שתף קטע נבחר

יו"ר ההסתדרות בנגב הוקלט מאיים על הנהלת סודה סטרים

הנהלת סודה סטרים הפסיקה במפתיע את המשא ומתן עם הסתדרות העובדים לאחר דברים קשים שאמר נגדם יו"ר ההסתדרות מרחב נגב מאיר בביוף, "נדאג להפיל את המניה. חרא של הנהלה. מגיע לה קצת אלימות. אם תהיה אלימות זה באשמת ההנהלה". ההסתדרות: "הנהלת סודה סטרים מפעילה שטינקרים מטעמה"

ההסתדרות מנהלת מזה כמה חודשים משא ומתן עם הנהלת סודה סטרים על תנאי העסקת העובדים, אלא שהנהלת סודה סטרים הפסיקה במפתיע את המשא ומתן לאחר דברים קשים שאמר נגדם יו"ר ההסתדרות מרחב נגב מאיר בביוף. לידי ynet הגיעה הקלטה של הדברים שאמר בביוף, מהם עולה כי הוא מאיים בפגיעה כלכלית במפעל ואף מסית לאלימות. 

 

שניצלים במסוק ושיחות הפחדה בסודהסטרים

  

האזינו לאיומים של יו"ר ההסתדרות מרחב נגב: 

 

את הדברים אמר באירוע שנערך לכבוד העובדים. "ההנהלה שלכם היא חרא של הנהלה. אני מתבייש להגיד את זה. חרא של הנהלה". בהמשך הוא אומר כי "להנהלה כזאת אולי מגיע קצת אלימות". אנחנו נדאג להפיל להם (להנהלה) את המניה לרמה כזו שהוא יפסיד הרבה כסף. נעשה, אם לא תהיה ברירה, שביתה שנייה. אם נצטרך להגיע לשביתה שנייה היא לא תהיה בת חמישה ימים. השביתה השנייה תהיה כבר בת חודש".

 

בביוף כינס את העובדים ונשא בפניהם את הדברים הבאים: "אני מדבר בעיקר אל אחיי הבדואים - אתם עושים היסטוריה, אתם לא יודעים עד כמה אתם מלחיצים את ההנהלה". בהמשך אמר כי ראש עיריית רהט טלאל אלקירנאווי, הזהיר אותו שלא לנקוט באלימות. "בחיאת מאיר, תיזהר, תיזהר תיזהר שלא תהיה אלימות. אמרתי לו 'שמע טלאל, אני חושב החבר'ה של סודהסטרים חבר'ה חכמים ואף אחד לא אלים. אם תהיה אלימות זה באשמת ההנהלה. להנהלה כזאת אולי מגיע קצת אלימות'". עוד אמר בביוף לעובדים, "אתם בתחילת המאבק - לא סיימתם", וסיכם, "אני לא בטוח שסיימנו את השביתה".

 

ההסתדרות: ההנהלה מפעילה שטינקרים 

יו"ר ההסתדרות מרחב נגב בביוף אמר בתגובה להקלטות כי "הנהלת סודה סטרים מנהלת מסע שטנה נגד ההסתדרות והתאגדות העובדים. ההנהלה הזו החליטה לעשות כל מה שאפשר בדרכים מפוקפקות ובלתי לגיטימיות כדי לשבור את התאגדות העובדים. אנחנו עושים את חובתנו להגן על העובדים וההתאגדות. אנחנו לא חוששים משום צעד שעושה ההנהלה". כאשר נשאל האם אכן אמר את הדברים הגיב: "אני לא חייב דין וחשבון לאף אחד. ודאי שלא להנהלת סודה סטרים. היא מפעילה שטינקרים מטעמה תוך שימוש בהפעלת לחצים, פיתויים ועוד".

 

הנהלת סודהסטרים שלחה מכתב לבביוף ובו הודיעה שלאור ההתבטאויות שלו אינם יכולים לראות בהסתדרות שותף ליחסי עבודה קיבוציים ולמשא ומתן. "ככל שנעשות פעולות (בלתי חוקיות בעליל) לפגיעה בשווי המניה - עלינו לדווח על כך מיידית לבורסה לנירות ערך ולציבור המשקיעים", נכתב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מנכ"ל סודהסטרים דניאל בירנבאום
צילום: מוטי קמחי
צילום: EPA
צילום: EPA
מומלצים