שתף קטע נבחר

חוה אלברשטיין שרה עם הנכד בסדרה על ספרי ילדים

הסדרה "עוד סיפור אחד ודי" של מודי בר-און וענת זלצר תעסוק בעבר ובהווה של ספרי הילדים בישראל. צפו כאן בקטע על "המפוזר מכפר אז"ר" - שבו אלברשטיין והנכד משתעשעים, ואתגר קרת מסביר שמדובר בדמות טראגית

 

אחרי "כביש 90", "במדינת היהודים", "הכל אנשים" ושיתופי פעולה נוספים: מודי בר-און וענת זלצר יצרו סדרה חדשה על העבר וההווה של ספרי הילדים בישראל. הסדרה, "עוד סיפור אחד ודי", עוסקת גם בילדות הישראלית עצמה לאורך חמישה דורות. דויד גרוסמן, נורית זרחי, מאיר שלו, יהודית רביץ, יהונתן גפן, יהודה אטלס, יוני רכטר ואחרים קוראים לאורך פרקי הסדרה מתוך סיפורי ושירי הילדים, וחוזרים אל החוויות והרגשות שמאחוריהם.  

 

 

אתגר קרת. "המפוזר מכפר אז"ר היה בודד" ()
אתגר קרת. "המפוזר מכפר אז"ר היה בודד"
 

כל אחד מחמשת פרקיה מתמקד בנושא מרכזי שסביבו נרקמים הסיפורים, האגדות והחוויות שמכוננים את הילדות הישראלית דרך הספרים: שפה, מקום, משפחה, חֶברה, לילה (ופחדיו). בפרק שבו חוזרים אל "המפוזר מכפר אז"ר" של לאה גולדברג, מעניק הסופר אתגר קרת זווית אחרת לסיפור: "המפוזרות של המפוזר מכפר אז"ר, שהיא מאוד כיפית ונחמדה לאורך הסיפור, בסופו של דבר בודדה אותו. הוא סוג של דמות טראגית". הסופרת תמי שם-טוב, בלי פילטרים, פשוט אומרת ש"המפוזר הוא על הספקטרום".

 

חוקר הספרות והעורך גדעון טיקוצקי מזכיר שבסוף המקורי המפוזר נוסע למצרים, ושרק אחרי מלחמת ששת הימים שינתה גולדברג את היעד לירושלים. וחוה אלברשטיין והנכד שרים ביחד קטעים מהסיפור בהנאה גדולה. צפו כאן בקטע.

 

 

אלברשטיין והנכד. עוד שיר אחד ודי ()
אלברשטיין והנכד. עוד שיר אחד ודי

"עוד סיפור אחד ודי", תעלה לרגל שבוע הספר ב-7 ביוני בשעה 21:30 בערוץ yes דוקו וב-yesVOD. הפרק הראשון יוקרן בבכורה בפסטיבל דוקאביב ביום חמישי הקרוב, ב-21:30.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלברשטיין והנכד. עוד סיפור
לאתר ההטבות
מומלצים