכסוך מתוקשר עם התאחדות הוצאות הספרים, שטענו כי הירידים ייערכו רק בשלוש ערים מפני שבמשרד התרבות סירבו להעביר את התקציב הנדרש, הודיעה השרה מירי רגב על הפקה עצמאית של ירידים ב-60 נקודות ברחבי הארץ - בעלות של 700 אלף שקלים. הוצאות הספרים בתגובה: רק לנו מותר לקיים ירידי מכירת ספרים ולקרוא להם שבוע הספר

  לאחר סכסוך כספי מתוקשר בין משרד התרבות להוצאות הספרים, השרה מירי רגב הודיעה היום (ב') על הפקה עצמאית של ירידים ב-60 נקודות ברחבי הארץ במהלך שבוע הספר, בעלות של 700 אלף שקלים.

   

  אתמול (א') טענו בהתאחדות הוצאות הספרים כי בגלל מחסור של 150 אלף שקלים, שלא הועברו ממשרד התרבות, לא יתקיימו אירועי שבוע הספר העברי ב-40 ישובים בפריפריה שייפתח ב-7 ביוני - אלא רק בשלוש ערים.

   

   

  אירועי שבוע הספר. ארכיון (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
  אירועי שבוע הספר. ארכיון(צילום: עופר עמרם)

  אמנון בן שמואל, מנכ"ל התאחדות הוצאות ספרים בישראל, אמר אמש כי "אנחנו מצרים על כך שלא נוכל השנה לקיים את ירידי שבוע הספר העברי בפריפריה בגלל החלטת משרד התרבות לבטל את השתתפותו". אך כאמור, היום הודיעה שרת התרבות מירי רגב כי אירועי שבוע הספר יתקיימו בכ-60 מקומות ברחבי הארץ, ותקציב הירידים יעמוד על 700 אלף שקלים.

   

  "צר לי לבשר להתאחדות המו"לים, שהשנה העסקים לא יהיו כרגיל", מסרה השרה רגב. "בהלימה לחזון הצדק התרבותי, אירועי שבוע הספר וחודש הקריאה יתקיימו בתקציב מוגדל של 3.75 מליון שקלים ויביאו לידי ביטוי את עקרונות עידוד הקריאה ומרכזיותם של הספריות והספר בעם ישראל. אני מזמינה את הקהל הרחב ליהנות מירידי ספרים, מספריות משופעות בפעולות תרבות ומעשייה מגוונת במרחבים הציבוריים במהלך שבוע הספר וחודש הקריאה".

   

  בהתאחדות הוצאות ספרים בישראל מסרו בתגובה כי "ההתאחדות היא זו שיזמה את הרחבת פריסת ירידי שבוע הספר מהערים הגדולות בארץ לישובי הפריפריה. מאז 1999 החל משרד התרבות להשתתף במימון הירידים בפריפריה בכדי לאפשר להתאחדות להוסיף נקודות ישוב רבות ככל הניתן. בהתאחדות השתדלו בכל אותן שנים להגיע לישובי פריפריה שבהם לא קיימות ספריות ציבוריות. לא ברור לנו למה מתכוונת השרה בכך שהיא עומדת לקיים ירידי ספרים ברחבי הארץ. האם מתכוון משרד התרבות להציב דוכני ספרים בכיכרות ערים וישובי פריפריה ולמכור ספרים לקהל?

   

  "'שבוע הספר העברי' הוא מותג של התאחדות הוצאות ספרים בישראל ומוגן כסימן רשום. רק ההתאחדות רשאית לקיים ירידי מכירת ספרים ולקרוא להם שבוע הספר. אנחנו מאמינים שצריך להביא את ירידי שבוע הספר לישובים רבים בפריפריה שבהם אין נגישות לספרייה ציבורית ואף לא לחנויות ספרים. גם ישובים אלה ראויים להיות חלק מחגיגת הספרים הגדולה בישראל. אנחנו קוראים לשרת התרבות לממש את דבריה של ראשת מנהל התרבות במשרדה שאמרה היום שהיא מזמינה את ההתאחדות לפגישה בכדי למצוא דרכים לפתרון הבעיה, במקום לצאת בהודעות שכל מטרתן ניגוח לא ענייני ויחסי ציבור".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: תומריקו
  שרת התרבות מירי רגב
  צילום: תומריקו
  לאתר ההטבות
  מומלצים