שתף קטע נבחר

עובד בכלי תקשורת ועובד סוציאלי חשודים בעבירות פדופיליה

שוטרת, שהתחזתה לנערה בת 13, הפילה ברשת עובד בכלי תקשורת מהמרכז, עובד סוציאלי מהשרון ואדם נוסף. לפי החשד, השלושה הציעו לשוטרת תשלום עבור שליחת תמונות חושפניות ואף הנחו אותה כיצד להגיע לסיפוק מיני

עובד בכלי תקשורת, עובד סוציאלי ואדם נוסף נעצרו בחשד למעורבות בעבירות פדופיליה שונות תוך שימוש ברשת האינטרנט והתכתבות עם שוטרת שהתחזתה לנערה בת 13. השלושה נעצרו בעקבות מבצע יזום של מרחב דן במשטרה לאיתור פדופילים הפועלים באינטרנט. בית משפט השלום בתל אביב האריך הבוקר (יום ה') את מעצרם של השלושה בארבעה ימים, אך הוציא צו איסור פרסום על שמם.

 

לפי החשד, שלושת העצורים פעלו מעבר למרחב הווירטואלי, וניסו בנפרד ככל יכולתם לקיים מפגשים מיניים של ממש עם השוטרת שטמנה להם פח. מחומרי החקירה עולה כי כל אחד מהחשודים ניהל בכמה הזדמנויות התכתבויות בעלות תוכן מיני עם השוטרת. בין היתר הם העבירו לפי החשד תמונות חושפניות וסרטונים בעלי תוכן מיני.

 

עוד עלה כי החשודים הציעו תשלום עבור שליחת תמונות חושפניות של השוטרת, שהתחזתה כאמור לנערה בת 13, והנחו אותה כיצד להגיע לסיפוק מיני. בהמשך הם אף הציעו לה לקיים עמם יחסי מין תמורת תשלום. העובד בכלי תקשורת הוא בן 37 ומתגורר במרכז, והעובד הסוציאלי הוא בן 50 מאזור השרון.

 

נציג המשטרה אמר בדיון בבית המשפט בהתייחסו לעובד בכלי תקשורת כי "הוא קושר את עצמו לחשדות, ואנחנו חוששים שיש מתלוננות נוספות. הוא התכתב עם קטינה בת 13, והגיע לפגישה איתה. הוא גם שלח לשוטרת הסמויה סרטונים ומפאת כבודם של החשוד ואשתו לא אגיד מעבר לזה".

 

פרקליטתו של העובד בכלי תקשורת, עו"ד יעל ניסן, אמרה: "אנשים כבר עכשיו מדברים על זה, פרסום שמו יפגע בו. הוא נשוי ויש לו ילדות. הוא ציין בחקירה הסבר לקשר לפן המקצועי שגלש מעבר לכך, הוא חשב לעשות תחקיר. אין לו עבר פלילי והמעצר נפל עליו כרעם ביום בהיר. הקטינה היא שוטרת, החשוד מסר גרסה ארוכה ומפורטת".

 

השופט: "חשד סביר"

השופט עלאא מסארווה ציין בהחלטתו להאריך את מעצר העובד בכלי תקשורת כי "המעצר הוא פרי יוזמה משטרתית לאיתור מעורבים בעבירת פדופיליה ברשת. לאחר שעיינתי בחומר הרב שלפני נחה דעתי שמתקיים חשד סביר ברמה גבוהה הקושר את החשוד למעשים כשדבר זה יכול אף להתבסס על גרסת החשוד עצמו. עצם העובדה שמדובר בעבירות שבוצעו במרחב הווירטואלי איננה מפחיתה מן המסוכנות ועצם העובדה שמדובר בשוטרת שהתחזתה לקטינה - איננה מבטלת את הסיכון הנשקף מהחשוד".

 

"פעילות חשיפה יזומה זו של משטרת ישראל היא חלק ממאבק בלתי מתפשר לאיתור וחשיפת עברייני מין בכלל ועברייני פדופיליה ברשת בפרט", אמרו במשטרה. "המשטרה עושה שימוש באמצעים טכנולוגים מתקדמים ומשקיעה את כל המאמצים באיתורם של פדופילים האורבים ומסכנים את ילדינו".

 

במשטרה אף פנו להורים וביקשו לגלות ערנות בכל הנוגע לגלישת ילדיהם באינטרנט, ולהזהיר אותם מפני הסכנות האורבות ברשת. "יש לחזור ולהדגיש בפני בני הנוער והילדים כי יש להימנע משיח עם אנשים זרים באינטרנט ומשליחת חומרים אישיים לרחבי הרשת. כמו כן, יש לדווח למשטרה אם עולה חשד לפגיעה או הטרדת הילדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים