שתף קטע נבחר

אביר על חמור לבן

מה הקשר בין פוליטיקאי גרמני, חמורים שעברו התעללות וצ'ק ענק? במהלך סיור בפינת חי במוזיאון עין יעל בירושלים ריחם הפוליטיקאי על זוג החמורים מורי ודינה בפינת החי, עד ששלף את הארנק, העניק להם 2,000 יורו ודאג שיזכו בחיים נוחים ביותר

להתפתחות האירועים הזו לא ציפו במוזיאון עין יעל בירושלים: במהלך סיור בפינת החי נכמרו רחמיו של אחד המבקרים, פוליטיקאי גרמני בכיר, כאשר ראה שני חמורים שעברו התעללות. הוא החליט לעשות מעשה, הוציא את פנקס הצ'קים — ודאג שלפחות מעכשיו, לחמורים יהיה רק טוב.

 

 (צילום: באדיבות הקרן לירושלים) (צילום: באדיבות הקרן לירושלים)
(צילום: באדיבות הקרן לירושלים)

 

מפגש מפתיע עם החמורים מורי ודינה

בקרן לירושלים, המגייסת כספים עבור העיר, לא זוכרים תרומה כזו: פוליטיקאי גרמני בכיר - אינגו סנפטלבן, יו"ר מפלגת CDU במדינת ברנדנבורג שבגרמניה הגיע אל מוזיאון פעיל עין יעל, המשחזר את החיים בימי קדם, במסגרת ביקור שאירגנה הקרן. למרות שהוא בכלל הגיע לביקור כלכלי ‑

 

סנפטלבן עוסק גם בחינוך, ולכן לקחו אותו לסיור. במהלך הסיור הגיע גם המפגש עם שני חמורים, מורי ודינה, שנמסרו לעין יעל על ידי השירות הווטרינרי לאחר שעברו התעללות. מיד כשראה אותם ביקש סנפטלבן לדעת את שמותיהם, גילם ושגרת יומם.

 

לאחר שבחן אותם מקרוב והתרשם מהם מאוד, הוא החליט שלא די בכך. בו־במקום הוא ביקש להעניק תרומה מפתיעה בסך 2,000 יורו למנהל עין יעל המופתע, עודד רגב, שתשמש לאחזקה שנתית של החמורים כולל אוכל, וטרינר ואביזרים.

 

"אנחנו שמחים תמיד לקבל תרומות לעשייה החינוכית", סיכם עודד רגב, שהבטיח להמשיך לעדכן את סנפטלבן על מצבם של החמורים, "אבל תרומה ייעודית שכזו לבעל חיים מסוים הפתיעה ושימחה אותנו מאוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות הקרן לירושלים
צילום: באדיבות הקרן לירושלים
צילום: באדיבות הקרן לירושלים
צילום: באדיבות הקרן לירושלים
מומלצים