שתף קטע נבחר

מת מייסד "פוקס ניוז" שהואשם בהטרדות מיניות

רוג'ר איילס נאלץ להתפטר אשתקד בעקבות תביעה שהגישה מנחה ברשת, שטענה כי הדיח אותה מתוכנית, קיצץ את שכרה והנהיג חרם חברתי עליה משום שסירבה לקיים איתו מערכת יחסים מינית. היום נמסר: הוא מת בגיל 77

מייסד "פוקס ניוז" ומי שהיה מנכ"ל הערוץ במשך שני עשורים, רוג'ר איילס, שנאלץ אשתקד להתפטר מתפקידו בעקבות טענות שהטריד מינית, הלך לעולמו. כך נמסר אחר הצהריים (יום ה') בארה"ב.

המנכ"ל לשעבר רוג'ר איילס. "הדחה, קיצוצים ופיטורים למגישה שסירבה" (צילום: AP) (צילום: AP)
המנכ"ל לשעבר רוג'ר איילס. "הדחה, קיצוצים ופיטורים למגישה שסירבה"(צילום: AP)

התפטרותו של איילס ביולי של השנה שעבר שמה קץ באופן פתאומי לשליטה בת 20 שנה שלו בערוץ הטלוויזיה בכבלים החזק ביותר שיש למחנה השמרני בארה"ב. איילס היה בן 77 במותו.

 

פרשת ההטרדות המיניות של איילס התפוצצה כשמגישת "פוקס ניוז" בעבר גרטשן קרלסון הגישה נגדו תביעה שבה טענה כי הוא הטריד אותה מינית ופיטר אותה לאחר שנים שבהן ניסה לפתח עמה מערכת יחסים. קרלסון כתבה בתביעתה כי איילס הדיח אותה ב-2013 מהגשת תוכנית הבוקר הפופולרית "פוקס וחברים", הפחית את שכרה והעביר אותה להגשת תוכנית בשעת אחר הצהריים, שעה שבה הרייטינג נמוך יחסית. היא טענה כי עשה את כל זה רק משום שלא הסכימה לקיים איתו מערכת יחסים מינית.

קרלסון, העיתונאית שתבעה את איילס (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
קרלסון, העיתונאית שתבעה את איילס(צילום: רויטרס)

קרלסון דרשה בתביעה פיצוים על אובדן הכנסה, על נזק לקריירה ועל פגיעה בריאותית. בתביעה היא האשימה את איילס כי נהג בנקמנות כלפיה ופיטר אותה "לאחר שהנהיג חרם חברתי כלפיה והבהיר כי כל 'הבעיות' הללו לא היו קורות אלא היו נפתרות לוּ הייתה מסכימה למערכת יחסים מינית איתו".

 

הבעלים של "פוקס ניוז", רופרט מרדוק, פרסם אשתקד הודעה לרגל התפטרותו של איילס וכתב בה: "רוג'ר תרם לחברה ולאומה תרומה גדולה. הוא ואני חולקים את אותו החזון של טלוויזיה עצמאית ונפלאה, והוא הוציא לפועל את החזון הזה באופן מבריק במשך יותר מ-20 שנים. אני מחויב אישית לוודא שרשת פוקס ניוז תישאר קול חזק ומשמעותי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
רוג'ר איילס. "הוציא לפועל חזון מבריק"
צילום: AP
מומלצים