שתף קטע נבחר

התגובה לצווי ההרחקה: "תג מחיר" בירושלים וליד עפולה

אלמונים ניקבו צמיגים וריססו בספריי כתובות "תג מחיר" על הרכבים בין שכונת רמת שלמה לשועפט שבצפון העיר. בכפר נעורה שליד עפולה נוקבו צמיגים של שמונה רכבים ורוססו כתובת נאצה, בהן "מוחמד חזיר מנהלי"

 

כ-20 כלי רכב שחנו לאורך ציר 21, בין שכונת רמת שלמה לשועפט שבצפון ירושלים, הושחתו הלילה (ג'). למשטרה דווח כי לחלק מכלי הרכב נוקבו הצמיגים ועל חלקם רוססו בספריי כתובות "תג מחיר".

 

כוחות משטרה הגיעו למקום, בהם צוותי זיהוי פלילי שאוספים ממצאים. במקביל המשטרה פתחה בחקירה הכוללת פעילות מודיעינית וניתוח ממצאים טכנולוגיים מהאזור. מהמשטרה נמסר כי מיד עם קבלת האירוע נפתחה חקירה תוך שימוש בכלל האמצעים העומדים לרשותה לאיתור המעורבים, מעצרם והבאתם לדין.

"תג מחיר" בירושלים (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
"תג מחיר" בירושלים(צילום: דוברות המשטרה)

 (צילום: בצלם) (צילום: בצלם)
(צילום: בצלם)

פיקר המלך. נגדו הוצא צו הרחקה לאחרונה (צילום: בצלם) (צילום: בצלם)
פיקר המלך. נגדו הוצא צו הרחקה לאחרונה(צילום: בצלם)

במקביל, בכפר נעורה ליד עפולה נוקבו צמיגים של שמונה רכבים ורוססו כתובות נאצה, בהן "נקמה מנהלי" ו"מוחמד חזיר מנהלי".  "הופתענו לראות את זה", אמרו תושבי המקום. "זה דבר חמור. לצערנו, התופעה הזו ככל הנראה לא תיפסק".

 

כתובת נאצה בכפר נעורה ליד עפולה ()
כתובת נאצה בכפר נעורה ליד עפולה

רכב שנוקבו לו צמיגים בנעורה ()
רכב שנוקבו לו צמיגים בנעורה

בתחילת השבוע פורסם ב-ynet כי רק בחודש האחרון חודשו 17 צווי הרחקה מיהודה ושומרון נגד נערי גבעות מחשש שיבעירו את השטח בצל האירועים האלימים האחרונים, בהם יידוי אבנים לעבר כוחות ביטחון ואנשי שמאל סמוך למאחז הבלאדים בבנימין, עימותים בחווארה שבשומרון ותקרית הצתת רכב בכפר לפני כשבועיים. בין היתר הוצא צו הרחקה גם נגד אלקנה פיקאר בגין אירוח נערי גבעות. אחת הכתובות שרוססה בירושלים הייתה "פיקאר המלך".

 

בשב"כ ובמחוז ש"י של המשטרה מסבירים כי כלי ההרחקות יעיל ויש נתונים שמוכיחים זאת. ב-2015 אירעו 16 פיגועים המוגדרים טרור יהודי ואילו ב-2016 רק שניים. השנה גם נרשמו שני אירועים שמוגדרים פיגועי טרור יהודי, בהם החבורה מבאר שבע שנעצרה בחשד לתקיפת ערבים והצתת הרכב בחווארה. רק לאחרונה נראה כי חלה התחממות בעניין בעקבות הוצאת הצווים.

 

בפורום תג מאיר אמרו כי המקרים לפנות בוקר הם מעשי נקמה לצווי ההרחקה המנהליים שהוצאו נגדם בשבועות האחרונים. "אנו קוראים לממשלת ישראל לעצור את מעשי הטרור", אמרו בפורום.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
"תג מחיר" על רכבים בירושלים
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים