שתף קטע נבחר

יו"ר נעמת: שרון הוכיח שהוא שוביניסט וסקסיסט

הביעה זעם בעקבות פרסום דבריו של שרון על קונדוליזה רייס, יועצת הביטחון הלאומי של הנשיא בוש, לפיהם הוא לא הצליח להתרכז בשיחה איתה בשל רגליה החטובות. לכתבת ששאלה אותו שאלה אמר שרון "מיד תבואי על סיפוקך". חברות הכנסת של הליכוד: "אי אפשר להגיד עליו שהוא שוביניסט"

תגובות נזעמות על דבריו של מועמד הליכוד לראשות הממשלה, אריאל שרון, בפגישה שערך עם בכירי חדשות ערוץ 2 לפני ימים אחדים. שרון צוטט ב"וושינגטון פוסט", כמי שאמר כי כאשר פגש את היועצת לביטחון לאומי של הנשיא בוש, קונדוליזה רייס, התקשה להתרכז בשיחה - בשל רגליה החטובות.
הסופרת עירית לינור אמרה בתגובה: "אני משערת שגם רייס התקשתה להתרכז כשישבה מול שרון". יו"ר נעמת חדוה אלמוג, שמשמשת גם כיו"ר מטה הנשים של ברק, מסרה בתגובה כי "כשמדובר בשוביניזם ובסקסיזם, השד תמיד יוצא מהקופסה". ואילו חברות הכנסת של הליכוד ממהרות להסביר: "אי אפשר להגיד על שרון שהוא שוביניסט".
שרון אמר את הדברים בפגישה שערך עם כתבים ומנהלים בחדשות ערוץ 2. על פי הפרסומים בעיתון האמריקני אמר שרון "אני חייב להתוודות, היה לי קשה להתרכז בשיחה עם קונדוליזה רייס בגלל שיש לה רגליים חטובות כל כך". כמו כן העיר שרון הערה שעשויה להתפרש כהערה סקסיסטית לכתבת ערוץ 2. בתגובה לשאלה אמר לה שרון להמתין בסבלנות - וכי היא מיד "תבוא על סיפוקה".
אחת ממשתתפות הפגישה אמרה, כי דבריו של שרון עוררו מבוכה מסוימת בקרב הנוכחים. "זה לא עניין של גיל מבוגר או מצב בריאותי, זה עניין של נקודת השקפה. אנשים שמשרתים יותר מדי שנים בצבא, רואים כך את פני הדברים".

יו"ר נעמת: "אריה בעור כבש גם בנושאי מעמד האשה"

חדוה אלמוג, יו"ר נעמת, מסרה בתגובה לדברים כי "מסתבר ששרון הוא אריה בעור כבש, לא רק כשמדובר בעמדותיו בנושא שלום ומלחמה, אלא גם בנושאי מעמד האשה. גם אם ינסו יועצי התדמית של אדם להחביאו ולרסנו עד בלי די, כשזה מגיע לשוביניזם ולסקסיזם, השד תמיד יוצא מהקופסה. אני מקווה ששרון יבין בהקדם שמי שרוצה את קולות הבוחרות, לא יכול להרשות לעצמו להיות שוביניסט מהדור הישן".
העיתונאית והסופרת עירית לינור הוסיפה כי "לגבי העיתונאיות של ערוץ 2, אני לא חושבת שהן היו צריכות להיעלב ולצאת מהחדר. אם שרון היה אומר לי את הדברים הייתי עונה לו 'קודם כל תוריד 40 קילו'".

הדוברת: הוא התבדח

אודליה כרמון, הדוברת של שרון, מסרה בתגובה: "הדברים נאמרו בבדיחות הדעת. צר לי שהבנות איבדו קורטוב של הומור. לדעתי, אף אחת לא נפגעה ולא נראתה פגועה מהדברים. צר לי שהם מצאו לעשות שימוש בדברים שנאמרו".
ח"כ ציפי ליבני (הליכוד) לא מתרגשת. "לא הייתי בישיבה ואני לא יודעת אם מדובר בבדיחה מוצלחת, יותר או פחות, או מעבר לזה", אומרת לבני. "יחד עם זה חשוב לי להדגיש שאני זוכה כאשה להערכה ולפרגון שאין שני להם משרון. נוכחתי לגלות שיחס זה מגיע גם לנשים אחרות איתן הוא עובד".
גם ח"כ נעמי בלומנטל (הליכוד) טוענת כי הוא מעריך נשים. "אריק, במשך שנים, מאוד מטפח ייצוג נשים. הוא זה שקידם את רעיון ההעדפה המקדמת של נשים בליכוד. הוא גם קידם שילוב נשים בדירקטוריונים בהיותו שר התשתיות. לדעתי, הדור החדש הפנים יותר את העובדה שהערות מסוג זה הן לא מחמיאות, בין שזה מוצדק ובין שלא. רוב האוכלוסיה לא הפנימה את העובדה שזו לא מחמאה. אני בטוחה שכוונותיו היו טובות. הוא רק רצה להחמיא. אי אפשר להגיד להגיד על אריק שבעבודתו הוא שוביניסט".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון
רייס. רגליים חטובות
צילום: ארכיון
צילום איי פי
שרון. הוא התבדח
צילום איי פי
מומלצים