שתף קטע נבחר

תוצאות המעבדה לא הגיעו - והנאשם זוכה מהחזקת סמים

במשטרה מצאו על מזגן בדירתו של צעיר מיפו 0.9 גרם קוקאין בשתי שקיות. הוא הכחיש שהסם שלו, אך הוחלט להאשימו גם ללא הפרכת טענתו וללא הוכחת קשר. בית המשפט החליט לזכותו

במשטרה מיהרו להגיש כתב אישום נגד צעיר מיפו בגין החזקת סמים, אף שלא הצליחו להוכיח כי הם אכן שלו. אתמול (יום ג') הוא זוכה בבית משפט השלום בתל אביב, בין היתר מאחר שגם תוצאות המעבדה שאליהן נשלחו שקיות הסמים לצורך טביעות אצבע "לא הגיעו".

 

הבדיקות מהמעבדה לא חזרו (המחשה) (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
הבדיקות מהמעבדה לא חזרו (המחשה)(צילום: Shutterstock)

 

בדירתו השכורה של הנאשם, צעיר בשנות ה-20 לחייו מיפו, נערך חיפוש לפני שנתיים ובמהלכו נמצאו על המזגן בבית בקומה הראשונה שתי שקיות עם קוקאין במשקל 0.9 גרם.

 

הדייר, שנעדר כל עבר פלילי, כפר בחשדות. הוא טען כי הסמים לא שייכים לו וייתכן שהם של מישהו אחר, או של השוכר הקודם. במשטרה החליטו להעמידו לדין, ואף שלחו את השקיות למעבדה במטרה להוציא משם טביעות אצבע שאולי יעידו על קשר בינן לבין הנאשם.

 

עו"ד כבוב. "הוכחנו שמדובר באדם נורמטיבי" ()
עו"ד כבוב. "הוכחנו שמדובר באדם נורמטיבי"

במהלך המשפט התברר כי במשטרה לא קיבלו את התוצאות שיוכיחו קשר בין הנאשם לסמים, אך בכל זאת הגישו כתב אישום. "מקום הימצאו של הסם והאפשרות לפיה אחר הוא שהניח את הסם במקום, מלמדים על כך שהמאשימה לא הוכיחה את אשמתו של הנאשם ברמה הנדרשת בפלילים", קבעה השופטת תרצה שהם קינן בהחלטת הזיכוי.

 

סנגורו של הנאשם, עו"ד ווליד כבוב, ברך על החלטת בית המשפט: "הוכחנו שמדובר באדם נורמטיבי וכי כל קשר בינו לבין עולם הפשע הוא מקרי. בית המשפט זיכה את הנאשם ומתח ביקורת על מחדלי החקירה של המשטרה. טרם הגשת כתב אישום יש לבדוק היטב אם חומר הראיות מספיק ואם נערכו כל הבדיקות הדרושות. אמנם הנייר סובל הכול, אך הגשת כתב אישום נגד אדם נורמטיבי, שזוכה בסוף ההליך, הוא חמור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים