שתף קטע נבחר

המגעים להסדר בפרשה 512: הנאשמים ממתינים להסכמות עם יצחק אברג'יל

התובע בתיק, שבו נאשמים ראשי ארגוני הפשע ברצח, בסחר בסמים ובעבירות נוספות, הסביר כי אם תהיה הסכמה להסדר טיעון מצדו של יצחק אברג'יל, גם שאר הנאשמים יסכימו להיכנס להליך גישור מזורז כדי להגיע להסדר

 

 

עד המדינה שאמור היה להעיד בפרשה 512 לא ימסור את עדותו בקרוב נגד ראשי עולם הפשע. כך הוסכם היום (ג') בבית המשפט המחוזי בתל אביב. זאת על רקע מגעים להסדר טיעון בין יצחק אברג'יל לפרקליטות. לצד הנסיונות להגיע להסדר טיעון עם אברג'יל, הנאשם המרכזי, נעשים נסיונות להגיע להסדר טיעון עם כלל הנאשמים, ובכך לסיים את הפרשה.

 

עורך הדין שמשון וויס מהסנגוריה הציבורית שמייצג את יצחק אברג'יל, ביקש לבטל את מועדי מתן העדות של עד המדינה הראשון בתיק. הרכב השופטים בראשות גיליה רביד נעתר לבקשה. הצדדים מקיימים הליך גישור במטרה להגיע להסכמות. הם נועדו כל יום בשבוע האחרון.

 

יצחק אברג'יל בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יצחק אברג'יל בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
 

עורך הדין ניסים מרום, התובע הראשי בתיק, הסביר בדיון: "נוכח בקשת הסנגורים למצות את הליכי הגישור והסכמתנו לכך, אנחנו מבקשים לבטל את עדות עד המדינה בשלושת המועדים הקרובים. אם תהיה הסכמה בעניין מצדו של יצחק אברג'יל, גם שאר הנאשמים יסכימו להיכנס להליך גישור מזורז. במסגרתו נדע אם התיק יסתיים בהסדר כלפי כל הנאשמים".

 

מאיר אברג'יל, שנאשם אף הוא בפרשה, הגיב: "לא הכול נגד ניסים התובע. יש פה חלק שאוהבים אותו".

 

ראש הרכב השופטים, גיליה רביד, הביעה נכונות למהלך, אך הבהירה כי "הדבר הזה צריך להסתיים בסד זמנים קצר ותחום. אם זה לא יקרה (הסכמה להסדר - ג.מ) תוך שבוע-שבועיים המשפט לא יידחה. לאור הדברים ששמענו אנו מבטלים את מועדי ההוכחות שנקבעו להיום, ליום חמישי וליום ראשון. בהתאם להתפתחויות יוחלט לגבי המשך ההליך".

 

את הנאשמים מייצגים בין היתר עורכי הדין ניר אלפסה, דניאל כפיר, יורם שפטל, יניב שגב, קובי בן שעיה, משה יוחאי, רצון דרחי, ואליקה לוין.

 

סמים, רצח ואלימות

לפני קרוב לשנתיים הוגש כתב אישום חמור נגד 18 נאשמים - בראשם העבריין יצחק אברג'יל. האישומים המרכזיים בתיק נוגעים לעבירות שביצעו אנשי ארגון הפשיעה שבראשו עמד בין השנים 2002 ל-2006: סחר בסמים ברחבי העולם ועבירות אלימות חמורות, כולל רצח אזרחים. בסך הכול מעידים בתיק שישה עדי מדינה.

עו"ד שמשון ווייס (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עו"ד שמשון ווייס(צילום: מוטי קמחי)
לפי כתב האישום, העד ד' שימש מנהל בארגון הפשע - וכיוון את פעילותו המבצעית של הארגון "בתחום האלימות". בין היתר העביר ד', שהיה אמור להעיד היום, הנחיות מאברג'יל כלפי מטה ולקח חלק בקשירת הקשר לנסות לרצוח את העבריין זאב רוזנשטיין במשרד הנסיעות שלו בגני התערוכה ובדוכן המרת כספים ברחוב יהודה הלוי בתל אביב ב-2003. הוא אף היה חלק מקושרי הקשר לרצוח את דוד ביטון.

 

באישום מתואר, בין היתר, כיצד בעשור הקודם, במסגרת מאבקים בין ארגון אברג'יל לארגון הפשיעה של רוזנשטיין, נרצחו שלושה אזרחים - נפתלי מגד, רחמים צרויה ומשה מזרחי בפיגוע פלילי ברחוב יהודה הלוי ב-2003. המטען כוון נגד רוזנשטיין בידי אנשיו של אברג'יל אך פגע בקורבנות תמימים.

 

בין הנאשמים בפרשה: אבי רוחן, מאיר אברג'יל, מוטי חסין ועוד. בראש מערך התביעה עומד עורך הדין ניסים מרום, והוא מנוהל על ידי פרקליטות מחוז תל אביב ומרכז. את אברג'יל מייצג עורך הדין שמשון וויס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יצחק אברג'יל
צילום: מוטי קמחי
מומלצים