שתף קטע נבחר

אחרי תבוסת לה פן: האחיינית פורשת מהפוליטיקה

חברת הפרלמנט מריון מרשל לה פן הודיעה על פרישה בגלל "סיבות פוליטיות ואישיות". בת ה-27 שמסומנת כמנהיגה העתידית של הימין הקיצוני ניהלה עימותים רבים עם דודתה על מדיניות המפלגה, ועשויה לחזור לחיים הפוליטיים בעתיד

אחרי התבוסה של מרין לה פן בסיבוב השני בבחירות לנשיאות צרפת הודיעה אתמול (יום ג') אחייניתה, חברת הפרלמנט מריון מרשל לה פן, על פרישה מהחיים הפוליטיים בעקבות "סיבות פוליטיות ואישיות". מריון נחשבת לכוכבת העולה של הימין הקיצוני בצרפת, מסומנת כמנהיגה העתידית של מפלגת "החזית הלאומית".

 

מריון בת ה-27 היא אחת משני החברים של המפלגה בבית התחתון של הפרלמנט. במכתב שפורסם בעיתון מקומי בצרפת כתבה הפוליטיקאית כי היא לא מעוניינת להיבחר שוב לפרלמנט בבחירות בחודש הבא, ומסרה שההחלטה "שוברת לב" מבחינתה. לה פן ציינה שהיא רוצה להקדיש יותר זמן לבתה קטנה ומתעניינת במגזר העסקי "כבר תקופה", בגלל שהיא "אוהבת את עולם העסקים".

מריון מרשל לה פן. "סיבות פוליטיות ואישיות" (צילום: MCT) (צילום: MCT)
מריון מרשל לה פן. "סיבות פוליטיות ואישיות"(צילום: MCT)

"אני לא אוותר לעולם על מאבק פוליטי. אני חושבת שהעידן של פוליטיקאים שמנותקים מהעולם האמיתי נגמר", התייחסה מריון לעתידה בחיים הציבוריים. מריון מצאה עצמה בכמה הזדמנויות מנהלת עימותים פוליטיים עם דודתה מרין, והביעה את אי הסכמתה למדיניות המפלגה.

 

חברת הפרלמנט הצעירה נחשבת למסורתית ושמרנית יותר מדודתה. לדעתה הבסיס האידיאולוגי של מפלגת "החזית הלאומית" צריך להיות שמרני, קתולי ובעד המגזר העסקי ולהילחם יותר על ערכי המשפחה. למרות המחלוקות עזיבתה נחשבת למכה עבור מרין לה פן והמפלגה.  

הפערים גדולים. מריון ומרין חוגגות הישג בבחירות האזוריות לפני שנתיים (צילום: AP) (צילום: AP)
הפערים גדולים. מריון ומרין חוגגות הישג בבחירות האזוריות לפני שנתיים(צילום: AP)
 

מריון מרשל לה פן קרובה מאוד למייסד מפלגת "החזית הלאומית", ז'אן מארי לה פן, שבתו הדיחה מהמפלגה לפני שנתיים אחרי הערות אנטישמיות. ז'אן מארי אמר אתמול שהוא מאוכזב מאוד מההחלטה של נכדתו לעזוב את הפוליטיקה. "מריון מייצגת תקווה לעתיד עבור הרבה מצביעים ופעילים של 'החזית הלאומית'", אמר הסב, והוסיף כי אם אין הצדקה לפרישה הרי שמדובר ב"נטישה".

 

אחרי התבוסה לעמנואל מקרון במשאל העם בתחילת השבוע אמרה מרין לה פן בנאום ההפסד שלה שמפלגת "החזית הלאומית" בהנהגתה צפויה לעבור שינוי עמוק. זמן קצר לאחר מכן יו"ר המפלגה אישר כי שם המפלגה ישונה. יו"ר המפלגה הזמני, סטיב בריוס, קרא להפסד למקרון בבחירות "כמעט ניצחון", משום שמפלגתו זכתה במספר הקולות הגבוה ביותר אי פעם. "זה פותח את דלתות התנועה לאיכויות שונות, אז ניתן לו שם חדש על מנת להתחיל מחדש".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים