שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הקשרים של מנהיג הלייבור למכחישי שואה
  פחות מחודש לבחירות מפרסם "הטלגרף" כתבה שבה נטען כי קורבין המשיך להתרועע עם פעילים פרו-פלסטינים גם אחרי שהם הודו בהכחשת שואה ונחשפו כבעלי עמדות אנטישמיות

  תחקיר שמפרסם היום (א') העיתון הבריטי "טלגרף" חושף כי יושב ראש מפלגת הלייבור ג'רמי קורבן, שנחשב לאנטי-ישראלי והואשם בעבר באנטישמיות ובהעלמת עין מהאנטישמיות במפלגתו, היה תומך נאמן של הארגון האנטי-ישראלי "זוכרים את דיר יאסין" גם כמה שנים אחרי שנחשף כי מנהיגיו דוגלים בעמדות אנטישמיות קיצוניות.

   

  "אף שלא ניתן לקבוע בוודאות שקורבין שותף לדעותיהם, הקשר שלו אליהם מעלה שאלות רציניות על כושר השיפוט שלו", נכתב ב"טלגרף".

  ג'רמי קורבין. נערך לבחירות מול ראש הממשלה תרזה מיי ב-8 ביוני (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  ג'רמי קורבין. נערך לבחירות מול ראש הממשלה תרזה מיי ב-8 ביוני(צילום: AFP)

  ב"טלגרף" כותבים כי פעילים בולטים בארגון היו מייסדו פול אייזן; פוליטיקאית מהלייבור בשם גיל קפש שהכירה את קורבין שנים רבות; גלעד עצמון התומך בבחינה מחדש של אירועי השואה; ופרנסיס קלארק-לואו, שהיה יו"ר ארגון פרו-פלסטיני שקורבין הוא פטרונו.

   

  ב-2005 הביע אייזן תמיכה במכחיש שואה שנשלח לכלא והתעקש שלהיות מכחיש שואה זה "דבר מכובד לחלוטין". ב"טלגרף" מדגישים כי בעקבות דבריו פרשו כמה בכירים בארגון וכי בשנת 2007 ניתק ארגון פרו-פלסטיני אחר קשרים עם "זוכרים את דיר יאסין" בגלל האנטישמיות שלו, אבל קורבין השתתף לפחות באירוע אחד נוסף של "זוכרים את דיר יאסין", אירוע שערכו ב-2013 אייזן וקפש. לפי העיתון הבריטי הם נחשפו כמכחישי שואה עוד לפני שקורבין גינה את הארגון שלהם.

  "לא סביר שהוא לא ידע על עמדותינו". מנהיג הלייבור קורבין (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  "לא סביר שהוא לא ידע על עמדותינו". מנהיג הלייבור קורבין(צילום: רויטרס)

  קפש אמרה לטלגרף: "ג'רמי היה תומך נאמן של 'זוכרים את דיר יאסין'. תומך חשוב מאוד. אפשר לסמוך על ג'רמי, הוא בא לבית הזה וישב בכיסא הזה. לא ייתכן שהוא לא ידע מהן עמדותיו של פול ומהן עמדותיי". היא ציינה: "אני לא חושבת שיש ראיות שהשתמשו בתאי גז כדי לרצוח יהודים. אני לא חושבת שיש ראיה למדיניות השמדה". ג'ף הלפר, שהיה בעצמו בכיר בארגון עד 2005 ואז פרש, אמר: "ג'רמי בוודאי אינו מכחיש שואה, אבל הוא היה צריך להיות ביקורתי יותר". גם קלארק-לואו אמר שלא סביר להניח שקורבין לא ידע מהן עמדותיו של אייזן.

   

  דוברו של קורבין מסר לעיתון: "ג'רמי התבטא דרך קבע נגד כל צורה של אנטישמיות וגינה בתוקף את הכחשת השואה. לג'רמי אין שום קשר עם פול אייזן או עם 'זוכרים את דיר יאסין'". קורבין הכחיש כי ידע על עמדות אייזן וחבריו כשהשתתף באירוע של הארגון ב-2013, ואמר כי לו היה יודע שאייזן הוא מכחיש שואה – לא היה מתקרב כלל ל"זוכרים את דיר יאסין".

   

  קורבין נקלע בשנה שעברה למשבר קשה במפלגתו בשל מה שנתפס כהעלמת עין ארוכת שנים שלו ושל עמיתיו מהאנטישמיות שפשתה במפלגה. כמה פוליטיקאים בה השמיעו עמדות אנטי-ישראליות חריפות, כולל קריאה להשמדת ישראל, ואחרים הטילו ספק בממדי השואה.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: gettyimages
  קורבין. "שאלות בנוגע לכושר השיפוט שלו"
  צילום: gettyimages
  מומלצים