שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  דה בלאסיו: "פרילאנס זה לא בחינם"
  השבוע נכנס לתוקפו בניו יורק החוק להגנה על עובדים עצמאיים. אחרי ש-70% מהם דיווחו על קושי בגביית תשלום, העמידה מועצת העיר כלים חדשים לעזרתם

  לפעמים נראה שלהיות עצמאי בניו יורק זה רעיון לגמרי לא רע. רק שימו לפ טופ על הגב, ותגשימו את החלום בישיבה בבית קפה עם הזמנה אחת כל 5 שעות.

  אבל האמת היא שמדובר כפי שכולנו מבינים, בבחירה שהמחיר שלה גבוה בהרבה ממחיר הקפה וזמן הגלישה.

  לכל מי שעובד כפרילאנס ומעניק שירותיו לגופים וחברות שונות יש לא מעט בעיות בדרך לקבלת התשלום. השבוע, לראשונה בארה"ב נכנסו לתוקפם בניו יורק, עיר שכמדווח שליש מתושביה הם עצמאיים, חוקים חדשים להגנה על עובדים עצמאיים.

   

  על פי החוק החדש, עובדים עצמאיים חייבים לקבל את השכר במלואו כשהסכום שנקבע הוא 800$ או יותר, או בתאריך שהוחלט ונכתב מראש או עד 30 יום מיום סיום העבודה. החוק, אשר מכונה  The Freelance Isn't Free Act מגן על נותני השירות העצמאיים גם מפני מבקשי שירות נוקשים וגם נגד סירוב או עיכוב בתשלום.

   

  "פרילאנס זה לא בחינם", קרא דה בלאסיו עם ההכרזה על החוק. "מעתה החוק בניו יורק מחייב לשלם בזמן ועם החוזים, יהיו להם את הכלים להגן על עצמם".

   

  "יהיו להם את הכלים להגן על עצמם". (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  "יהיו להם את הכלים להגן על עצמם". (צילום: shutterstock)

   

  רק בשנת 2015 התפרסם דו"ח לפיו 70% מהעובדים העצמאיים בניו יורק דיווחו על בעיות וקשיים לקבל תשלום שסוכם עימם מבעוד מועד. מהיום, עצמאי יוכל להגיש תלונה למשרד העבודה בעיר מנהל המשרד יחוייב להעביר מכתב למעסיק, מקבל השירות תוך 20 יום שמפרט כיצד הופרו תנאי החוזה. המכתב נועד להרתיע את המעסיק ובמידה ולא ייענה. החוק דורש מהמעסיק לשלם את החוב פעמיים ושכר טרחת עורך דין אם מגיעים לבית המשפט והשופט טוען לזכות הפרילאנס.

   

  חבר מועצת העיר בראד לנדר שהוביל את ההצעה, סיכם ואמר:"החל מהיום ניו יורק סיטי תהיה הראשונה במדינה להגן על עובדיה העצמאיים מכל ניסיון

  לפגוע בהם",

  במקביל לפרסום החוק, פרסם ארגון העובדים העצמאיים בניו יורק אפ חדש שיחבר את העובדים עם 30 עורכי דין שמתמחים בתביעות קטנות וזמינים לטפל בתיקים של העובדים, עניין שאיננו מובן מאליו, אחרי שרבים מהעובדים העצמאיים דיווחו כי אינם מצליחים לאתר עורך דין שיסכים לייצג אותם בתיקים קטנים כאלו. חשוב לציין שרבים מעורכי הדין, לפי הדיווח, חששו שבמידה ויפסידו בתיק, לא יוכלו העובדים לשלם להם. במידה והם מנצחים אגב, בית המשפט הוא זה שמשלם את שכר הטרחה.

   

  בארה"ב ישנם 54 מיליון עובדי פרילאנס. רק בשנה שעברה 50% מהם דיווחו על עיכוב או אי תשלום. בניו יורק מקווים שהחוק יסייע לעובדים ויגיע גם למדינות נוספות בארה"ב.


  פורסם לראשונה 16/05/2017 16:50

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים