שתף קטע נבחר

הפגישה בין גל נבו להפועל ירושלים פוצצה

יו"ר איגוד השחייה סימון דוידסון ניסה לגשר בין השחיין הבכיר לאגודת הפועל ירושלים, אבל נכון לעכשיו לא הושגה פשרה שתאפשר לנבו לחזור להתחרות: "הצלחנו להתקרב אבל כנראה שלא מספיק. חבל מאוד"

ניסיון הגישור של יו"ר איגוד השחייה סימון דוידסון בין גל נבו לאגודת הפועל ירושלים לא צלח. לאחר פגישה ארוכה בה הצליח דוידסון לקרב בין הצדדים, התפוצצה הפגישה. "חבל לי, בעיקר משום שרציתי שהשחייה הישראלית לא תיפגע. הצלחנו להתקרב אבל כנראה שלא מספיק. חבל מאוד", אמר יו"ר האיגוד. הפגישה נקבעה מתוך רצון להגיע לפשרה ולסיים את המשבר בין הצדדים, שמונע מהשחיין כרגע להמשיך ולהתחרות.

 

נבו הודיע כזכור בחודש שעבר שהוא לא ימשיך להתחרות בארץ ובעולם אם האגודה לא תשחרר אותו, לאחר שלא קיבל תשלום בשמונה החודשים האחרונים. נבו שייך בעשור האחרון להפועל ירושלים, אבל בחוזה החדש לאחר אולימפיאדת ריו הוחלט לקצץ 50 אחוזים מהסכום שהוא מרוויח. האגודה מסרבת כרגע לשחרר אותו.

 

גל נבו. בדרך לפשרה? (אורן אהרוני) (אורן אהרוני)
גל נבו. בדרך לפשרה?(אורן אהרוני)
 

 

בשבוע שעבר פנו מספר שחיינים בכירים במכתב ליו"ר האיגוד דוידסון בבקשה לשנות את התקנון בישיבה הקרובה, כך שלשחיינים יתאפשר לעבור בגיל 21 מאגודה אחת לאחרת מבלי להיכנס להסגר. מי שארגן את המכתב הוא נבו בעצמו ועליו חתומים שחיינים כמו יעקב טומרקין, עמית עברי, קרן זיבנר, אנדראה מורז, גיא ברנע, יהונתן קופלב, דוד גמבורג, זיו קלונטרוב ורבים אחרים.

 

במכתב נאמר: "שחיינים מעל גיל 21 שלא שוחים במכללות, לרוב מתפרנסים ומתקיימים משחייה. בלי פרנסה משחייה, לא אפשרי לקיים קריירת שחייה רצינית אחרי גיל 21. לכן אנחנו מבקשים שתקנוני איגוד השחייה יבהירו דבר אחד פשוט, עבור כל שחיין מעל גיל 21 - אם קיים קשר כלכלי בין השחיין/נית לאגודה, ואם האגודה מבקשת להפחית את התשלומים לשחיין/נית או הפסיקה לשלם לו/ה בפועל, השחיין/נית חופשי לעבור באופן מיידי לכל אגודה אחרת בלי צורך לחכות לשום שחרור ושום חלון העברות".

 

עם זאת, למרות הנכונות של דוידסון לשינוי, ההצעה לא עלתה אתמול כלל להצבעה באסיפה הכללית של האיגוד, מאחר שהנושא לא היה על סדר היום ובמקומו עסקו אך ורק בדו"חות הכספיים. נותר לראות מהי הפשרה שיציע דוידסון וכיצד תסתיים הפרשה שעושה עוול לאחד השחיינים הבכירים והמעוטרים שהיו בישראל אי פעם.


פורסם לראשונה 09/05/2017 11:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים