שתף קטע נבחר

דיווח: "14 שנות מאסר לאסיר הביטחוני הכי ותיק על ריגול בגולן"

סודקי אל-מקת ממג'דל שמס, שכבר ריצה 27 שנות מאסר בישראל, נידון לתקופת מאסר ממושכת נוספת בגין עבירות ריגול לטובת סוריה

סודקי אל-מקת בבית המשפט ב-2015 (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
סודקי אל-מקת בבית המשפט ב-2015(צילום: מוחמד שינאווי)

כלי תקשורת המזוהים עם המשטר הסורי דיווחו היום (ג') כי בית המשפט המחוזי בנצרת גזר 14 שנות מאסר על ותיק האסירים הביטחוניים הסורים, סודקי אל-מקת ממג'דל שמס, בגין העברת מידע על צה"ל למודיעין הסורי. לפי הפרסומים, הוא הורשע בשיתוף פעולה עם סוכן זר ובהעברת מידע למשטר הסורי על הקשרים בין ישראל לבין כוחות המורדים שפועלים בשטח סוריה.

 

אל מקת, תושב מג'דל שמס בן 50, ריצה 27 שנות מאסר בכלא הישראלי על עבירות ריגול לטובת סוריה. הוא שוחרר מהכלא באוגוסט 2012 ובתוך זמן קצר החל – כך נטען באישומים נגדו – לפעול נגד ביטחון המדינה ולמען סוריה.

 

ממה שהותר לפרסום עם הגשת כתב האישום, עולה כי הוא תיעד פעולות של הצבא הישראלי בגבול ישראל סוריה והעביר את המידע לאנשיו בצד הסורי של הגבול, באמצעות העלתם לאמצעי מדיה שונים באינטרנט ובפייסבוק. האישומים נגדו היו ריגול חמור, סיוע לאויב בעת מלחמה, תמיכה בארגון טרור, מגע עם סוכן חוץ ועוד שורה של עבירות ביטחוניות. הוא נעצר בפברואר 2015 וכתב האישום הוגש כשלושה חודשים לאחר מכן. סניגורו, עו"ד כמיל פראג', אמר היום כי הם שוקלים לערער עם גזר הדין.

 

שלשום דיווחה סוכנות הידיעות הסורית סאנא כי באיגרת ששלח אל-מקת מתוך הכלא הוא כתב כי "פסק דין זדוני מחכה לי כדי להשתיק אותי ולמנוע ממני לחשוף את האמת וכדי להעניש אותי על כך שחשפתי את התמיכה ששלטונות הכיבוש הישראליים מגישים לכנופיות הטרור והפשע שבסוריה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוחמד שינאווי
סודקי אלמקת תושב מ'גדל שאמס מואשם ריגול חמור ל סוריה
צילום: מוחמד שינאווי
מומלצים