שתף קטע נבחר

המורה שמתקשרת לתלמידיה מדי יום הולדת חגגה 70 - ואלו התייצבו בהמוניהם

במשך 50 שנה לימדה מיכאלה דוננפלד בבית ספר דגניה בטירת הכרמל. לרגל הולדתה ה-70 ביקשה מפגש עם תלמידיה, והם הגיעו בהמוניהם כמחווה למורה שדאגה לכולם

 

מיכאלה וחלק מתלמידיה בחגגית יום ההולדת. מרגש  (צילום: עדי ברזאני) (צילום: עדי ברזאני)
מיכאלה וחלק מתלמידיה בחגגית יום ההולדת. מרגש (צילום: עדי ברזאני)

 

למורה מיכאלה דוננפלד מטירת הכרמל הייתה רק בקשה אחת מילדיה ונכדיה לכבוד יום הולדתה ה-70: "תגשימו לי חלום ותפגישו אותי עם כל התלמידים שלי". ואכן, דורות שלמים של תלמידיה לשעבר בבית ספר "דגניה" התייצבו למסיבת ההולדת וגרמו להתרגשות רבה, איש איש וחוויותיו מהמורה המיתולוגית.

 

דוננפלד לימדה במשך 50 שנה בבית הספר. ניתן היה להבחין במנעד הגילאים בקרב החוגגים שהגיעו למתנ"ס המקומי, שנע בין 20 ל-50. הורים, ילדים, אחים ואחיות, כולם הגיעו לכבד את המורה, שמקפידה גם כיום להתקשר לכל אחד מהם שחוגג יום הולדת ולאחל מזל טוב.

 

דורות שלמים של תלמידים. מיכאלה והחוגגים (צילום: עדי ברזאני) (צילום: עדי ברזאני)
דורות שלמים של תלמידים. מיכאלה והחוגגים(צילום: עדי ברזאני)

 

עדי ברזאני, שלמדה תחת דוננפלד, תיארה בפייסבוק את הקשר שלה עם מורתה לשעבר: "בכל יום הולדת שלי, מאז שאני בת שש, מיכאלה מתקשרת לאחל לי מזל טוב. בכל שנה אני מחכה ליד הטלפון, ואף אחד לא מאמין שגם השנה היא תתקשר. אבל אז היא מתקשרת ואני חוזרת להיות הילדה הקטנה שמתרגשת ליד הטלפון הקווי בבית".

 

הפוסט של ברזאני (צילום: עדי ברזאני) (צילום: עדי ברזאני)
הפוסט של ברזאני(צילום: עדי ברזאני)

 

בשיחה עם ynet אמרה ברזאני כי במהלך ברכתה למורה היא פנתה לקהל התלמידים ושאלה אותם: "מי מכל התלמידים מאמין שהוא התלמיד האהוב על מיכאלה?", וכולם הרימו את היד. ברזאני אף שרה את "עוף גוזל", השיר שאותו הקדישה דוננפלד לכל מחזור שסיים.

 

תלמידה אחרת סיפרה שלא הייתה לה תחפושת לקראת פורים, ובשל כך החליטה לא להגיע ללימודים. המורה דוננפלד שהבחינה בכך תפרה לה תחפושת, שאף זכתה בתחרות בבית הספר. תלמידה נוספת סיפרה שלמרות שרצו להעביר אותה למסגרת מיוחדת בשל התנהגותה, מיכאלה התעקשה לקחת אותה תחת חסותה וכיום היא ליצנית רפואית. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עדי ברזאני
מיכאלה עם תלמידיה
צילום: עדי ברזאני
מומלצים