שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בחירות ברשות: חמאס מחרימים, רוב המועצות לא משתתפות
  היום נערכות בחירות לרשויות המקומיות ברשות הפלסטינית - אך הן מתקיימות בגדה בלבד, ורק ב-145 מתוך קרוב ל-400 רשויות אכן יצביעו. בעקבות ההחלטה לא לקיים בחירות בעזה בחמאס מחרימים את הקלפיות

  בוחרים ב-145 מועצות מקומיות מתוך 400 ()
  בוחרים ב-145 מועצות מקומיות מתוך 400

  היום (שבת) נערכות הבחירות לרשויות המקומיות ברשות הפלסטינית, אך הבחירות נערכות בגדה המערבית בלבד ואינן מתקיימות ברצועת עזה, שם שולטת תנועת חמאס. הקלפיות נפתחו הבוקר בשעה 07:00 וייסגרו הערב ב-19:00. בשל אי השתתפותה של עזה בבחירות הן הוחרמו על ידי חמאס, החזית העממית והג'יהאד האיסלאמי, ובנוסף על כך ביותר מחצי הרשויות בגדה כלל לא יתקיימו בחירות בשל סיבות שונות – כך שהמשמעות של ההצבעה היום מוגבלת ביותר.

   

  בגדה המערבית ישנן קרוב ל-400 רשויות מקומיות, אך הבחירות יתקיימו רק ב-145 מתוכן. ב-181 רשויות הוחלט מראש על רשימה מוסכמת ועל ראש מועצה שמוסכם על כולם (הליך שכיח שנקרא בערבית "תזכיה"). בנוסף לכך לא יתקיימו בחירות כלל ב-65 מועצות מסיבות שונות.   

  התוצאות הסופיות והרשמיות צפויות להתפרסם מחר. בשל חוסר העניין בבחירות, ההערכה היא שיהיו בהן אחוזי הצבעה נמוכים יחסית.

   

  הבחירות המקומיות ברשות הפלסטינית היו אמורות להתקיים בחודש אוקטובר שעבר בגדה וברצועה עם השתתפות מלאה של חמאס בהליך – עוברה שיצרה אטרקטיביות ועניין רב מאוד בהליך הן מצד פתח והן מצד חמאס. אולם שבועיים לפני קיומן החליט בית המשפט העליון ברמאללה להקפיא אותן, ולאחר מכן החליט לקיימן רק בגדה המערבית בשל העובדה שבתי משפט בעזה הכפופים לחמאס החליטו לפסול על דעת עצמם רשימות של פתח שהתמודדו במועצות מקומיות ברצועה.

   

  בית המשפט קבע כי קיים כעת מצב שבו יש שתי מערכות משפטיות – האחת בגדה והשנייה בעזה – וכי הדבר אינו אפשרי. בתגובה לכך החליט חמאס כי הוא מחרים את הבחירות שיתקיימו היום בגדה בלבד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים